Commissar - Games Workshop 30mm

Freddy

Re: Commissar - Games Workshop 30mm

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.10.05. 02:11

Ez egy játszós, ttq figura (=1 alapszín, 1 befolyatás, 1 szárazecset), és a valóságban ennyire nem sötét, a fotó is sötétít valamennyit rajta. Javítgatni lehetne, de akkor is sok múlik az alap színsémán, megfigyeltem, a CMON-on is, hogy egy élénk színű figura akár másfél ponttal is többet szokott kapni, mint egy ugyanolyan szintű, de sötétebb színvilágú. Egyébként a részletekkel igyekszem általában a sötét sémát ellensúlyozni, csak pont ezen a komisszáron nincs olyan, meg nem is akarnám ennyire eltéríteni a threadet. A kéz a faragás szerint is kesztyűs.

A komisszárokra visszatérve, itt nincs olyan megkötöttség, mint az űrgárdistáknál, a fekete kabát is inkább szokás, mint előírás. Egyedül a vörös tányérsapka fix, amúgy a legtöbb komisszár akarva-akaratlanul is idomul ahhoz az ezredhez, amelyikhez beosztották, ezredből pedig a Birodalom maga sem tudja, hogy éppen mennyi és hány fajta van.

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.10.05. 09:18

Ezek szerint az én komisszárom nem igazán ad a "sablonos" öltözködési szokásokra ... :P
Viszont ebbe a fixen vörös tányérsapkában biztos vagy ? Én nem ismerem a szabálykönyveket , de több grafikán és a GW honlapján is találtam olyan komisszárt , aminek nem vörös a sapkája . Általában ezek a renitens tányérsapkák sötét színűek (jellemzően fekete) vörös szegéllyel .

Ami azt illeti , egy színpompás figura mindig is látványosabbnak tűnik , mint egy viszonylag egyszínű , főként ha még sötét is . Hiába is van ez utóbbi festéstechnikailag jobban elkészítve . Ez tény . Az már a szemlélőn múlik , hogy túl tud-e lépni az első benyomáson .

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.10.17. 06:12

Lassan elkészül ... :cool:
Magán a figurán már csak apró csinosítások vannak hátra , már csak egy komoly falat maradt . Meg kell festenem a kard pengéjére az energiakisüléseket , mivel ez ugyebár egy energiakard . Soha nem csináltam még csak hasonlót se , így ez érdekes kihívás lesz . Elvileg már tudom , hogy akarom , remélem az is lesz belőle , amit terveztem ... :blush:
Egyébként megpróbálkoztam a láncszemek felfúrásával a pisztolynál , de végül elvetettem . Annyira kicsi a "lyuk" a láncszemek közt , hogy csak 2 vagy 3 tizedes fúróval tudnám úgy felfurkálni , hogy ne barmoljam szét . Az meg szerintem nem ad annyit a látványhoz , hogy megérje bajlódni vele . Itt , a képeken közel háromszor akkora a figura , mint a valóságban .

Kép

Kép

A környezet is alakul . A festés majdnem teljesen kész , már csak a márvány lábazatra akarok némi fény-árnyékot . Direkt választottam zöld márványt , ha az is szürke , az túl egyhangú , a rózsaszín/vörös meg nem illett volna szerintem a koncepcióhoz . Más színű meg ugye nincs . Hogy ne legyen olyan üres a nagy placc a figura feje fölött , oda raktam egy elektromos kütyüt . Ez egy más készletből (egy WH40K-s Sentinel-ből) kimaradt lézerágyú , a csöve nélkül és az ebből a figurából fel nem használt opcionális plazmapisztoly , markolat nélkül valamint négy darab drót . Még a festése nincs teljesen kész , és majd belekötök néhány falon végigfutó kábelt is .

Kép

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.10.17. 08:12

Jó lett, egyedül a zöldek nem illenek hozzá szerintem.
-A váll-lapokon én a kabát bélésének a pirosát használnám- az addig oké, hogy komplementer színek, de a nagy halványpiros a kis rikítózölddel még így sincsen egyensúlyban.
-A fal pedig egyszerűen furcsa. Kőfal, kőpadló, random gépezet (a lézerágyú egy másik fegyver, ez egy úgynevezett multilézer, csak, hogy pontosak legyünk ;) ), és akkor mindehhez egy simára csiszolt zöld márványberakás? Ez így nem adja ki, vagy menjél rá a vár-kinézetre, és akkor legyen ez is szürke kő, vagy akkor legyen luxus, de akkor a padló legyen parkettás-szőnyeges, a fal meg minimum fehérre meszelt.

A lánccal kapcsolatos döntéseddel egyetértek, én egyébként akkor sem furkálnám, ha lyukasra akarnám, hanem egyszerűen lecserélném egy méretarányos láncra.

