Törp Mesterlövész - Avatars of War , 30mm

Kató

Re: Törp Mesterlövész - Avatars of War , 30mm

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.01.10. 07:55

Kiderült , hogy mit csináltam rosszul a művízzel ... Semmit ! :rolleyes:
Mikor a harmadik próbakeverés is beopálosodott , megkérdeztem Csitei Bélát , hogy szerinte mi lehet a gond ? Béla is csinált egy próbát és ugyanígy járt . Neki régebben működött , így Ő is meglepődött alaposan .
Mikor azt az adagot hozta a Fox-tól , amiből én is vettem , a gyártó szólt neki , hogy ez nagyobb kiszerelésű , mint a korábbi szállítmány (123 helyett 150ml) . Most Béla elkezdett szótárazni , mivel minden felirat és instrukció a dobozon és a kísérő papíron csak míves cseh nyelven van . A korábbi szállítmány neve kb. "tiszt víz" , az újé "zavaros/saras víz" ... A Fox elfelejtette megemlíteni neki , hogy a termék is más változat , nem csak más kiszerelés ... :s
Tehát a művíz tökéletesen működött , csak mi nem tudtuk , hogy ez így fog kinézni . Szutykos , zavaros vizet , mocsaras , saras vízpartot lehet vele készíteni .
Természetesen Béla biztosított róla , hogy amint tud szerezni a "tiszta vízből" , én is kapok egy adagot . De az majd valahogy tavasszal lesz . Nem gond ! A héten befejezem a figurát és a környezetet , és félreteszem . Ha meglesz a víz , már csak azt kell beleborítani . :rolleyes:

Mindenesetre , ha valaki Fox-os művizet akar venni Bélától , mindenképp kérdezzen rá , hogy az melyik fajtája . Bár Bélát ismerve , minden érdeklődőt tájékoztatni fog a víz két típusáról .

Mellékelek egy képet , amit Béla küldött nekem a két vízből készített próbaöntésről .
Csatolmányok
2017-01-10 17.08.40.jpg
2017-01-10 17.08.40.jpg (136.94 KiB) Megtekintve 1827 alkalommal

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2017.01.10. 09:09

Hát zavaros víznek marha jól néz ki!
Átveszem :D
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

romsitsa

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2017.01.12. 23:19

Pompásan alakul. Elég kicsi a felület, valami nem sárguló, kétkomponensű ragasztó is jó lenne ide szerintem.
Egyedüli problémát az apró szikláknál látok az alján, ott lehetnek levegő zárványok, de ki lehet piszkálni őket.
A művized is sima gyanta ahogy nézem, pigmenttel színezve, tényleg jól eltalálták az árnyalatot.

Üdv

Á

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.01.13. 07:11

romsitsa írta:Pompásan alakul. Elég kicsi a felület, valami nem sárguló, kétkomponensű ragasztó is jó lenne ide szerintem.
Köszi !
Nem akarok egyenlőre kétkomponensű ragasztóval foglalkozni , megvárom a Béla féle "tiszta vizet" . Ez amúgy is csak amolyan tesztprojekt , így nem sürgős , hogy befejezzem .

Egyébként tegnap helyére került a figura , két béka (ezek olyan kicsik , hogy tényleg alig látszanak ... :rolleyes: ) és egy hal . Ez az utóbbi három Eduard színes maratás , szerintem egész jól mutatnak . Ha lesz kedvem , valamelyik nap lelakkozom az egészet , és már tényleg csak a víz fog kelleni .

milesChristi

Hozzászólás Szerző: milesChristi » 2017.01.18. 09:24

Erről a ragasztó ötletről jut eszembe: A puzzle ragasztó? Az fehér, amikor kiöntöd, de víztiszta lesz, miután megköt.

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.01.18. 11:21

Erről a "puzzle ragasztóról" még nem hallottam , így nem tudok érdemben nyilatkozni . A fő kérdés az , hogy idővel besárgul-e , mint nagyon sok hasonló anyag . Illetve , hogy nagyobb rétegvastagságban zsugorodik-e ? Ezt csak teszteléssel lehetne megmondani .
A kétkomponensű ragasztókkal pont ugyanez a gond . Gyanús , hogy előbb-utóbb elszíneződik , tudtommal hajlamos rá . És ezt csak akkor tudod meg , ha két-három év múlva olyan lesz a szép tiszta vized , mintha a pöcegödörből mericskélted volna ki . És ezt a bolti eladó se fogja tudni előre megmondani .
Pont ezért rizikós az ilyen anyagok használata szerintem . A kutya nem vár pár évet egy ragaszó-víz tesztöntéssel , hogy kiderüljön mi lesz ...

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2017.01.18. 11:46

Minden leszíneződik idővel :blush:
Néhány ccs epoxi, meg szója-alkid jobban bírja, de nincs olyan műgyanta valójában ami teljes szerkezeti élettartamában azonos marad. Lehet, hogy nem pont sárga, de opálos és elszíneződött lesz. Egy pillanatig se hidd, hogy van megbízható epo, vagy polimer anyag a piacon. Senki sem tudja hogyan öregszenek a gyanta és olaj származékok, vagy épp a műanyagok. Vak lutri az egész hangzatos reklámszövegekkel.

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.01.19. 11:14

Ez mind igaz . De reménykedek benne , hogy amit makettes célokra ajánlanak , azok kevésbé hajlamosak elszíneződni , mint az ilyen-olyan házibarkács cuccok . Majdcsak kikérték szakemberek véleményét . Aztán az idő majd eldönti , hogy valójában mennyire volt stabil ... :dodgy:

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2017.01.20. 22:51

:blush: hát...

Egy raganyóban biztos vagyok, hogy nem színeződött el 18 év távlatából sem, és az az UHU universal kétkomponensű ipari ragasztó. Kő kemény és átlátszó most is 8mm vastag rétegben ráadásul egy rézérme van beleágyazva félig és mindig sütötte a nap.
Nem tudom, hogy a ma kapható UHU plusz ugyan az az anyag-e, de ugyan az van ráírva a két tubusra?

Az Andrea teljesen opálos lett néhány hónap alatt, míg a Vallejo spanyolmakettistenvagyokóóóó flakonját olyan ívben vágtam ki a kukába, hogy megrepedt az oldala. Öt év sem telt el és az alig 2mm vastag réteg feltaknyosodott és elvált a környezetétől, mert a mese ellenére 18-20 fokon tartva zsugorodik, majd felbomlik a szerkezete.
Persze értem én, hogy azért történt, mert hülye vagyok a használatához, meg minden, de azért legyünk őszinték, az összes többi cuccukkal is gáz van állandóan.

Remélem a Fox termékek megoldást jelentenek majd az idő tényezőre is.

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.01.22. 09:55

Sokolka írta: Remélem a Fox termékek megoldást jelentenek majd az idő tényezőre is.
Hát , a Fox-szal kapcsolatban csak annyit tudok mondani , hogy Béla kb. egy éve készítette vele a saját dolgait . Eddig még minden rendben van ...

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”