Azték Nemes - Roberto Chaudon 1/10

Kató

Azték Nemes - Roberto Chaudon 1/10

Post by Kató »

Üdv. Mindenkinek !

Hozzávetőleg egy hónapja voltam egy nagy figurás versenyen Ingolstadt-ban Csitei Béla és Novák Máté barátaimmal . Az ottani börzén sikerült begyűjtenem azt a gyönyörűséget .
Idehaza nem igazán vannak elterjedve az indián témájú figurák . Bevallom , az észak-amerikai indiánok engem se igazán motiválnak , de a nagy közép-amerikai indián civilizációk már annál inkább ! Pedig azok végképp kiesnek az itteni "átlagos" érdeklődési körből .

Mivel a bust nagyon látványos , nem fértem a bugyimba , neki is estem .   :cool:   A faragás szemet gyönyörködtető , az öntés szinte tökéletes . (Tanulhatna belőle pár nagy gyártó , pedig Roberto barátunk saját neve alatt futó cége , ahol saját faragásait adja ki , tuti nem egy mamutvállalkozás ...) Az egyetlen probléma , ami mellett nem megyek el szó nélkül , hogy az egybeöntött test/fej öntőcsonkja a fej tetejére került . Szerencsésebb lett volna alulra tenni , így egy kb. fél centi átmérőjű helyen vissza kellett "formázni" a hajat . Igaz , egy jó karcolótűvel ez nem nagy ügy .

Egy darabig kalapáltam a bőrszínt , mire eljutottam egy nekem tetsző árnyalathoz . Persze ez még távolról sincs kész , ahogy a melldísz alapját adó jaguár-prém se . A nyakkal és a vállakkal egyenlőre nem sokat foglalkoztam , azokkal külön terveim vannak .

Image

A fejdísznek is csak a "vázával" és a prém-rátéteivel dolgoztam eddig .

Image

És a fejdísz indiánéknál elmaradhatatlan kiegészítői , a tollak . Itt is lesz még mit csinálni , de az alapkoncepció már látszik .

Image

Végezetül egy kép a "boxart-ról" , hogy helyükre kerüljenek a dolgok azoknak is , akik nem igazán ismerik a mezo-amerikai divatot ...   :angel:  

Image

Az az igazság , hogy a kész mellszobor olyan böszme nagy lesz , hogy be se fér majd a vitrinembe . Kb. 3-4 cm-rel lesz magasabb , mint a legnagyobb polcköz ...   :blush:   De annyira látványos , hogy nem bírtam évekig az "egyszerteissorrakarülsz" szekrényben pihentetni , míg megtelik a vitrin , és újat csináltatok , ahová már beférne . Inkább majd felkerül a vitrin tetejére , egy saját üvegbúra alá ...   :D
Image
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Novák Máté

RE: Azték Nemes - Roberto Chaudon 1/10

Post by Novák Máté »

Hali!
Eddig nagyon tetszik! Teljesen kedvet kaptam én is hozzá :)
Image Image

McFrost

Post by McFrost »

Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú! Nagyon tetszik!
Mekkora centiben?
Figyelek!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Novák Máté

Post by Novák Máté »

Majdnem 15 cm
Image Image

Kató

Post by Kató »

Hát igen , nem egy aprócska darab . Ahogy számolgattam , hozzávetőleg 20-22cm magas lesz posztamenssel együtt .
Image

madve5

Post by madve5 »

Most egy kicsit irigykedem...
De valóban nagyon szép. Hajrá!

Kató

Post by Kató »

Végre volt időm ezzel is foglalkozni .
Elkészítettem a testfestést , amit terveztem . Ez a Közép-Amerikai indiánoknál is "divat" volt , a városiasodott civilizációknál főképp a nemesség körében . Egy darabig agyaltam , mit is kéne ? Aztán rátaláltam egy Tikal-ban talált cserépvázán lévő képre , igaz , hogy az maja város volt , nem azték , de a két nép közt tudtommal ilyen szempontból nem volt hatalmas különbség . De ott piros volt a festés , az meg nem illett a koncepciómba . Aztán a végső lökést az egyik kedvenc filmem , az Apocalipto adta , ahol a vásártéren játszódó jelenetbe mutatnak pár nemest (jó , tudom , azok is maják , a film szerint   ;)   ) . A Tikal-i vázafestményen lévő testfestés volt rajta , csak kékben , és fűrészfogas peremmel , nem simával . Ez már nagyon tetszett ! Nem törekedten festésnél a mértani pontosságra , mert minek ? Kapott az állára is egy csíkot , ez is jellemző ebben a kultúrkörben . És a nyakék is formálódik tovább .

Image
Last edited by Kató on 2015.07.21. 07:00, edited 1 time in total.
Image

McFrost

Post by McFrost »

Imádom a munkáidat!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Novák Máté

Post by Novák Máté »

Ez nagyon jó lesz! Kedvet is kaptam hozzá, hogy megnézzem az Apocalypto-t. Aztán meg persze ahhoz fogok kedvet kapni, hogy elkezdjem festeni a saját aztékomat :)
Last edited by Novák Máté on 2015.07.21. 08:33, edited 1 time in total.
Image Image

Kató

Post by Kató »

Köszönöm Urak !

Most , hogy van is némi időm foglalkozni vele , kezd is alakulni ...   :cool:
Image

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Figurák”