Painting Figures with Acrylics - Andrea Press

Post Reply
szittyah

Painting Figures with Acrylics - Andrea Press

Post by szittyah »

Igencsak gyér a figurás szakirodalom topic, gondoltam dobok rajta kicsit.  :D

Még tavaly Euromilitarie-n szereztem be ezt a füzetecskét. Az Andrea mester festője, Julio Cabos mutatja be a figura festést az alapoktól. Haladó figurásoknak inkább csak ismétlés, egy kezdő viszont mindent megkap a könyvtől ami az első versenyeken való indulásig elegendő.

Általános áttekintéssel indít a könyv, felhasznált szerszámok és anyagok, hogyan készítsük elő a figurát...A könyvben kizárólag Andrea festékek kerülnek bemutatásra, nem meglepő módon. Azért nem kell hozzá lángésznek lenni, hogy az ember átkonvertálja a színeket kedvenc vagy már meglévő festékeire...
Egyszerű, lényegre törő módon kapunk tanácsokat, hogyan kezeljük az akrilokat, hogyan alapozzunk, vigyünk fel alap színeket, fessünk szemet, arcot. A fehér és zöld ruhák festése külön oldalt kapott, akárcsak a láncing. Sisak, bőr felszerelések, puska tus, réz csatok, arany díszítő csíkok a folytatásban. Egy rövid kitérő az airbrush világába, majd egy bronzkori hadúr teljes sbs festése az arctól a vignetta elkészítéséig.

Direkt saját fotókat raktam be a könyvről, nem akarok senkit arra buzdítani, hogy mindent a netről lopjon. A 10 fontos ár otthoni viszonylatban nem kis pénz, főleg egy ilyen vékony füzetecskéért. Viszont ebben a 42 oldalban benne van minden lényeges dolog, ami az induláshoz kell. Rengeteg fotóval illusztrálva, és a lényegre törő magyarázó részek angolja sem túl bonyolult. Aki ez alapján nem tud kifesteni egy figurát, az szerintem nézzen másik hobbi után  ;D
Attachments
P2178607.JPG
P2178606.JPG
"Az embernek - ahogy múlik az idő - törekednie kell látókörének szűkülésére, majd egy bizonyos életkor betöltése után szert kell tenni egy egészséges csőlátásra." Pozsonyi Ádám

Az életben két dolog után fut az ember, egyik a nő, a másik a beöntés.

Oddball

Re:Painting Figures with Acrylics - Andrea Press

Post by Oddball »

ezek szerint érdemes beszerezni?
ill. ha ezt nem lehetséges, akkor melyiket tudnád/tudnátok ajánlani?
Image Lányos apuka
Je Suis Oddball

szittyah

Post by szittyah »

ez is jó kis füzetecske, és könnyű beszerezni (Andrea press). Z64-nál láttam azokat az olasz modelles könyvecskéket, a címe nem jut hirtelen eszembe. Nekem az van meg, ami a harckocsi építés fortélyait mutatja be, és nagyon jó. A figurás könyvük hasonlóan alaposnak tűnt - de nekem túlságosan az alapoktól megy, nem láttam, hogy sokat tanulhatnék belőle. Viszont aki most kezdi, annak mindenképp ajánlható. Nem tudom, Z egyet értesz-e?
Az Andrea nagy figurás könyve már beszerezhetetlen, de még csak pdf-ben sem találni sehol. Cartacci is adott ki egy kis füzetecskét...Nagyon ütős, de nem az a szájbarágós.
Összességében, ha valaki az alapoktól kezdi, akkor azt az olaszt tudnám ajánlani Z63-tól. Ha valaki már benne van, az meg válasszon kedvére a többi pár százból  :D
"Az embernek - ahogy múlik az idő - törekednie kell látókörének szűkülésére, majd egy bizonyos életkor betöltése után szert kell tenni egy egészséges csőlátásra." Pozsonyi Ádám

Oddball

Post by Oddball »

Köszönöm.
Magam az alapoktól kezdeném, hiszen még sose festettem figurát.  O :)
Image Lányos apuka
Je Suis Oddball

szittyah

Post by szittyah »

Bocs Z, közben egy évet fiatalítottalak előző hozzászólásomban :)

Post Reply

Return to “Szakirodalom - Figurák”