Skaven - 28mm

McFrost

Re: Skaven - 28mm

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2016.06.16. 17:29

Nagyon jó kis pillanat lett belőle! Egy valamit viszont nem értek, honnét jön és merre tart a hősünk? Ezt nem tudom egyértelműen levenni.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.06.17. 07:01

Freddy írta:A wargame figurák festéséről szóló versenyeken viszont sokszor ki szokták kötni, hogy a figurát a szabályok szerinti méretű játéktalpon kell bemutatni, azért így szokták a talapzatra helyezni őket- pontozni csak a figurát és a játéktalpat pontozzák,
Wargame festőversenyre csak a Golden Gobbo-ra szoktam járni . Ott vannak un. "nyitott kategóriák" , ahol nincs semmiféle kikötés a talpat/posztamenst illetően . Így , ha ott indítod a munkád , akkor nyugodtan lehet építkezni , ahogy jól esik .

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.06.17. 09:52

McFrost írta:Nagyon jó kis pillanat lett belőle!
Köszi!
Egy valamit viszont nem értek, honnét jön és merre tart a hősünk? Ezt nem tudom egyértelműen levenni.
A romokon mászott át, mert megcsapta az orrát a káoszkő édes illata, és gyorsan fel akarja szedni, mielőtt a többi skaven is felfigyel a dologra és hátbaszúrja. De egyébként csak díszlet, a saját faragású figura túl statikus ahhoz, hogy nagyon élő interakció legyen köze és a talp között (alapvetően seregbe, egy alakzatot tartó egység részének készült).
Wargame festőversenyre csak a Golden Gobbo-ra szoktam járni . Ott vannak un. "nyitott kategóriák" , ahol nincs semmiféle kikötés a talpat/posztamenst illetően . Így , ha ott indítod a munkád , akkor nyugodtan lehet építkezni , ahogy jól esik .
Hát, ott is mikor hogy, meg ez a talpas megoldás afféle standard, mint pl agancstrófeáknál a kiskoponya és a nagykoponya. Nem szeretem annyira a nyitott kategóriát egyébként, ott túl sokféle munka nevezhet, egyszerűen nem lehet a zsűri még annyira sem objektív, mint általában. Ezt mindenképp Fantasy Hős kategóriában indítanám.
Egyébként egy sziklás talajban jobban el lehet rejteni a talpat, hogy egy nálam pöttyet magasabb szintet mutassak, a FW Horus Heresy sorozatának primarchái gyárilag így készülnek: Angron pl.

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.06.19. 06:17

Nem tudom . Én csak a Golden Gobbo-ról tudok nyilatkozni . Ott direkt úgy van a nyitott kategóriák kiírása , hogy bármilyen alap jöhet , korlátozás nélkül . Ezt pár éve vezették be , pont azért , hogy semmilyen munkát ne zárjanak ki a versenyből , csak azért , mert a készítője nem akarja korlátozni magát . Ez az ő érdekük is , mert így több versenymunka érkezik . Azelőtt én is csak nézelődni és börzézni jártam a GG.-re , azóta indulok a versenyen is (és más makettezők is) .
Azzal mire gondolsz , hogy "ott túl sokféle munka nevezhet" ? A GG.-n több nyitott kategória van : karakter , osztag , sereg , harci gép , szörny , dioráma . Kevesebb , mint az "amatőr" kategóriák , de azért azt nem hinném , hogy a zsűri kevésbé tudná objektíven elbírálni .

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.06.19. 09:06

Kató írta:Azzal mire gondolsz , hogy "ott túl sokféle munka nevezhet" ? A GG.-n több nyitott kategória van : karakter , osztag , sereg , harci gép , szörny , dioráma . Kevesebb , mint az "amatőr" kategóriák , de azért azt nem hinném , hogy a zsűri kevésbé tudná objektíven elbírálni .
Ja, így érted a nyitottat? Akkor kicsit félreértettem:)

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.12.22. 01:02

Kató írta:Nem tudom . Én csak a Golden Gobbo-ról tudok nyilatkozni . Ott direkt úgy van a nyitott kategóriák kiírása , hogy bármilyen alap jöhet , korlátozás nélkül . Ezt pár éve vezették be , pont azért , hogy semmilyen munkát ne zárjanak ki a versenyből , csak azért , mert a készítője nem akarja korlátozni magát . Ez az ő érdekük is , mert így több versenymunka érkezik . Azelőtt én is csak nézelődni és börzézni jártam a GG.-re , azóta indulok a versenyen is (és más makettezők is) .
Azzal mire gondolsz , hogy "ott túl sokféle munka nevezhet" ? A GG.-n több nyitott kategória van : karakter , osztag , sereg , harci gép , szörny , dioráma . Kevesebb , mint az "amatőr" kategóriák , de azért azt nem hinném , hogy a zsűri kevésbé tudná objektíven elbírálni .
Indítottam GG-n, és a kategóriájában követelmény volt a szabvány játéktalp. Döntős lett egyébként, a másik figurával, amit indítottam, viszont nyertem is egy bronzot :)

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.12.23. 07:20

Freddy írta: Indítottam GG-n, és a kategóriájában követelmény volt a szabvány játéktalp. Döntős lett egyébként, a másik figurával, amit indítottam, viszont nyertem is egy bronzot :)
"Amatőr" kategóriákban igen , de én a "nyitott" kategóriákra gondoltam , ott nincs semmilyen korlátozás .
Egyébként gratulálok a díjadhoz ! :)

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.12.23. 11:25

Kató írta:
Freddy írta: Indítottam GG-n, és a kategóriájában követelmény volt a szabvány játéktalp. Döntős lett egyébként, a másik figurával, amit indítottam, viszont nyertem is egy bronzot :)
"Amatőr" kategóriákban igen , de én a "nyitott" kategóriákra gondoltam , ott nincs semmilyen korlátozás .
Hát, első offline versenyem, nem mertem nyitottban indulni. :) Láttam amúgy a te komisszárodat is, élőben is jó.
Egyébként gratulálok a díjadhoz ! :)
Köszi:) Szintén 28mm, a Kingdom Death gyártmánya (eszméletlen faragásaik vannak, csak beszerezni halál, ez kb egyetlen normálisan felöltözött női figurájuk), csak a kezét cseréltem le egy flechette blastert tartó kézre. Ezzel átigazolt a Warhammer 40000 világába, mint egy rogue trader felesége. Eredetileg csak a skavent akartam indítani, de aztán megláttam, hogy ez jobban áll CMON-on, így egy hirtelen ötlettől vezérelve elvittem ezt is.
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”