kérések

szittyah

kérések

HozzászólásSzerző: szittyah » 2010.12.02. 02:05

a FAQ about figure painting nincs meg esetleg valakinek? fél éve vadászom eredménytelenül...
természetesen ha linket küld valaki, csak privátba tegye! ha elektronikusan megvan, és elküldenéd, akkor pedig szintén privátban adok mail címet...
"Az embernek - ahogy múlik az idő - törekednie kell látókörének szűkülésére, majd egy bizonyos életkor betöltése után szert kell tenni egy egészséges csőlátásra." Pozsonyi Ádám

Az életben két dolog után fut az ember, egyik a nő, a másik a beöntés.

MIKE

Re:kérések

HozzászólásSzerző: MIKE » 2010.12.02. 05:54

Az Andrea könyvre gondolsz?Nekem megvan,ha az kellene!

Üdv:

MIKE PÁZER

Sokolka

HozzászólásSzerző: Sokolka » 2010.12.02. 06:48

:-[ Rám is rám férne...léci léci léci :D

szittyah

HozzászólásSzerző: szittyah » 2010.12.07. 23:18

MIKE link írta:Az Andrea könyvre gondolsz?Nekem megvan,ha az kellene!

Üdv:

MIKE PÁZER

szia Mike!

előző nem tudom, elment-e, elküldöm inkább még1szer :P
igen, arra a könyvre gondoltam. és ha nem nagy gond, el tudnád küldeni a (címet kivettem innen, nehogy valami kártékony robot begyűjtse...de írtam pm-et is) címre?

köszi
Dani
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szittyah 2010.12.19. 09:04-kor.
"Az embernek - ahogy múlik az idő - törekednie kell látókörének szűkülésére, majd egy bizonyos életkor betöltése után szert kell tenni egy egészséges csőlátásra." Pozsonyi Ádám

Az életben két dolog után fut az ember, egyik a nő, a másik a beöntés.

karlos511

HozzászólásSzerző: karlos511 » 2010.12.19. 04:38

Sziasztok!

Esetleg nekem is át tudnátok küldeni a címem karlos511@freemail.hu

Sokolka

Re: kérések

HozzászólásSzerző: Sokolka » 2017.02.05. 10:21

Tominak ígértem, hogy megmutatom miért furcsa Dimitri figurája. Így talán érthetőbb lesz :P

A kirigo/ ma:kiricuke kivitelezése és már maga a sona/ma:szeme is egy kapitális kamu bár látványos maga a mozdulat amit megmintáz.
A tengerészek képzése, a tanimura ágra épült, - és így következetesen az ülő és kitörő gyakorlatok mozdulatait erőltették támadásnál.
Magyarul ha ütötték a fejüket sem egyenesedtek volna ki. Minden tényleges vágás öv magasságban folytatódik haránt irányba.
Nem spirituális tornagyakorlatokat akartak bemutatni, -mint ma divatos-, hanem fel akarták minél hamarabb szeletelni az ellenfelet. Szóval ez a fül mellé emelt rohangászás még hollywood-i szinten is gagyi. Egy tengerész betérdelt volna és azonnal mellkason hasítja a szerencsétlen bakát.
A lényeg, hogy kb. 2 és fél lépésen belül (kevesebb mint egy méter rádiusz) a kard bejárja az egész utat, a törzs elfordításával nyertek teret hozzá, így a támadás iránya is teljesen eltér a ma látható mozdulatsoroktól.
Sajnos csak ezt az egy videót találtam szemléltetni, ...jó volna, ha akadna olyan is, amikor dinamikus tartásváltásból, vagy futásból látható, de szerintem kérdéses, hogy bárki be tudná mutatni ma már.

lásd: https://www.youtube.com/watch?v=K7cGxipO_IA

Vissza: “Szakirodalom - Figurák”