Figurás társadalom, helyzetértékelés 2014 eleje

Roland (Bf-109)

Re:Figurás társadalom, helyzetértékelés 2014 eleje

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2014.03.28. 05:00

Black Army link írta:
50 felett megértem, hogy valaki nem akar a neten vásárolni, de a negyvenes generációnál ez már gáz. Ugyanakkor ezek már megint kulturális problémák, nem mindig az egyén tehet róluk természetesen.
Szia!

Nézd, én naponta több olyan emberrel futok össze, akiket átvertek a neten.
Nemcsak hazai, hanem külhoni átverők is.
Van akinek konkrétan személyautója, traktorja bánja a netes vásárlást, amelyek nem 20 filléres dolgok.
...de olyanok akinek 1-2ezertől az 50-60ezerig, azok gyakorlatilag annyian vannak, hogy Donnál ki tudtuk volna segíteni a II. Magyar Hadsereget.

Persze, mondhatjuk, hogy hülyék mindig lesznek, de vannak olyan profik, akik igen, akár pl. egy traktor vásárlást is le tudnak úgy rendezni, hogy úszik a lóvé.
A Scotland Yard meg olyan gyönyörűen mutatja a középső ujját a mi kis országunknak, hogy el sem hiszed!

Én az életből vett tapasztalataim miatt soha nem vásárolok olyan netes oldalról ahol bármilyen adattal is be kell regisztrálni, kártyát kell készíttetni...stb.
Még a Hannants is átesett már a "tűzkeresztségen" több ismerősöm is van, akinek ugrott pénze.
Kinek csak 2-3 ezer, de van akinek 30ezer.
Én ha netről akarok vásárolni, szépen írok egy mailt a webshopnak, hogy mail-es rendelésre küldenek-e cuccot utánvéttel.
Az esetek 80%-ában bejön, de van olyan webshop aki nem hajlandó erre, csak ha reges webshopvásárló leszel.
Nos ebben az esetben onnan nem veszek semmit sem.

Úgyhogy ezt a kritériumot én nem sorolnám cseppet sem a figurásokat érintő problémák közé, mert ha valaki nem vásárol a netről, az lehet, hogy szimplán csak óvatos. ;)
KépKép

