Germán Harcos II. század - Andrea 54mm

Kató

Germán Harcos II. század - Andrea 54mm

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.02.28. 08:08

Üdv. Mindenkinek !

Legújabb csinálmányom az Andrea egy igen régi figurája . Első látásra beleszerettem anno , az egész kompozíció hangulata miatt . A testtartás , az arckifejezés , a robusztus testalkat , a durva szabású szőrme "pulóver" és a lába előtt lévő szétvert , rozsdás római sisak igencsak fenyegetővé teszi a karaktert .
Mikor szóba került , hogy a miskolci versenyen kéne csinálnunk Máté barátommal egy kis látványmakettezést , ezt a figurát választottam . Már vagy 8 éve várt a sorára a szekrényem alján , ennek meg is lett az eredménye ...  :s  
Ahogy elővettem , láttam , hogy a zsákmányolt gladius , ami az övén függött , nyomtalanul eltűnt . Rövid gondolkodás után úgy döntöttem , nem a könnyebb utat választom , hogy eltüntetem a függesztőszíjakat és kész , hanem gyártok hozzá új fegyvert . Egy műgyantatömb , pár drót és kb. 1,5-2 óra fúrás-faragás , és kész is voltam . A végeredmény egy nagyméretű , viszonylag egyszerű kivitelű egyélű kés , bőr hüvelyben . Ezek a "malacherélők" jellegzetes germán kiegészítő fegyverek voltak az ókortól a viking kor végéig . Pont illik egy ilyen , közrendű harcoshoz .
A másik gond a fejsze nyele volt , ami eltört . Túl vékonynak tartottam az összecsapozáshoz . Levágtam a fejét és felfúrtam . A ráöntött két kézfejből is kifúrtam a nyelet . Ennek eredményeként amputálódott a jobb kéz hüvelyujja . Ez csak azért volt ciki , mivel csak a készre szerelés után tudtam pótolni Vallejo Putty-val , mikor ugye már készre volt minden festve . Egy vastag rézdrótból készült a nyél , aminek a végére pótoltam a kiszélesedő részt is , amiről eredetileg elfeledkezett a faragó . Pedig e nélkül igen könnyen kicsúszna az ember kezéből használat közben , főként ha síkos a vértől és az izzadt tenyértől .
Így kezdtem bele Miskolcon és ma lett kész , szűk egy hónap alatt . Ez nálam villám tempó , meg is lepett kissé .  :cool:  

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

McFrost

RE: Germán Harcos II. század - Andrea 54mm

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2015.02.28. 08:18

Ejha, be szépséges lett ez is!

Nem tudod, ez a nadrág jól illik ide, mégis furcsa, olyan 15. századi spanyolos/portugálos....
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.02.28. 08:39

Köszi , örülök , hogy tetszik !  :)  

A nadrág színére , vagy a szabására gondolsz ? Az ilyen színes , csíkos és kockás szöveteket a germánok is szerették , nem csak a kelták . Igaz , ők inkább az ilyen egyszerűbb mintákat használták , nem olyan bonyolult diagonál mintákat mint a kelták . A szabása meg azért fura , mivel az alsó lábszáron össze van fogatva "lábtekeccsel" , ezért buggyan úgy meg térdnél . A szokottnál kicsit bővebb a szabása , de ha a gyűrődéseit megfigyeled , egy elég vastag anyagra jellemző , annál meg kényelmesebb , ha nem túl szűk . Az egész öltözék hűvös időre jellemző egyébként .
Kép

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2015.02.28. 08:43

Nemnem, nincs benne semmi negatívum! Csak az jutott eszembe, hogy ha Kolumbusz ebben a naciban menne egy előkelő vacsira, senki nem szolná le  :D

Most, hogy ledobtam 36 kilót, rajtam is így állnak a gatyáim  :D :D
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.02.28. 08:59

Én se úgy értettem ! Bár nekem ez a reneszánsz utóérzet eddig be se ugrott . De van benne valami ...  :D  

36 kiló ? Az nem gyenge ! Kisbaltát használtál ?  :P
Kép

Novák Máté

Hozzászólás Szerző: Novák Máté » 2015.02.28. 09:16

Nagyon jó lett, főleg a névtábla :)
Kép Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.02.28. 09:21

Azt fel se mertem rakni rá , csak elvonta volna a figyelmet a figuráról ...  :blush:    :P
Kép

Novák Máté

Hozzászólás Szerző: Novák Máté » 2015.02.28. 10:08

Ezt megértem :)
Kép Kép

Válasz küldése

Vissza: “Galéria - Figurák”