M4A1 76W early Sherman - 1/35 - a "Hatvani vegyes"

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

Post Reply
Don

M4A1 76W early Sherman - 1/35 - a "Hatvani vegyes"

Post by Don »

Zéé Barátom Pécsi kevertjének mintájára jöjjön az én Hatvani vegyesem! A történet ott indult, hogy Zéé-től megkaptam ajándékba a neki fölösleges T23 tornyot. Gondolkodtam, mit kezdjek vele, elkezdtem szétnézni itthon, illetve a referenciákban, mi is legyen belőle. Aztán az egyik Squadron Signal könyvben megláttam! Egy korai 76-os A1-es, az orrára szerelt páncéllemezzel, megcserélt parancsnoki kupolákkal. Véletlenül (ilyenkor jó a hosszú évek gyűjtőmunkája) minden volt itthon hozzá.  ;D ;D ;D ;D Szintén véletlenül találtam hozzá itthon három gyanta figurát is, amit szintén Zéétől vettem évekkel ezelőtt, így a kör bezárult!  :P
Szóval a felhasznált készletek:
- Italeri M4A1 (ebből jön a test)
- Academy futómű (még az M32-re szántam, volt itthon egy komplett összerakott szett)
- Academy torony (Zéé-től)
- Toro models fém cső + gyanta lövegpajzs
- Maradék alkatrészek innen onnnan
- Dragon szemenkénti T48 lánc + AFV Club Duckbill szemek
- parancsnoki kupola (dragon) - Köszi M7 Priest!!!

A jármű maga 1945 januárjában lett lefotózva, Németországban, Korbach-ban. A kép korainak írja, a test jegyei ezt mutatják, bár a toronyon már az M1A1-es löveg van, lehet itt már csere volt. Valamilyen okból a megcserélték a két kupolát is.

Az Academy torony késői verzió, így ezt vissza kellett alakítani koraira, pótolni rajta ezt, azt, illetve meg kellett dolgozni a pistol port környékét Milliputt-tal, mert ez elég gyenge volt. Az egyik kupola Dragon, a másik Tasca másolat.
A testen meg kellet csinálni az öntésimitációt, illetve a a páncéllemez pontos kiszabása volt még erőt próbáló.
Még a gyűlölt apróságok (szerszámtartók, apróbb hegesztések) vannak hátra, aztán csak lesz nekem is egy normális befejezett Shermanom! :)

A képek egy korábbi fázist mutatnak, már az utolsó képen látható állapothoz képest is előre vagyok haladva!  :P

Köszönet a segítségért a következő Uraknak: Zéé, Pepe, Speckie (csak az ösztönzés miatt rakom fel! ;D), Rumcajsz, Pánczél Matyi, Hickory!
Attachments
progress.jpg
DSC07441.JPG
DSC07445.JPG
DSC07444.JPG
DSC07440.JPG
DSC07438.JPG
DSC07434.JPG
archív.jpg
Last edited by Don on 2013.01.22. 02:38, edited 1 time in total.
Üdv,

Bujdosó Antal - Don
Image[url=http://www.cobramodell.blogspot.com/]Image

Speckie

Re:M4A1 76W early - 1/35 - a "Hatvani vegyes"

Post by Speckie »

Szia!
Nahát, csak szólnom kell és megy ez, mint a karikacsapás. ;D ;D ;D Ismét mondom, hogy nagyon kreatív és izgalmas vállalkozás ez, elismerésem!
Egy dolog jutott eszembe a torony kapcsán - tekintve, hogy elég sokat szórakoztam az én példányommal az elmúlt hetekben. A fotóidon látszik, hogy szépen megcsináltad a pistol portot a tornyon, viszont szerintem még talán elől szöszölni. Arra gondolok, hogy az Academy a lövegpajzs mögötti részt külön alkatrészként adja (I4), míg az eredeti torony egyetlen öntvény. Vagyis engem zavart, hogy ott van egy illesztés/felül éles lépcső és nem olyan folyamatos az átmenet, ezért én Milliputtal ott is kigyurmáztam kicsit. A fotóidon nem látszik jól ez a rész, de lehet, hogy nem is feltűnő.
Bár biztos vagyok benne, hogy még haladsz vele, és valószínűleg nem tudok újat mondani a témában... :-X ;)

Sokolka

Post by Sokolka »

:) ez a változat nagyon jól néz ki!

HUJBI

Post by HUJBI »

ööö...ez most vagy jön valahonnan, vagy megy valahova.  :o
"apa, valaki beleszórta a szemembe a homokozót."

avirex

Post by avirex »

szia Don!
Nem gyengén adjátok elő az átépítést, van itt kevert meg vegyes is, nem csoda hogy elszédül az ember  ;)   ;D

üdv:Robi

Don

Re:M4A1 76W early Sherman - 1/35 - a "Hatvani vegyes"

Post by Don »

Köszi, Urak, még építgetek rajta este, terveim szerint. :)

Mr. Spock, igazad van ott a torony elején, majd megkínálom egy kis miliputtyal, tényleg nemolyan éles az átmenet, átnéztem a képeimet.  :-*
Üdv,

Bujdosó Antal - Don

Zéé74

Post by Zéé74 »

Helló Don C. !

Avi - köszönjük !  Igyekszünk  ;D !

Jó látni, hogy haladsz a vassal. Tudom nincs még kész, de azért egy kicsit karikáztam ............ a Matyi után szabadon.  ;)
Azt hiszem felírat nélkül is érted.
Attachments
Don A1 s.v.t..jpg
Last edited by Zéé74 on 2015.03.27. 02:06, edited 1 time in total.
Üdv: Zéé    Image   Image

Miért nem használsz kép+osztót ???

Don

Post by Don »

Zéé, I'm kátting! :) Amúgy sem tetszett, majd jól leszedem! :) :-* :-* :-*
Üdv,

Bujdosó Antal - Don

Zéé74

Post by Zéé74 »

;D
Attachments
don a1 svt-k.jpg
Üdv: Zéé    Image   Image

Miért nem használsz kép+osztót ???

m7priests

Post by m7priests »

Szia Don!
Nagyon jó kis mixelés! Az oldalsó torony nyíláshoz elég sok tömítőt kellett elhasználnod, azt látom. Ennyire gyenge volt? A bokszkesztyűket is megcsinálod a front-pót-páncélon?
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”