Grüne Teufel

Hozzászólás Szerző: Grüne Teufel » 2014.03.28. 05:07

Üdv!
Nagyon elgondolkodtató, amiket itt olvashattam. Sokat foglalkoztat engem is a figurák problémája. Úgy látom, a többi területhez képest itt van a legkevesebb tökéletesnek mondható, ugyanakkor a legtöbb kifogásolható produktum. Arra a következtetésre jutottam, hogy itt élőlényeket kellene a lehető legteljesebb élethűséggel bemutatni, ebből fakad a nehézség. Egy iparilag előállított terméket már nem gond leutánozni, sem plasztikájában, sem festésében. De embert, állatot, az már teljesen más feladat. Említeném a panoptikumokban szereplő, életnagyságban készült figurákat: hiába a valódi anyagból ráadott ruházat, a legtökéletesebb bőrutánzat és üvegszem, mégis észrevehetően merevebb, "élettelen" utánzatok. Mindezt lekicsinyítve a helyzet csak romlik, ráadásul a valódi anyagokat (textil, haj, stb.) már csak festve lehet ábrázolni. Ugyanakkor pl. egy páncélruhával, gázálarctokkal, fegyverrel ilyen probléma nincs. A szem ("a lélek tükre") az egyik fő hibalehetőség. Mi, emberek már csak úgy alakultunk ki, hogy embertársainkat látjuk évezredek óta a leggyakrabban. Ennek következményeként kifejlődött egy nagyon finom megfigyelési képesség, amit sehol, más területen ennyire nem tapasztaltam. Gondolok itt arra, hogy milyen arcot, alakot tartunk vonzónak. A legkisebb, miliméterekben kifejezhető eltérés már zavart okoz, akár a szájat, orrot, fület vagy a szemeket nézzük. Talán még az állatokkal foglalkozók rendelkeznek hasonló képességekkel (lovászok, vadászok, kutyatenyésztők, stb.) Lehet, hogy mindez az oka annak, hogy van festészet és van szobrászat, de a kettő kombinációja - ami most a témánk - nem "jött össze", bár az első emberi plasztikai alkotások még színezve készültek, legalábbis a nyomok erre utalnak. A ruházat    a másik probléma, mivel a festékhez képest az is kisebb-nagyobb plasztikával rendelkezik (selyemtől a bársonyon át a dúrva zsákvászonig). A festék ezt nem adja vissza. Az anatómiáról még nem is beszéltem, ahol szintén észrevehető a legkisebb torzulás is, nem is kell ehhez különösebb képzettség. Hosszan lehetne még elmélkedni, de én ebben látom a problémát, nem a készletekben, vagy azok árában.
Kálmán
Ebben is van valami.  Egy sisak fémes csillogását valóban könnyebb visszaadni látványban mint mondjuk az emberi bőr egymással harmonizáló szín tónusait, de mint mindent ezt is a 0-ról kell kezdeni mint a meszelést vagy sarazást, nem tartom megvalósíthatatlannak az életszerű benyomást... de figurában tényleg nincs olyan , hogy tökéletes, már ami a figura "humán" részét illeti, biztosan.. A végeredmény megítélése meg sok esetben stílus irányzat kérdése, Alpine-éknál nagyon tetszik a figurák realisztikus ábrázolása de nekem személy szerint mégis azok a munkák jönnek be ahol az összbenyomásra jobban rágyúrnak mint a legélethűbb ember ábrázolásra, harcjárműnél ilyen azt hiszem tényleg nincs, vagy Panzergrau benyomást kelt egy korai német páncélos vagy nem .... Ott nincs ilyen szemléleti választék.Tény, hogy a figurásnak nagyobb " illuzionistának " kell lennie mint egy repülősnek vagy harcjárművesnek de szerintem ezen a fórumon is voltak már olyan munkák prezentálva amiben nem igen lehet hibát találni ( György László 1. vh-ús német rohamosztagos bust-ja pl. ilyen megítélésem szerint ), szóval az emberi bőrszín, szem, ruházat, stb. tökéletesnek tűnő megjelenítése ha összképet nézünk nem megvalósíthatatlan. Csak nem könnyű :) .

Oddball

Hozzászólás Szerző: Oddball » 2014.03.28. 05:10

Legyen vmi jó is itt. Szolnokon megvettem az első 54mm-es figurámat, egyenlőre anyaggyűjtésnél járok ill. Kató-t bombázóm kérdéseimmel.
Szerintem lassan félve jön ide, h most milyen "hüjekérdéstkap".  O :)
Kép Lányos apuka
Je Suis Oddball

Grüne Teufel

Hozzászólás Szerző: Grüne Teufel » 2014.03.28. 05:19

:great:
Márka, téma ?

