Skaven - 28mm

Freddy

Re: Skaven - 28mm

Post by Freddy »

Most a bőr volt soron, az orr, a mancsok, a lábak, és a patkányok örök szexepilje, a pikkelyes farok. Skaven modelleken ez pikkely helyett inkább gilisztaszerűen szelvényezett, ezért a modellé is ilyen lett.
Image
Image
Image

Kató

Post by Kató »

Valami élénkebb , világosabb szín is kéne még rá szerintem . Így nagyon egybeolvad az egész . Erre főképp a figura kis mérete miatt érdemes figyelni .
Esetleg világosabb tónusokat vihetnél a fémekre . És a szem és az orr környéke lehetne csupasz bőrű , valamint a fül is .

Freddy

Post by Freddy »

Kató wrote:Valami élénkebb , világosabb szín is kéne még rá szerintem . Így nagyon egybeolvad az egész . Erre főképp a figura kis mérete miatt érdemes figyelni .
Az a baj, hogy a színsémával eléggé megkötöttem a saját kezem, a kezdő hozzászólásban látható csapat mintájára szeretném kifesteni, nekik pedig direkt egy ilyen sötét, föld alatti árnyékok között gonoszkodó színsémát választottam.
Esetleg világosabb tónusokat vihetnél a fémekre . És a szem és az orr környéke lehetne csupasz bőrű , valamint a fül is .
Csupaszra festeni se szeretném, meg akarom hagyni ilyen kis szőrmóknak. Amin gondolkodtam, az a bunda világosítása volt az áll környékén (ahogy az igazi egereknek-patkányoknak is világosabb a bundájuk a hasoldalon), de valahogy nem jött be annyira.

Közben egyébként elkészült maga a figura, egyelőre szabványos játéktalpon van, de építek neki egy normális talapzatot majd.
Image
Image
Image
Image

Kató

Post by Kató »

Én biztos kicsit színesebbre vettem volna , de én nem mindig ragaszkodok a Warhammer világához az ilyen témájú figurák festésénél . Attól függetlenül jó lett !
Kíváncsi vagyok milyen környezetet készítesz hozzá .

Freddy

Post by Freddy »

Kató wrote:Én biztos kicsit színesebbre vettem volna , de én nem mindig ragaszkodok a Warhammer világához az ilyen témájú figurák festésénél . Attól függetlenül jó lett !
Köszi!
A skaveneknek nincsen egyébként olyan ,,hivatalos" színsémájuk, mint pl az űrgárdistáknak, a hivatalos háttérsztoriban egyedül a bundájuk színe van meghatározva, de sok meglepetés ott sincs, az egyszerű klántagoké a figurán is látható standard szürkés-barnás patkányszín, a pretoriánus gárdaként alkalmazott legnagyobb, legerősebb példányoké sötétebb, a maroknyi varázsolni tudóé pedig világosszürke. A ruhaszíneket én választottam, a föld alatt bujkáló életmódhoz szerintem nem illik a világosabb színséma. Engem valahogy mindig ezek a sötétebb, tompább színsémák vonzottak, a 28mm-es figuráim kevés kivétellel mind ilyenek. (A Birodalmi Gárdistáim kékesszürke-panzergrau színsémát kaptak, a skavenek ugye sötétzöldek, a néhány Káosz-figurám szintén koszos-rozsdás fakózöld, van néhány 1848-as magyar figurám, ők kávébarna zubbonyt bírtak hordani egy olyan korban, ahol minden hadsereg olyan volt, mint a pávakakas- az egyetlen kivétel a mostani projektem Mátyás király Fekete Serege lesz, nekik csak a nevük volt fekete.)
Kíváncsi vagyok milyen környezetet készítesz hozzá .
A csatorna ötletét közben elvetettem, most egy patkányfertőzött, lepusztult városrészletet szeretnék alá tenni.
Nem tudom, mennyire ismered a Massivevoodoo oldalt, én régóta járok oda nyálat csorgatni. Gyönyörű dolgokat csinálnak, és egy csomó cikket-tutorialt írtak faragástól a festésig minden figurás témában. A kedvenc részem a Basing-ról szóló, elmebeteg, hogy mit fel nem használnak hangulatos figuratalapzatok készítéséhez.

Kató

Post by Kató »

Igen , a Massive Voodoo-t én is gyakran szoktam böngészni , nagyon jó dolgok vannak rajta .
Nekem is van pár skaven-em , ami a sorára vár . Egy patkányogre-t én is egy csatornába tervezek "rakni" , egy klánvezért pedig hasonló romos környezetbe , mint amit Te is tervezel . Ezért is vagyok kíváncsi arra , hogy mit akarsz kihozni belőle , hátha én is kedvet kapok valamelyiket megcsinálni ... :cool:

Freddy

Post by Freddy »

Ez lesz majd a talapzat. A szabványos játéktalp illeszkedik majd bele. Az alapja vastag sztirol, a bal oldali falrészletet ( nem látszik olyan jól) kiégetős gyurmából faragtam, a talaj pedig homokból készült. A törmelék Keramiplast, ez az a vízzel hígíthatós, levegőn száradó gyurma. Van belőle egy nagy tömb megszilárdulva, mert nem zártam be jól a zacskót...:P. Kalapáccsal (nem vele) összetörtem, és PVA-val ragasztottam a helyére. A farudak saslikpálcák, a törött deszkák balsafából lesznek. Középen az két kis szürke káoszkőnek lesz kifestve, a warhammeres modellek szögletes öntőkeretéből könnyen lehet kristályt faragni. A káoszkő (warp stone) a skavenek aranya, egy zöld kristály, ami üstökösökkel hullik a földre, ebből nyerik energiájukat a gépeik, a varázslóik, és ezzel csinálják a mutáns szörnyeiket is, az én skavenem éppen talál majd két szép nagy darabot.
Image

Freddy

Post by Freddy »

Végleges képek.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Kató

Post by Kató »

Nagyon bejön a hangulata ! :cool:
Magát a figurát külön is "használni" tervezed ? Ha nem , szerintem a wargame talp szegélyét jobban összedolgozhatnád a környezettel . Így nekem eléggé illúzióromboló .

Freddy

Post by Freddy »

Kató wrote:Nagyon bejön a hangulata ! :cool:
Köszi! Erre a romos megjelenítésre akartam rámenni, de növényzet nélkül egy talp egyszerűen halott. Szóval tettem rá kis műfüvet, a levelek apraja meg majorannából, a nagyja nyírfatermésből (ősszel szedtem, és egy kis üvegben tartom ilyen helyzetekre) készült.
Magát a figurát külön is "használni" tervezed ? Ha nem , szerintem a wargame talp szegélyét jobban összedolgozhatnád a környezettel . Így nekem eléggé illúzióromboló .
Használni legfeljebb elméletben fogom, a játékban a Clanrat a 4 pontos alapbaka, amiből 10 darab 20 fős osztagot szoktak az asztalra tenni, szóval vsz nem pont ez az egy fog hiányozni. A wargame figurák festéséről szóló versenyeken viszont sokszor ki szokták kötni, hogy a figurát a szabályok szerinti méretű játéktalpon kell bemutatni, azért így szokták a talapzatra helyezni őket- pontozni csak a figurát és a játéktalpat pontozzák, de azért mégiscsak elegánsabb egy kis körítéssel. (A másik lehetőség, hogy a játéktalpra építenek egy extrém magas, vagy gombaernyőszerűen kiszélesedő nagy alapterepet, de az nekem nem tetszik annyira, túlságosan sugárzik róla, hogy a szabálynak csak a betűje a fontos, nem a szelleme.)

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Figurák”