Soum - Nocturna 70mm

Kató

Soum - Nocturna 70mm

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.02.26. 07:24

Üdv. Mindenkinek !

Most a Nocturna figurájába kezdtem bele . Már akkor nagyon megtetszett , mikor kiadták , ez volt a Rojo festményei által inspirált figuráik közül a második . A faragás a céghez méltóan gyönyörű .

Eddig a bőrén dolgoztam , az már nagy vonalakban kész van .

Kép

Kép

Az arcát nem akarom úgy kipingálni , mint Rojo eredeti karakterén van . A felsője áttetsző lesz , az már biztos , de előtte még van valami ami érdekes munka lesz . A hátára egy tetoválást akarok festeni . Egy sárkányt , olyan egész hátas japán stílusban . Eddig csak nonfiguratív tetoválásokat festettem , ez komolyabb melónak ígérkezik . Még azt se tudom konkrétan , hogy színes vagy fekete tetkó legyen-e ? A színes talán látványosabb , de nekem a fekete verzió is bejön :

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... 3c9ecc.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/56 ... 0a51e3.jpg

A környezetét is teljesen újragondoltam . A Nocturna ad egy öreg kőpadlót , egy sámlit , amin Soum ücsörög és egy japán stílusú lábakon álló dekorációs elemet (lövésem sincs mi a neve ... :blush: ) . Ez végül is illik a Rojo-féle világba , de én mást akartam . Végül egy kidőlt fatörzsre ültetem majd a lányt . Már ez is kezd alakulni :

Kép

milesChristi

Re: Soum - Nocturna 70mm

Hozzászólás Szerző: milesChristi » 2017.03.02. 23:29

Színes? A fekete hajhoz feketét fess! Ütősnek néz ki ez is :)

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.03.03. 11:02

milesChristi írta:A fekete hajhoz feketét fess!
Már elkéstél ... :rolleyes:
Én pont fordítva gondolkodtam . Fekete haj , fekete ruha , legyen valami színesebb is . A neten nézelődtem inspiráció ügyében női sárkány tetoválások közt . Ott láttam egy zöld-vörös színösszeállítást , ami nagyon megtetszett . Ezen felbuzdulva már rajta is van a hátán a tetoválás zöld alapja .

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2017.03.03. 12:04

Milyen kár óriási poén lett volna valami egészen mást festeni belőle :)

Egy kis kita no musume :D ainu drágaság is lehetne, nem holmi Luis Royo csillámpóni purple dragon.
(https://www.google.hu/search?q=%E5%88%B ... Awfb7citM:
Szép kis kakushi szárnyakkal meg tollakkal. A hátán meg a szegény szerzetes és a rollni ahogy éppen hozzávágja a jabamba/kitsune tsuki boszorkányhoz
Kép
Kép

Na mindegy...

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.03.06. 07:00

Hát , azért egy ilyesmi tetoválást megfesteni nem kis fegyvertény lenne ... :rolleyes:
Mindenesetre az általam tervezett minta már lassan félkész állapotba kerül , így nullázni már tuti nem fogom (ha lesz időm rá , le is fotózom) . Viszont , még a sárkány körül egyéb mintákat is lehet hogy festek rá , hogy ezekhez hasonlóan "sűrítsem" a tetoválást . Mondjuk a hátának bő felét fedi így is , rálógva a két vállára és a bal combjára . Majd meglátom hogy alakul . Eddig élvezem festeni , izgalmas kihívás . :cool:

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.03.07. 07:44

Ma volt időm gyorsan körbefotózni a leányzót .
Először is vékonyan átfújtam fényes lakkal a figurát . Azért , hogy megvédjem az eddigi munkámat , és megkönnyítsem ha esetleg vissza kell mosni . Ez bölcs előrelátásnak bizonyult . Egy-két kis helyen szükség volt rá ... :rolleyes:

Kép

Kép

Ez csak az alap , most jön a java , ki kell dolgozni a tetoválás részleteit .

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.03.27. 04:02

Úgy gondoltam , jelen állásában hagyom a tetoválást . Elkezdem megfesteni a ruhát , hajat és egyéb apróságokat . Ha egyben látom már az egészet , akkor könnyebb lesz a tetoválást is tovább finomítani .

Kép

Kép

És lassan alakul a környezet is .

Kép

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2017.03.27. 04:14

A környezet nagyon szép, a száraz levelek adnak egy körforgást az életnek, mégis azt mondom, hogy nem random szórtad oda Őket, hanem kimérted. Tudom, hogy nem, de tagadhatatlanul úgy látszik.
A lányba pedig szerelmes leszek, ha így folytatod!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.03.28. 03:52

A lányt nem adom ! Az enyém !!! :cool:
A leveleket egyenként , találomra ragasztottam a felületre . Igyekeztem nem túl szabályosra , de lehet hogy nem siketült tökéletesen . Mindenesetre van még levél bőven , tudok még rajta variálni , ha szükségét érzem , miután minden más összeállt .

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2017.03.31. 06:28

Alakulgat ... ;)
Csak nekem tűnik úgy , vagy valóban kezd komorabb lenni a figura hangulata ? Mondjuk a Rojo-képeknek is van egy jellegzetes (nem túl hurráoptimista) atmoszférája . Nem mintha hozzá akarnám magam hasonlítgatni ... :blush:

Kép

Kép

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”