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2014.03.28. 05:20

Forintos link írta: Üdv!
Nagyon elgondolkodtató, amiket itt olvashattam. Sokat foglalkoztat engem is a figurák problémája. Úgy látom, a többi területhez képest itt van a legkevesebb tökéletesnek mondható, ugyanakkor a legtöbb kifogásolható produktum. Arra a következtetésre jutottam, hogy itt élőlényeket kellene a lehető legteljesebb élethűséggel bemutatni, ebből fakad a nehézség. Egy iparilag előállított terméket már nem gond leutánozni, sem plasztikájában, sem festésében. De embert, állatot, az már teljesen más feladat. Említeném a panoptikumokban szereplő, életnagyságban készült figurákat: hiába a valódi anyagból ráadott ruházat, a legtökéletesebb bőrutánzat és üvegszem, mégis észrevehetően merevebb, "élettelen" utánzatok. Mindezt lekicsinyítve a helyzet csak romlik, ráadásul a valódi anyagokat (textil, haj, stb.) már csak festve lehet ábrázolni. Ugyanakkor pl. egy páncélruhával, gázálarctokkal, fegyverrel ilyen probléma nincs. A szem ("a lélek tükre") az egyik fő hibalehetőség. Mi, emberek már csak úgy alakultunk ki, hogy embertársainkat látjuk évezredek óta a leggyakrabban. Ennek következményeként kifejlődött egy nagyon finom megfigyelési képesség, amit sehol, más területen ennyire nem tapasztaltam. Gondolok itt arra, hogy milyen arcot, alakot tartunk vonzónak. A legkisebb, miliméterekben kifejezhető eltérés már zavart okoz, akár a szájat, orrot, fület vagy a szemeket nézzük. Talán még az állatokkal foglalkozók rendelkeznek hasonló képességekkel (lovászok, vadászok, kutyatenyésztők, stb.) Lehet, hogy mindez az oka annak, hogy van festészet és van szobrászat, de a kettő kombinációja - ami most a témánk - nem "jött össze", bár az első emberi plasztikai alkotások még színezve készültek, legalábbis a nyomok erre utalnak. A ruházat    a másik probléma, mivel a festékhez képest az is kisebb-nagyobb plasztikával rendelkezik (selyemtől a bársonyon át a dúrva zsákvászonig). A festék ezt nem adja vissza. Az anatómiáról még nem is beszéltem, ahol szintén észrevehető a legkisebb torzulás is, nem is kell ehhez különösebb képzettség. Hosszan lehetne még elmélkedni, de én ebben látom a problémát, nem a készletekben, vagy azok árában.
Kálmán
Úgy tudom, az antik görög és rómi szobrokon, egy részükön legalábbis, volt festlés, és ruha is.
De egyébként nagyon igaz, amit írsz, az emberalak pont az, ahol a legjobban ki vagyunk hegyezve az élethűségtől való eltérésre. Ebből adódhat az is, hogy sokszor egy jól kivitelezett egyszerűbb megoldás ezerszer jobb, mint egy nem tökéletes, de bonyolultabb: egy jól kiválasztott arcszín+egy kis Agrax Earthshade sokkal jobb, mint egy jól megcsinált, de túl sárgás arcbőr, és egy egyszerűen barnára beárnyékolt szemgödör is jobb sokszor, mint egy teljesen kifestett szem, ha az nem megfelelő méretű és alakú.

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2014.03.28. 05:38

Na ugye, hogy ugye  :D

Csak annyi a lényeg, hogy aki készíti képben legyen...viszont azt nem lehet megvenni pénzért!
Azt meg kell tanulni és nem csak a rutin szintjén. Tankot lehet rutinból építeni, de figurát azt nem, mert egyszerűen nem lesz "élő" :( !

Éppen ez a feldolgozhatatlan bibi sokaknál.
Teljesen igazatok van abban, hogy ez a többi szakághoz képest aránytalanul domináns szerepet kap a figurázásnál, de ez azért van, mert kőkeményén befolyásolja az összképet a legkisebb molyolás is. Egy figurán nem lehetnek "üresjáratok"!

Ezt az irányzatot sikerrel művelni csak úgy lehet, hogy:
- ismerjük a munka és a tanulási folyamat alázatát
- elhivatottak vagyunk
- érdekel a dolgok háttere

Persze ez máshol is így van, csak itt nehéz kidumálni a dolgokat, ha gikszer adódik  :D !

Oddball

Hozzászólás Szerző: Oddball » 2014.03.28. 06:06

Grüne Teufel link írta: :great:
Márka, téma ?
Kép
Romeo Models: Bounty hunter
Kép Lányos apuka
Je Suis Oddball

Grüne Teufel

Hozzászólás Szerző: Grüne Teufel » 2014.03.28. 06:23

Vagesz  :great:!

Oddball

Hozzászólás Szerző: Oddball » 2014.03.28. 06:28

Western filmeket nézek (anyaggyűjtés címén).  :P
Kép Lányos apuka
Je Suis Oddball

Grüne Teufel

Hozzászólás Szerző: Grüne Teufel » 2014.03.28. 06:34

Kedvencem a 2 Tombstone-os film, Kurt Russel-el és Kevin Costner-el. Csak egy ötlet : Doc Holliday?

http://www.google.hu/imgres?imgurl=http ... IEBEPwdMAk

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”