US Tank Crew 1/48 - The Bodi

Krafter

US Tank Crew 1/48 - The Bodi

Hozzászólás Szerző: Krafter » 2014.09.21. 04:03

Sziasztok!

Kis gyakorlásképpen neki álltam ennek a figurának. A figura csúcsminőség, az öntőcsonkok eltávolítása után le is alapoztam szürkével, majd Tamiya Desert Yellow-val (XF-59) megadtam az alapszínét, illetve fehérrel világosított árnyalatával, felülről megfújva finoman érzékeltettem a világosabb részeket. Ezután Pannoncolor színekkel kezdtem dolgozni. Alapként az Aranyokker színt használtam, ezt sötétítettem Égetett umbrával,, és világosítottam Testszínnel. Jelenleg a kabát van olajjal kezelve, de a fényképek elő hoztak kisebb-nagyobb hibákat, erre vissza kell még térnem később. Az egész figura 35 mm magas.
Véleményt, kritikát szívesen veszek, mivel nem sok figurát festettem  az eddigiek során. Az arctól félek a leginkább.

Üdv!
Csatolmányok
IMG_1190.JPG
IMG_1189.JPG
IMG_1188.JPG
IMG_1187.JPG
H. Zsolti

Kató

Re:US Tank Crew 1/48 - The Bodi

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.09.21. 06:04

A korszakhoz egyáltalán nem értek , így a színhelyességről nem tudok nyilatkozni , de festéstechnikai tanácsokkal szolgálhatok .  : :)
Az árnyékokon még van mit finomítani . Figyelj arra , hogy a mélyebb ráncok legárnyékosabb (legmélyebb) része legyen a legsötétebb . A sekélyebb gyűrődések kevésbé sötétek . Most több helyen indokolatlanul sötét az árnyék , pl. a jobb zsebnél lévő hosszú sekély ránc . Arra is figyelj festés közben , hogy a gyűrődések felfelé néző részére ne kerüljön árnyékszín , oda fény kell .
Az árnyékok színátmenetei még elég durvák . Ezen könnyen tudsz javítani . Egy puha , rövid szőrű száraz ecsettel az árnyék éleit finoman ki tudod oszlatni közvetlenül azután , hogy felhordtad a festéket . Az a legjobb , ha az olajfestékből csak egy kis pettyet teszel a legsötétebbnek szánt részre , és a száraz ecsettel finom , de határozott mozdulatokkal kioszlatod , "széthúzod" az árnyék helyén . Finoman adagold a festéket ! Ha kevés , és túl világos lesz az árnyék , teszel még egy kis pettyet , és összedolgozod . Ha viszont túl sok lesz a festék , vissza kell mosni , az csak plusz munka , maszatolás .
A fényekről nem írok semmit , mivel nem is igazán látszanak , lehet rajtuk erősíteni bőven .
Az alapozást is nézd át ! Pár helyen valami ragya van a festékben .
Kezdésnek egyébként nem is lesz ez rossz .  ;)
Nyomjad neki keményen !  :body:
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Krafter

Re: US Tank Crew 1/48 - The Bodi

Hozzászólás Szerző: Krafter » 2016.04.17. 00:24

Sziasztok!
Nagyon régen indítottam ezt a fórumot, a figura már egy ideje kész volt, most csináltam hozzá egy kis alapot is. Nem mondom, hogy tökéletes, de tapasztalatnak jó volt és élveztem vele a munkát. A fej még nincs rögzítve, azon lehet, hogy fogok még dolgozni. Nem fogom versenyre vinni, de a polcon jól fog mutatni. :cool:
Kép

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2016.04.19. 00:21

Nekem tetszik, a sárgás árnyalat kifejezetten eltalált. A kabát több színben és árnyalatban is előfordult, de jellemzően ezt látni a legtöbb fotón. Azért több képnek jobban örültem volna.
Egyetlen megjegyzés csak: a téli ruhás tankmenhez nem passzol a virágos rét, szerintem. A sárgult füves vagy enyhén havas, esetleg száraz avarral borított alap szerencsésebb lett volna talán.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Krafter

Hozzászólás Szerző: Krafter » 2016.04.19. 01:34

Köszönöm! :)
Csinálok még képet hamarosan!
Aláírom, hogy nem passzol tökéletesen a növényzet, de a valóságban elég sok benne a barnás árnyalat és inkább szürkés zöld a zöld is. Egyébként alapvetően az volt a cél, hogy mihamarabb elfoglalja a helyét a vitrinben. Túl régóta húztam már, ezek az alapanyagok voltak itthon. És ezért se fogom pl kiállításra vinni, de az összhatását tekintve a polcon azét odavonza a tekintetet. Mint első komolyabb figurával, én elégedett vagyok. :)

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2016.04.19. 06:47

A fű színe még OK lehet, csak a virágok zavarják a szemem. Egyébként meg tényleg "szemvonzó". Én most küzdök pár 35-ös figuval a Stuartjaim mellé.
Ha te elégedett vagy vele, akkor nincs is miről beszélni! Szerintem a makettezésben ez a legfontosabb szempont. Ha az alkotója elégedett a művel, akkor az bizony készen van.
Hajrá tovább!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Krafter

Hozzászólás Szerző: Krafter » 2016.04.20. 05:58

Én is pontosan így gondolom. Elsősorban saját magunkat kell, hogy boldoggá tegyen, kielégítsen a hobbi. :)
Hajrá azokkal a figurákkal, bár nem szóltam hozzá, de követtem a Stuartok építését, küzdj meg a figurákkal is, és remek lesz az összkép! :)

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”