Törp Mesterlövész - Avatars of War , 30mm

Sokolka

Re: Törp Mesterlövész - Avatars of War , 30mm

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2016.12.20. 09:15

McFrost írta:
Sokolka írta:Azt hittem pisztrángra megy ?
Vagy a vízbe beleugráló békákra? A törpök tutira utálják a békákat...
Ez most valami poén, amit nem értek? :D
:O Derf a goblinfattyú ?? (igen, gyűlölöm a fantasyt :D )

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.12.22. 01:05

Kíváncsi leszek a vízre, én eddig csak a Vallejo-féle egykomponensűt használtam
Amúgy eddig nagyon jó a figura, különösen a kenyérzsákjának a festése tetszik.

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.12.23. 07:29

Én a Vallejo vizéről hallottam jót is rosszat is , ezért keresgéltem más felé . Majd kiderül ez mit tud , valószínűleg a napokban azért csinálok egy próbaöntést , nem egyből élesbe tesztelem .
Örülök , hogy tetszik a figura . Most az ünnepi készülődés és egyebek kissé visszavetették a haladást , de azért ma is pingálgattam egy kicsit . Egyébként az nem kenyérzsák , hanem szerszámos zsák , ki is lóg belőle egy csavarhúzó és egy villáskulcs . Csak még így , festetlenül nem túl feltűnőek ... :rolleyes:

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.12.23. 11:18

Kató írta:Én a Vallejo vizéről hallottam jót is rosszat is , ezért keresgéltem más felé . Majd kiderül ez mit tud , valószínűleg a napokban azért csinálok egy próbaöntést , nem egyből élesbe tesztelem .
Ez a művíz is olyan, mint a krómfesték, hogy vannak szekták, akik esküsznek egy-egy dologra, de könnyen elérhető, könnyen használható és meggyőző hatást adó termék nincs :) A Vallejo-félét én azért szeretem, mert egykomponensű, levegőre száradó (így érzésre a PVA-ragasztóhoz hasonló, de annál hígabb és tisztább), nincs kínlódás a kavargatással. Hátránya viszont, hogy csak nagyon vékony rétegekben lehet felhordani, és meg kell várni, míg az előző megszárad (ez olyan 1 nap). Én általában figuratalpak (a szó wargamer-értelmében) díszítésére használom, ott csak sekély pocsolyák vannak (még akkor is, ha a rétegek színezésével azért lehet neki mélységérzetet adni), de ahhoz is kell 3-4 réteg.
Örülök , hogy tetszik a figura . Most az ünnepi készülődés és egyebek kissé visszavetették a haladást , de azért ma is pingálgattam egy kicsit . Egyébként az nem kenyérzsák , hanem szerszámos zsák , ki is lóg belőle egy csavarhúzó és egy villáskulcs . Csak még így , festetlenül nem túl feltűnőek ... :rolleyes:
Övmagasságban lógó sárga tarisznya, az nekem kenyérzsák, mindegy, mi van benne :)

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2016.12.27. 07:34

Nekem ez az első művizes tapogatózásom .
A Vallejo-val pont a vékony réteg miatt nem szimpatizálok . Itt is bő 1 cm-es vízmélységgel számolok . Ha nem muszáj , nem akarom elaprózni .
Egyébként az első kísérleti öntés kudarcba fulladt , 24-48 óra az elméleti kötési ideje . Nekem már harmadik napja áll és még mindig nem keményedett ki teljesen és be is opálosodott . Persze ez nem ért túlzott meglepetésként . A mérlegem kicsit bekavart a komponensek kimérése közben . Csitei Béla külön felhívta a figyelmemet , hogy súly , és nem térfogat alapján kell kimérni az 1/2-es arányt . Nem gond , holnap újra próbálom . :angel:

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2016.12.27. 09:19

Vékonyan, több rétegben öntöttem vallejo vizet, nem jött össze és qrva drága. Figyelek!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

romsitsa

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2016.12.31. 22:56

A Vallejo művizét inkább felejtsétek el, zsugorodik, rugalmas marad, max. 2-3 mm vastagságban önthető, még a kétkomponensű ragasztók is jobbak.

Üdv

Á

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.01.03. 11:00

romsitsa írta:A Vallejo művizét inkább felejtsétek el, zsugorodik, rugalmas marad, max. 2-3 mm vastagságban önthető, még a kétkomponensű ragasztók is jobbak.
Még nem használtam a Vallejo művizét , de mint Te is írod , valami nem klappol vele . Van aki szerint jól használható , mások szerint pocsék ... Inkább nem totózok vele .

Halad a törp , lassan el is készül .

Kép

A környezet festése is kezd alakulni .

Kép

De hogy a vízzel mi lesz , az roppant jó kérdés ... :s
Ma délelőtt készítettem el a harmadik próbaöntést . A gyártó által ajánlott 3-4 perc helyett kb. 10 percig kevergettem , mire a sűrű "A" komponensbe rendesen sikerült belekeverni a jóval hígabb "B"-t . Így már szép a felülete és mostanra egész jól kezd kikeményedni . Viszont még mindig úgy beopálosodik , hogy alig látni a bigyó alját , amibe kiöntöttem . A mélysége kb. 7mm . Fogalmam sincs , mit szúrok el ...

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2017.01.03. 20:07

Hejj de szép a környezet!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.01.04. 10:47

Köszi ! Még persze van vele meló , de a sziklás rész már igencsak kész . Még egy kis növényzet ...

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”