Csapat csendőrök (?) 1:35

Sokolka

Re:Csapat csendőrök (?) 1:35

Post by Sokolka »

Köszönöm szépen!

A sok szín azért van mert éppen az volt kéznél bekeverve. A szürke ProCreate a zöld Green Stuff a másik meg a Standard Milliput és ezek keverékei.
A Pro Create picit keményebbre köt. A Green Stuff meg jobban nyújtható és jobban is ragad.

Én is csak most tanulgatom a faragást, szóval nem tudok mesterfogásokat, meg hasonlókat. Itt mindent gyakorolni kell ahogy tapasztalom. Nem egy profi figurás/Mester látogatja a fórumot, Ők biztos sok trükköt és eljárást ismernek.

berakaroly

Post by berakaroly »

Jómagam csak rövid kirándulást tettem ebben a műfajban (de feltett szándékom, hogy visszatérek), viszont a kevés tapasztalatom alapján meg tudom erősíteni és ki tudom egészíteni a Sokolka által említetteket...
Vagyis:
A szobrászkodásban is vannak bizonyos anyagismereti alapinformációk, amiket egy fél órában össze lehet foglalni és amik az egyes anyagok tulajdonságait és viselkedését írják le. Ezek fontosak, azt hiszem Black Army kolléga már több ilyen összefoglalót is közölt (talán időről időre újra be kellene linkelni a topikot). Vannak továbbá trükkök és mesterfogások, amiket a "hogyan készült" típusú tutorialokból és topikokból lehet és kell is ellesni. Ez az a kiindulási alap amit minden kezdőnek érdemes elsajátítania...csak azért mert így megspórolja azt az időt, amíg maga is rájönne ezekre.
Viszont ez tényleg csak az alap. Az, hogy igazán megérezzük, megtapasztaljuk az anyagot, csak úgy lehetséges, ha magunk csináljuk...csináljuk...csináljuk! Ennek nincs más módja, kizárólag a tapasztalás. Vagyis, ha valaki kedvet érez ehhez a műfajhoz, fogjon hozzá bátran...és kiderül, hogy tehetsége van-e hozzá. Sajnos ez a formája a makettezésnek már inkább művészeti tevékenység, s mint ilyen feltételez bizonyos veleszületett képességeket, melyek valamelyest tanulhatók, fejleszthetők...de nem pótolhatók. Aki birtokolja ezeket, hamar elsajátítja a technikai fogásokat, sőt maga is újakat alkot majd, aki pedig nem, az bár lehet egy jó elméleti szakember, de igazán jót alkotni nem lesz képes soha....és ez elég hamar kegyetlenül ki fog derülni. Lehet ez nagyon sarkosan hangzik, de tényleg így van.
Szóval bátran nekifogni minél hamarabb, mert a készség megléte sokkal fontosabb, mint a technikák ismerete!

Black Army

Post by Black Army »

Muhely forumresz - szobraszat alforum - segitseg, ha kezded tema. Szinte folosleges az atlathato forumszerkezet...
Üdv: Schuller Balázs
Image http://www.blackarmymodells.com

McFrost

Re: Csapat csendőrök (?) 1:35

Post by McFrost »

Miki!
Ezekkel a csendőrökkel mi lett?
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Sokolka

Post by Sokolka »

Igazából állnak.
Elkezdtem néhány hónapja kijavítgatni a hibákat (kezek hossza stb.) , meg csináltam új fejeket, de mint a többi magyar, meg balkáni téma ezek is abbamaradtak sajnos :blush:

Csak a hintalovas diót, meg a páncélrémes leventéket fejeztem be.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

McFrost

Post by McFrost »

Pedig ezek ígéretes figurák, kár :(

Sokolka

Post by Sokolka »

Köszi, megtisztelő, hogy így látod!

Sajnos nem piacképesek. Ha belegondolsz, majdem név szerint fel tudjuk sorolni, hogy kik építenek magyar témában tényleg aktívan az aktuális divatáramlatokkal dacolva. Olyan kevesen vagyunk, hogy nemhogy a piac, de még a közöségecske is erősen túlzó szó :s

Kizárólag versenyre építeni magyar témát, meg blogolni meg olyan, mint a fából vaskarika...szóval marad az öröm makettezés, meg a viaskodás az "AK-alapú új létformákkal "
Az egyetlen igazi öröm amikor egy-egy magyaros munka szépen szerepel a versenyeken.
Sándor Toldi alapján például még a sás is jobban mutatott, mint néhány nevezett produkció úgy összességében...

Hiába, no gyűlölt téma ez a miénk :D

McFrost

Post by McFrost »

Sokolka wrote:Köszi, megtisztelő, hogy így látod!

Sajnos nem piacképesek. Ha belegondolsz, majdem név szerint fel tudjuk sorolni, hogy kik építenek magyar témában tényleg aktívan az aktuális divatáramlatokkal dacolva. Olyan kevesen vagyunk, hogy nemhogy a piac, de még a közöségecske is erősen túlzó szó :s

Kizárólag versenyre építeni magyar témát, meg blogolni meg olyan, mint a fából vaskarika...szóval marad az öröm makettezés, meg a viaskodás az "AK-alapú új létformákkal "
Az egyetlen igazi öröm amikor egy-egy magyaros munka szépen szerepel a versenyeken.
Sándor Toldi alapján például még a sás is jobban mutatott, mint néhány nevezett produkció úgy összességében...

Hiába, no gyűlölt téma ez a miénk :D
Hát pedig ez a táblás fószer nagyon jól néz ki, be is indította a lavinámat az E 25 mellé....
Én inkább MIGekre nézek ferdén....

PanzerMatyi

Post by PanzerMatyi »

Miki!

NE HAGYD ABBA!!! ;)

Várjuk! :)

Freddy

Post by Freddy »

Tényleg ne hagyd abba, én biztos veszek majd belőlük :) Viszont a zöld álló jóembernek szerintem a zsebfedői nem jók, a magyar zsebfedők alsó része ennél jóval íveltebb volt.

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Figurák”