Commissar - Games Workshop 30mm

Kató

Commissar - Games Workshop 30mm

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.09.12. 06:10

Üdv Mindenkinek !

Rég festettem már sci-fi figurát , de most nem volt kedvem Űrgárdistához , pedig van itthon néhány ... :)
A Warhammer 40K világának Birodalmi Gárdája (Astra Militarum) nem igazán keltette fel az érdeklődésem . Talán mert az egyenruháik eléggé a XX. századi egyenruhákat idézik , az a korszak meg sose motivált figurás szempontból . De mikor ez a Commissar-juk kijött kb. három éve , valami nagyon megfogott benne . Nemrég beszereztem , most pedig elkezdtem .

A test alsó és felső részét még nem ragasztottam össze , így könnyebb vele egyenlőre dolgozni . A nadrág és a csizma már elkészült , akárcsak a kabát bélése (pirosat mindig is utáltam fényképezni , most se lett igazán jó , és persze az olaj is becsillan) . A zubbony szürkéje még csak alapozás .

Kép

A posztamens egy egyszerű PVC cső az aljára ragasztott wargame-es talppal . Hungarocellel "feltöltöttem" , depron lapot ragasztottam rá , ebbe karcoltam bele a négyzet alakú térburkolat köveit , amit faragasztós WC-papírral burkoltam . Mögötte egy épület fala lesz , ennek jelenleg a lábazatát készítettem el . 1mm vastag kartonlapból vágtam ki , és egymásra lapoltam .

Kép

romsitsa

Re: Commissar - Games Workshop 30mm

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2016.09.16. 02:39

Karakteres figura, jó választás szerintem. Az épület rom lesz, vagy milyen magasságig tervezed felhúzni?

Üdv

Á

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.09.16. 05:55

Valóban karakteres figura .
Megfestettem a zubbony alapszínét is , így már összeragaszthattam a testet a lábakkal . Nagy vonalakban az arc is kész , ezért a fej is a helyére került . A fehér "öv" még félkész . Már csak a tányérsapka és a bal kar nincs rajta . így már azért jobban látszik , mi is akar lenni ... :rolleyes:
Amúgy igazi örömmakett , nagyon könnyen festhető a kis méret ellenére . Az arc igencsak szigorú (amit el is vár az ember a Birodalmi Gárda egy főtisztjétől) , és ezt csak fokozzák egy komoly sérülés nyomai . Egy régi csatában a jobb oldalán megsebesült , így a komplett jobb karja , a jobb szeme és füle mesterséges protézis .

Kép

Maga az épület nem lesz romos (legalábbis a látszó része) , de azért pár lövésnyomot kap . Az utcán lesz törmelék , mivel a figura is úgy van kialakítva , hogy a bal lába fel van téve valamire . A "sztori" szerint a várost támadás érte , ő pedig , a Birodalom kötelességtudó tisztjeként azonnal az első vonalból irányítja az embereit .
Az épületrészlet kb. két és félszer lesz magasabb a figuránál . Még sose készítettem a figurához képest ilyen magas környezetet , de tetszik az ilyesmi és ki akartam próbálni . Ehhez a figurához meg illik is szerintem . És ilyen jellegű épületet se építettem még , így ezt is újdonság nekem . :angel:

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.10.01. 06:42

Haladok a festéssel . Elkészült a kabát , és a helyére került a tányérsapka is . Most már lényegében csak a fém dolgokat kell megfesteni és még egy-két apró simítás . A bal karja is csak a fémszínek után kerülhet a helyére , addig csak aggatna .
Jelenleg így áll :

Kép

Kép

A fal is készül . Ha megköt a ragasztás , a "téglás" részt bevonom WC-papírral , hogy strukturáltabb legyen . A legtetejét lezártam egy sztirollappal . Még ott is köt a ragasztás , utána körbe trimmelem , így nem fog a fal síkjából kilógni .

Kép

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2016.10.02. 05:02

Jól néz ki a kis pöttöm, de a láncot nem tudnád kifúrni? Még látványosabb/aprólékosabb lenne.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.10.02. 05:23

Ez eszembe se jutott ... De tetszik az ötlet ! Egy láncszem kb. másfél mm hosszú , így kivitelezhető . Még úgyse kezdtem el a fémek festését .

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.10.03. 00:48

Szép lesz nagyon, a kabát hátulja iszonyú jó!

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.10.03. 05:46

Köszi !
Eredetileg egy egész sötét kék kabátban és tányérsapkában gondolkodtam , de mikor a festéséra került a sor , meggondoltam magam . Ez a közepes szürkéskék árnyalat jobban illik hozzá . Igyekeztem egy kopottas , de nem agyonhasznált hatást elérni .

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.10.03. 09:01

Kató írta:Köszi !
Eredetileg egy egész sötét kék kabátban és tányérsapkában gondolkodtam , de mikor a festéséra került a sor , meggondoltam magam . Ez a közepes szürkéskék árnyalat jobban illik hozzá . Igyekeztem egy kopottas , de nem agyonhasznált hatást elérni .
Jól teszed. Nekem a 40k-s seregemben van, vagy 15, de alapból sötét a színsémám is, emellett ragaszkodom a hivatalos képeken látható fekete kabáthoz is, így egy nagy sötét paca lesz az egész:
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.10.04. 06:57

Nos igen , engem nem kötnek a különböző színsémák . Mivel nem wargame-asztalra készülnek ezek a figurák , nyugodtan szabadon engedhetem a fantáziám .
Egyébként , mielőtt nekikezdtem volna , én is körbenéztem a neten , hogy mit találok a témában . Eléggé sötét tónusokat használ az emberek nagy része , ha Commossar-t fest (figurákra és grafikákra is gondolok) . Valószínű én is e miatt gondolkodtam eleinte sötétebb kabátban . A zubbonyt és a selyemövet alapból is világosra terveztem , pont a többi , sötétebb szín ellensúlyozására . De végül az is kevésnek tűnt , az én mércém alapján , így született a kabát színe ... :cool: Főleg az tudva , hogy a fémszínek is sötétítik az összképet . Ezért lett fehér a zubbony és a tányérsapka zsinórozása , pedig aranynak indult ... :rolleyes:

Egyébként , csak a figurával kapcsolatba , amit befotóztál . Ha ragaszkodsz is a sötét színek használatához , néhány apróság világosra vételével elkerülhetnéd , hogy "egy nagy sötét paca" legyen a figura . Hangsúlyosabban világosíthattad volna a tányérsapka és a zubbony zsinórozását . A gázálarcot és a pisztolytáskát megfesthetted volna egy-egy világosabb bőr árnyalatra . A kézfejeket meztelenre festeni , nem kesztyűsre . Ezek csak apró dolgok , de jótékonyan "megbontanák" az egyöntetű sötét felületet . Ez főképp egy ilyen testtartásnál (karok a test mellett) tesz jót , nem lesz olyan "tömbszerű" az egész figura .

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”