Törp Mesterlövész - Avatars of War , 30mm

Kató

Törp Mesterlövész - Avatars of War , 30mm

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.12.01. 07:38

Üdv. Mindenkinek !

Íme , az új munkám , amit a Komisszárnál említettem .

Csak érdekességként írom le , hogy ezt a projektet pont fordítva terveztem , mint általában . Alapból van a figura , amihez megálmodok egy környezetet és utána keresek egy megfelelő posztamenst . Viszont ez úgy indult , hogy egy barátom a kezembe nyomott egy kis posztamenst , aminek a közepén ott éktelenkedett egy hatalmas hiba , a fa betegségéből adódóan , ami a profilozott részbe is belenyúlt . "Ez szerintem úgyse jó semmire , - mondta - de te úgyis szereted az ilyen kihívásokat . Hátha tudod valamire használni . Ha meg nem , majd kidobod ."

Kép

Zsebre vágtam , aztán elkezdtem agyalni , mihez is lehetne kezdeni ezzel a potya cuccal ? Nagyon rossz helyen van az a hiba , de csak nem dobom már ki ! :angel: Arra jutottam , hogy építek rá egy olyan környezetet , aminek a részét képezi egy kis sziklás szakadék . A szakadék alja lesz a lyukban kiképezve . Esetleg egy kis tómeder is lehet ... Eddig jutottam kb. egy éve a tervvel . Aztán most a gödöllői versenyen vettem egy adag Fox Model féle művizet . A víz mindig is kicsit mumus volt a szememben . Csitei Béla barátom (aki árulja) kipróbálta , és nagyon dicsérte . Én is megnéztem testközelből , amit csinált , és úgy döntöttem itt az ideje nekem is vizeskedni ! :D
Kellett egy gyorsan elkészíthető projekt a teszteléshez , így előszedtem ezt a félkész tervet . Plexiből megcsináltam a talaj "keretét" .

Kép

Közben azon gondolkodtam , milyen figurát is tegyek rá ? Gyorsan , könnyen festhető kis méretű figura kellett . Az Avatars of War-nak erre törpjére esett a választásom (gondolom , így festetlenül még nem sokat mutat , de azért csak befotóztam) :

Kép

Maga a figura is igazi ritkaság . Korlátozott példányszámú , kereskedelmi forgalomba nem került . Mikor az AoW. elkezdett seregeket is kiadni a wargame-eseknek , nem csak különálló karaktereket , akkor készült . Egy lőfegyverekkel felszerelt törp seregtest első szériájához adták bónuszként ezt a figurát . Persze én nem rendeltem meg az egész sereget , de más igen . Én tőle jutottam hozzá a figurához , mikor egy gyenge pillanatába felszámolta a gyűjteményét . Gondolom , nem sok van belőle az országban ... :cool:

McFrost

Re: Törp Mesterlövész - Avatars of War , 30mm

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2016.12.02. 20:36

Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.12.04. 11:28

Jóféle muzsika ! :cool:

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.12.16. 07:35

Most , hogy véget ért erre az évre a munka , remélem kicsit gyorsabban haladok majd ... :rolleyes:

A figurát túlnyomórészt akrillal festettem eddig , kb. 3-4 óra hossza van benne . Jelenleg így áll :

Kép

A környezet is készül . Fakéregből elkészítettem a sziklahasadékot . Ahol kellett , levegőn száradó gyurmával kipótoltam a hiányokat . Végül , hogy ne legyen olyan kopár az üreg alja , ifjúkori akvarista korszakom maradékaiból egy kis apró kőtörmelék került oda . Így elkezdhetem ezt is festeni .

Kép

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2016.12.19. 03:59

Patent a környezet!
Mivel Ő egy törp, mi lenne ha a hasadék alja csillogó drágakövekkel lenne kirakva? :)

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.12.19. 07:56

Köszi ! Ami a hasadék alját illeti , ilyesmin nem gondolkodtam . Nem tudom , hogy ez a víz alatt mennyire tudna érvényesülni . Talán , ha nem is drágakövek , hanem aranyrögök ? Vagy mindkettő vegyesen ? Majd meglátom ... :rolleyes:

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2016.12.19. 08:22

:heart:

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2016.12.19. 10:24

Azt hittem pisztrángra megy ?
Vagy a vízbe beleugráló békákra? A törpök tutira utálják a békákat...

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2016.12.20. 06:29

Sokolka írta:Azt hittem pisztrángra megy ?
Vagy a vízbe beleugráló békákra? A törpök tutira utálják a békákat...
Ez most valami poén, amit nem értek? :D

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.12.20. 07:44

A törpök és a békák egymáshoz való viszonyáról fogalmam sincs . De azért a vízbe majd kerül az is . Mármint béka ... :rolleyes:

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”