Faun - YS 1/10

Kató

Faun - YS 1/10

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.05.11. 11:04

Üdv. Mindenkinek !

Nem nagy itt a forgalom a Munkaasztalon , így felrakom az új projektemet , bár még sehol se áll lényegében . Ez jóval esztétikusabb az előzőnél ...  :D

A bust-ot Hooligan barátom gyűjteményfelszámolásából újítottam . Össze volt rakva , posztamensre helyezve , lealapozva . Így sokkal kevesebb bajom lesz vele , mondta ... Na ja , mondtam ...  :P  
Maga a figura (szerintem) tipikus példája a rossz marketingnek , azért nem igazán találkozni vele sehol . Egy irgalmatlanul csúnya boxart-ot sikerült neki festeni , így nem épp vevőcsalogató . Pedig szerintem nagyon finoman részletezett , kimondottan kecses , különleges hangulatú mellszobor . Engem azonnal megfogott . Remélem nekem sikerül úgy megfestenem , hogy jól mutasson .

Ahogy írtam , össze volt rakva . Tavaly , a jászberényi versenyen kaptam kézbe , és a hazaúton minden kátyúnál (volt bőséggel ...) a lelki szemeim előtt láttam , ahogy a doboz oldalának ütődő bust-ról  legajjazódik ez-az ... Szerencsére épségben hazaért .  :cool:   
Mivel egy teljesen összerakott figurát szerintem kész agybaj kifesteni , némi idegőrlő fűrészelgetéssel és feszegetéssel lebontottam a hátáról a tegezt (csak ideiglenesen , a képek kedvéért raktam vissza) és kiszedtem belőle a nyílvesszőket , így már kényelmesen festhető . 
A műgyanta posztamensről is leszedtem és újra becsapoztam . Én teljesen más posztamenst szánok neki , ami stílusosabb lesz .
Hooligan kissé átalakította . Volt még neki két másik szarva is , a fejdísz részeként . Ezeket ő nem rakta fel , valószínűleg én is lehagytam volna , ha rajtam múlik . A vállvért alsó részére pedig rakott öt vékony , hosszú , hajlott tüskeszerű valamit . Engem leginkább egy zombi ujjaira emlékeztettek . Totál nem illettek a képbe , így én ezeket eltávolítottam .
Hooligan feketére alapozta , amit felülről szürkével megködölt , mintegy előárnyékolás gyanánt . Ez akrilnál (amit ő használ) valószínűleg működne is , de az olaj azonnal teljesen elfedi . Ez nem is lenne gond , csak az átködölés miatt néhol "ripacsos" maradt a felület . Így , ahol zavaró volt , és hozzá is fértem , finoman átpolíroztam . Még volt pár apró illesztési hiba is , amit javítottam .
Ezt a hosszú litániát csak azért írtam le , hogy látszódjon , valóban kevés bajom volt vele ...  :blush:    Na jó , nem rinyálni akarok ! Kevesebb , mint féláron volt , mintha újat vettem volna ...  :angel:  

Szóval ő lenne az :

Kép

A bőre kicsit ragyásnak tűnik , de nem az . Ezt az árködölés teszi . Most szokásomhoz híven színre alapozom , és indul a móka . Mármint , hogy talán a jövő héten , mert addig nem igazán lesz időm foglalkozni vele ...  :s
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kató 2015.05.11. 11:07-kor.
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

McFrost

RE: Faun - YS 1/10

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2015.05.12. 06:39

Nagyon míves és finom faragást látok! Figyellek Pistám!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.05.12. 10:24

Megtisztelsz a figyelmeddel , Pistám !  ;)
Kép

Novák Máté

Hozzászólás Szerző: Novák Máté » 2015.05.13. 05:22

Jól van, csak, hogy örüljél: én is figyelek :)
Kép Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.05.13. 09:27

IHHHHAJJJJ-CSUHHHAJJJJJJ ! Híínnye , de bódóggá tett mostan íngömet , jó komám !  :P
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.05.26. 05:58

Izgalmasan halad a projekt ! Két hét alatt sikerült eljutnom újra a kezdőpontra ...   :s  
Erre a gyönyörű szürke-fekete alapozásra rádurrantottam alapként két vagy három réteg Vallejo bőrszínt és használhatónak ítéltem . Az olaj se bírta elfedni tökéletesen , így megvártam , míg megszárad teljesen és adtam neki egy újabb réteg olajat , amibe már nyersen elkezdtem kidolgozni az alap fény/árnyékokat . Mára teljesen megszáradt , folytatni akartam az árnyékolást . Láttam , hogy az arcon még mindig halványan átsejlik a fekete !   :@
Mérgembe belevágtam az egészet Lidl-s zsíroldóba . Az leszedte róla az általam felhordott rétegeket , és javarészt a Hooligan féle szürkét is . De az az átkozott fekete meg se mozdult . Lefújtam Humbrol bőrszínnel , ez már tűrhetően elfedte a feketét . De előhozta azokat az apró gittelési hibákat , amiket már javítottam , csak a zsíroldó azt is levitte . Most azokat újra kijavítom , kap még egy vékony réteg Humbrol-t , úgy már lesz egy homogén alapom . Arra már talán tudok normális munkát végezni ...   :dodgy:
Kép

Novák Máté

Hozzászólás Szerző: Novák Máté » 2015.05.26. 06:33

Hali!
Ne vigyem át a Vallejo szürke alapozót? Arra talán jobban fedne a bőrszín.
Kép Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.05.26. 06:50

Már nem kell , köszi ! A jó öreg Humbrol ezerszer többet ér , mint bármilyen Vallejo motyak .
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.06.08. 08:38

A hétvégén Jászberényben pingálgattam a bőrét kicsit , de közben döntést hoztam ...   :blush:  
Az eddigi bohóckodás igencsak visszavetette a kezdeti lelkesedésem , baromira elment a kedvem az egész figurától . Nem igazán szoktam ilyesmit csinálni , de ezt a projektet jegelem egy kicsit . Most csak nyűglődésnek érzem , annak meg semmi értelme . Inkább belefogok egy új figurába . Mire azzal végzek , addigra talán megnyugszik az érzékeny , hófehér lelkivilágom , és újult erővel esek ennek neki újból . Mert azért be akarom fejezni még ebben az évben ...   :angel:
Rövidesen nyitom az új topikot ...   :rolleyes:
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.07.05. 06:43

A hétvégén Serfőző Robi barátom meghívott Mátét és engem az Apcon megrendezett gyermek és ifjúsági makettversenyre , hogy pingálgassunk egy kis látványmakettezés okán . Ez jó apropónak látszott , hogy rehabilitáljam ezt a szarvas leányzót .
A végeredményt lentebb láthatjátok . A bőr olyan "egyenlőre megteszi" kategória , ha majd látom az összképet , még finomítom . A haja majdnem kész , a ruhán még van bőven mit csinálni .

Kép

Kép

Már kezdek egyre kevésbé haragudni rá , de azért még ki kell várnia , míg az azték elkészül ...   :cool:
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”