Skaven - 28mm

Freddy

Skaven - 28mm

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2015.06.07. 00:12

Sziasztok!

Úgy gondoltam, a történelmi témák helyett most kicsit más vizekre evezek figurakészítésben.
 A Warhammer Fantasy fantáziavilágában kedvenc szereplőim a skavenek, az aranyos, puha szőrű a velejéig gonosz patkányemberek. Ők a világ alá fúrt hatalmas alagútrendszereikben élnek, és idejüket a felszínlakók zaklatásával, illetve az erre való készülődéssel töltik. A szent cél érdekében megdöbbentő létszámban harcba hajtott patkányszaporulat mellett furfangos gépezeteket, szörnyű betegségeket, csendben lopózó orgyilkosokat és mutáns szörnyetegeket sem átallanak bevetni. Igazi patkányként azonban az intrikák világában is otthonosan mozognak, csak sajnos a minimum duplán-triplán megcsavart átverésekkel nagy százalékban saját, magasabb pozícióban álló, vagy veszélyesnek tekintett fajtársaikat célozzák meg, így összességében lassan jutnak egyről a kettőre.

Egy ilyen kis rosszcsontot tervezek most kifesteni. Nem ez lesz az első, TTQ-ban (table top quality) már csináltam néhányat, pl őket:
Kép

A színsémát ezekhez hasonlóra képzelem el, de most inkább egy vitrinbe szánt példányt akarok festeni, amit magam faragtam. A mostani, hivatalos skaven modelleknél kicsit vaskosabb, de direkt csináltam ilyenre, a kettővel ezelőtti kiadású modelleik sokkal jobban tetszenek, inkább azokra akarna hasonlítani.
Kép

Három darabból áll, a test mellett a kard és a pajzs külön alkatrész.
Kép

Műgyantából ki lett öntve, és összerakva, valahol itt tart most:
Kép

Kató

RE: Skaven - 28mm

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.06.07. 06:08

Jól kezdődik .
Milyen környezetbe akarod helyezni ?
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Freddy

RE: Skaven - 28mm

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2015.06.07. 06:35

Kató írta: Jól kezdődik .
Milyen környezetbe akarod helyezni ?
Remélem, a folytatás is jó lesz :) Egy koszos, lepukkant csatornát akarok csinálni neki alapnak.

Freddy

Re: Skaven - 28mm

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2015.12.19. 03:03

Megkezdődött a festés. Először akrillal alapoztam:
Kép

Aztán ment rá a művészolaj. Egyelőre a páncél zöld részei és a köpeny sárgászöldje van nagyjából készen. Azt már most látom, hogy a részletekhez való hozzáférés miatt nem lett volna szabad összeragasztani, de hát mindig utólag okos az ember.
Kép
Kép
Kép

Oddball

Hozzászólás Szerző: Oddball » 2015.12.20. 03:58

Gusztustalan :)

még egy Blood Bowl pályára is nagyon jó lenne :heart:

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2015.12.20. 22:45

Oddball írta:Gusztustalan :)

még egy Blood Bowl pályára is nagyon jó lenne :heart:
Az első általam faragott skaven egyébként Blood Bowlhoz készült, egy haverom akart limited figurát csinálni valami Blood Bowl tournamentre. Aztán a műgyantaöntő emberével addig okoskodtak, hogy öntvény nem készült, a mesterdarabot meg elvesztette valahová. Még fénykép se maradt róla. :(

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.12.21. 07:01

A köpenyen a foltokat nem akarod eltérő színűre festeni ? Feldobná az összképet .

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2015.12.21. 23:27

Kató írta:A köpenyen a foltokat nem akarod eltérő színűre festeni ? Feldobná az összképet .
Gondolkoztam rajta, csak milyenre? A vörös adja magát, de az nagyon kilógna, a barna meg nagyon beleolvadna. Valami ötlet esetleg?

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.12.23. 01:45

Freddy írta:
Kató írta:A köpenyen a foltokat nem akarod eltérő színűre festeni ? Feldobná az összképet .
Gondolkoztam rajta, csak milyenre? A vörös adja magát, de az nagyon kilógna, a barna meg nagyon beleolvadna. Valami ötlet esetleg?
Szerintem a vörös se lenne túl rikító , ha egy fakult , kopott árnyalatot használnál . Lehet az régi folt is a köpenyen . Vagy mondjuk nem tiszta vörös , hanem csíkos vagy kockás lenne ... ;)
De akár egy nyersvászon szín is lehetne , az a figura témájához is illene . A skaven-ek szerintem eléggé primitíven kivitelezett ruhákat használnak , nem adnak úgy a divatra mint pl. a Birodalom egy tehetősebb lovagja . És persze mindkét folt totál eltérő legyen ! Úgy még szedett-vedettebb hangulata lesz az egész figurának .

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2015.12.25. 05:17

Kató írta:
Freddy írta:
Szerintem a vörös se lenne túl rikító , ha egy fakult , kopott árnyalatot használnál . Lehet az régi folt is a köpenyen . Vagy mondjuk nem tiszta vörös , hanem csíkos vagy kockás lenne ... ;)
De akár egy nyersvászon szín is lehetne , az a figura témájához is illene . A skaven-ek szerintem eléggé primitíven kivitelezett ruhákat használnak , nem adnak úgy a divatra mint pl. a Birodalom egy tehetősebb lovagja . És persze mindkét folt totál eltérő legyen ! Úgy még szedett-vedettebb hangulata lesz az egész figurának .
Ok, köszi:) Megpróbálok egy valamilyen alapon piros csíkosat, a másik meg zsákvászon lesz.

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”