Dragon 6050 Jagdtiger Dd.Kfz.186 1:35

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

Sokolka

Re:Dragon 6050 Jagdtiger Dd.Kfz.186 1:35

Post by Sokolka »

Veteranus link wrote: Sokolka, te is arra gondolsz amire én?  :'( ;D
Én egy zeneszámra és egy bögre kakaóra gondoltam, amit gyorsan magamhoz is vettem  :) .
Nem állt szándékomban offolni a témát, csak meglepődtem azon, hogy egy másik építés kapcsán már végig lett zongorázva a fórumon ugyan ez a téma, - ennek ellenére most megint nem hogy a kályhától, de a tégla kiégetésétől kezdve indul az újrafeldolgozás úgy, hogy közben még alapjai sincsenek a háznak. Alapozás nélkül nagyon nehéz lesz szép eredményt elérni, de nem lehetetlen persze...

gallhun

Post by gallhun »

Szia. Ha nem akarsz gyomorfekélyt kapni a festés miatt, akkor fogdd meg egy gyártó(Tamiya, Gunze, AV) festékeit és kész. Majdnem mindegyik meg felel. Utána örülsz, mert ez a hobby erről szól. Ha csak nem viszed versenyre.
Image
Image

Veteranus

Post by Veteranus »

Tényleg sokat beszéltünk már itt a  fórumon a színekről, én is sok hasznos dolgot tudtam meg, érdemes beírnod a keresőbe a téma körüli kulcsszavakat, pl.: ral, sötétsárga, olivegreen, stb.

ggwarm

Post by ggwarm »

Bocsi Fiúk!

De szoktam volt olvasni a fórumot! Legutóbb Géczy fórumtárs építését. S azzal szóltam ott is hozzá, hogy nem éreztem befejezettnek a témát a színek szempontjából. S zajlott is a "vita"- nem részemről!
Én továbbra sem találtam színes fotókat, ami egyértelműsítené számomra a csak maketteken látható színezést.
Nagyon szívesen elolvasnék a korabeli dokumentumokból és képekből! A fő probléma az lehet, hogy az én figyelmem elkerülte ezeket. Szeretek menni a fejem után, de tudom revideálni nézeteimet, ha meggyőznek. Vannak dolgok, amiket magunk szeretünk megtapasztalni és az tök jó lenne, ha linkeket kapnék inkább.

Köszönet és üdv Mindenkinek:GG

ggwarm

Post by ggwarm »

Üdvözlet!

Az alábbi linken pl. http://www.panzerworld.net/colours, ha jól fordítgatom. Az vagyon írva, hogy a dunkel sárga helyett használhattak dunkel szürkét. Természetesen nem bizonyított. S az is vagyon írva az oldalon, hogy se fekete-fehér, se színes fotók nem lehetnek biztos pontok. Egyedül a kiásott eszköz, amennyiben ha.....
Való igaz, felállítottam egy teóriát és vártam, hogy mit szóltok hozzá vitatkozás szándéka nélkül, mert nagyon tetszik ebben a színezésben az eszköz és nagyon mellé festeni azért nem akarok. A teoriámhoz mellékeltem egy fotót is.

A válaszok kapcsán viszont megjött a vitakedvem. Miért? Mert olyan érzésem van, mint, hogy mi a finnugor nyelvcsaládhoz tartozunk. Hivatalossá tettek egy teóriát és jól elterjesztették és a többi teória hülyeség.
Most hasonló érzéseim vannak a színekkel kapcsolatban. Van egy széles körben elfogadtatott színvariáció, de ezt megnézni sehol nem lehet. Csak közvetett állítások vannak. S, mint kiderül az én teóriám nem is új. Igaz erre sincs bizonyiték. Bár egy fénykép és ráadásul színes  azért van. Nem vagyok meggyőzve, hogy nem lehetett zöld, barna, szürke variáció.
Sőt!  Szerintem még egy színes fótó található a neten, amelyik a sárga helyett a szürke létezését bizonyítja.

Azért nem "letolásokat" várok, hanem pl.:linkeket, mert én az istennek se telálok válaszokat a kérdéseimre!  Nem rabolnám a helyet, az időt, ha találtam volna. :-))

Szép napot!
Attachments
jagdtiger021eb.jpg

barnaky

Post by barnaky »

Tények:

1. Egy 1943.02.18-án kelt utasítás szerint a gyárakban a hadsereg részére készülő technikát sötétsárga (RAL7028) alapszínre kell festeni.
2. Egy 1944.10.31-én kelt utasítás szerint a gyárakban elkészült járműveket már nem kellett sárga alapszínűre festeni, hanem a vörös-oxid, illetve szürke alapozóra kellett a három álcázószínt (sárga, barna, zöld) felfesteni. Amennyiben a sárga szín nem áll rendelkezésre, úgy helyettesítésére felhasználható a régi szürke szín. A parancs kihangsúlyozta, hogy utóbbi csak különleges esetben történhet meg.

Sajnos ezen utasítások eredetijét most nem tudom prezentálni, de egyrészt bármely komolyabb szakkönyvben megtalálható forrásmegjelöléssel (pl. Bundesarchive).

Megfigyelések:

Számos korabeli fotó létezik Jagdtigerekről (és persze más páncélosokról is), amelyek a gyárudvaron ábrázolják a járműveket SÁRGA alapszínnel, még a háború végén is. Tehát a sárga nem fogyott el. Röviden szólva, a körülmények miatt háttérbe szorult. Az európai hadszíntér erdősebb, jobban beépített, mint a keleti front, ahol a sárga szín lehetett a domináns. Ez alapján a szürke akár el is fogadható lenne.
DE! Mindmáig nem került elő hiteles, pontos fénykép, vagy írásos anyag arról, hogy a szürkét használták volna 1944-45-ben (természetesen nem a régebbről megmaradt technikára gondolok!!!) A topikban szereplő mindkét Jagdtiger kép nekem is megvan (és már ki is elemezgettük korábban), az én esetemben simán kivehető a zöld-sárga-barna színösszeállítás (de kis hozzáértéssel ebből lehet csinálni bármit), illetve az utóbbin az égésnyomok – amik szerintem nem tekinthetőek szürke festésnek.

Következtetés:

Elképzelhető a zöld-barna-sárga festésű Jagdtiger – de egyelőre valószínűtlen. Hihetőbb és hitelesebb a sárga-barna-zöld változat.
Attachments
004.jpg
jagd.jpg
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Image

Speckie

Post by Speckie »

Tele van ez a fórum (is) nem csak korabeli színes fotókkal, hanem eredeti festéssel fennmaradt különféle harcjármű-alkatrészekről szintén (nem beszélve a dokumentumokról és utasításokról, ezeken alapuló kutatásokról). Azokon is látszik a sárga. (Az egy másik dolog, hogy annak természetesen vannak árnyalatai.) Én a neustadti fotót nem látom problémásnak, főleg, hogy az említett topikban és az ott emlékezetem szerint belinkelt külföldi oldalon is szerintem megbízható alapossággal ki lett tárgyalva.
Ha ennyi bizonyíték nem elég, akkor némileg a hasonlatnál maradva simán lehet, hogy mi suméroktól, azok pedig az ufóktól származnak, és Jézus is mellesleg magyar volt. ;D ;D ;D
Bocsánat, ha ez erős volt, de tényleg tanácstalanul érzem magam itt a kollégákkal egyetemben.
Persze mindenki olyanra festi a makettjét, amilyenre akarja...

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”