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2016.10.17. 08:21

Miért ne lehetne egy fantasy figurának fantasy környezete :) ?
Nekem csak egy nagy villogó vörös sziréna hiányzik a random gépről

romsitsa

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2016.10.17. 08:38

Nagyon jó. Az alsó résszel valami nem jó nekem, nincs összhangban az épület többi részével (szürkeségével), esetleg a bal oldali kiugrást nem tervezed szintén márványozni? Akkor az épület funkciója is megváltozna szvsz.

Üdv

Á

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.10.17. 10:27

Sokolka írta:Miért ne lehetne egy fantasy figurának fantasy környezete :) ?
Éppen ez az, fantasyban a harmónia fontosabb mindennél, mert nem lehet a valóságra mutogatni, hogy de a fényképen is úgy van. Namost, egy épület, ami félig várbörtön, félig kastélyszalon, szerintem nem harmonikus.
Egyébként így jobban megnézve, én egyáltalán nem is erőltetném a falas hátteret, kár lenne a kabát nagyon jól megcsinált hátulját kitakarni.

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2016.10.17. 19:26

Még nem olvastam a szöveget, csak a képet néztem, azt hittem az a zöld egy energia mező.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.10.18. 07:07

Köszönöm az észrevételeket ! :)

Freddy : A váll-lap zöldje valóban elég élénkre sikerült , ezt még tompítom , csak egyenlőre szárad rajta az olajfesték . Pirosat direkt nem akartam , az már nagyon egybefolyna a gallérral . Az épülettel félreértésben vagy . Parketta alapból nem lehet , mivel ez külső homlokzat , ezt szerintem korábban már írtam , és a fal jellege sem utal beltérre véleményem szerint . A márvány lábazat pedig nem ritka egy díszes homlokzatnál . Mielőtt megterveztem magát a falat utánanéztem az elképzelhető lehetőségeknek , pl. a GW terepasztalhoz kiadott épületeit és WH40K-s grafikákat vettem alapul . Faragott koponyákkal nem raktam tele , mert azt nem tudnám megfelelő minőségben kivitelezni , de igyekeztem hangulatában visszaadni azt , amit szerintem elképzelhető a Birodalmi hivatalos épületén . A kabát hátát pedig nem fogja takarni a fal , mivel a figura arccal felénk fog nézni természetesen , így a két válla majdnem merőleges lesz a falra . Az biztos , hogy egy figuránál (tök mindegy hogy történelmi vagy sci-fi/fantasy) fontos a harmónia . Csak arra is figyelni kell legalább ennyire , hogy ne ess át a ló túlsó oldalára és túl monoton legyen az összkép . Már jártam én is így , és igyekszem lekerülni azóta , hogy egy egyszínű masszává olvadjon össze a látvány ...

Sokolka : Egyetértek a környezettel kapcsolatban . Nagyon nem akarok sci-fi/fantasy témába se elrugaszkodni a valóságtól , de igyekszem kihasználni a lehetőségeket .

Romsitsa : A márvány még nincs teljesen kész . A bal felső dísz szegély márványra festése még nem jutott eszembe . Jelen állapotában nem tudom egyszerűen átfesteni , mivel az is be van borítva WC-papírral , így kőszerűen porózus a felülete , nem sima , mint a márványé . És a papírt úgy fogja a faragasztó , hogy nem tudnám az alatta lévő depron sérülése nélkül leszedni . De majd agyalok rajta , mit tudnék esetleg csinálni .

McFrost : Valószínűleg a világos sávok teszik ... :rolleyes:

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.11.05. 02:20

Két hét eltelte után újra volt időm makettel is foglalkozni ... :blush:
A váll-lap zöldjén kissé tompítottam és sötétítettem . Igyekeztem az energiakard lapján is elkészíteni az energiakisüléseket . Először kék bemosásokkal majd foltszerű fehér fakítással igyekeztem a "nem homogén energiamezőt" megjeleníteni a fémen . Ezt követte egy újabb kék bemosás , majd maguk a kisülések fehérrel .
A figura már igencsak késznek tekinthető , max. egy-két apró finomítás van hátra .

Kép

Kép

A környezetnél is vannak változások . A zöld márványon jócskán sötétítettem , így már kevésbé rikít . Az elektromos kütyü is megkapta a kábelezést . A falba is készítettem néhány golyónyomot . Azon gondolkodom , van-e még valami , amit ezekkel csinálhatnék ? Még ezelőtt sose ábrázoltam kőfalban golyónyomokat (igaz , másutt se) . Nem akarom kormozni , mintha energiafegyver okozta volna , egy kinetikus elven működő fegyver (mint amilyen a komisszár kezébe is van) pedig szerintem egyéb nyomot nem igazán hagy a felületen .

Kép

Még a földre rakok egy adag törmeléket , és ez is kész .

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”