1:35 Russian ChTZ S-65 Tractor Trumpeter

Készülő harcjárműmakettek.

Moderátor: Rumcajsz

atyitibi

Re:1:35 Russian ChTZ S-65 Tractor Trumpeter

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2013.07.08. 04:22

Ha engem kérdeznél akkor az mondanám hogy ezzel elégedett is lehet  a zsűri mert nagyon szép . Gratulálok .megnéztem többször is és nagyon aprólékos ötletes munka .A kockás pléd meg hab a tortán  ;)   Egyedül  annyit hiányolok hogy a szereplők nem néznek egymásra , mert akkor olyan igazi kapcsolat lenne köztük . Így olyan mintha valaki másnak integetnének a gyerekek , de enélkül is nagyon király .
üdv Tibi .

GéczyZ.cellmakett

Hozzászólás Szerző: GéczyZ.cellmakett » 2013.07.08. 09:52

Köszi Tibi!

Teljesen igazad van nem néznek egymásra mivel a készülő diorámán nem ebbe az elhelyezésbe lesznek most csak azért vannak fent, hogy legyen egy kis élet a traktor körül!  :-[

üdv Zoli

pepe
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: pepe » 2013.07.12. 20:45

Szia Zoli!

Nekem nagyon tetszik!

Jó a hangulata és szép a festése. A porozás pedig kifejezetten tetszik. Talán egy dolgot említenék ezzel kapcsolatban. A kasztni alja nagyon szép egységes saras, de  a motorház tető oldalánál mintha elvágtad volna a koszolást. Ha meg nézed a beillesztett  szét vágott fotókat láthatod mire gondolok. Szerintem picit feljebb is porozd/sarazd meg.
A lánc miatt meg ne aggódj, szerintem király, ha a zsŰRI leakarja úgy is lepontozza.
pepe
"Az irígységért meg kell dolgozni, a szánalom az ingyen van."

http://i619.photobucket.com/albums/tt27 ... pek_12.jpg

MIKE

Hozzászólás Szerző: MIKE » 2013.07.21. 11:08

Kovács Imre link írta: Szia Zoli

Engem meggyőztek a lánctalppal kapcsolatos érvelések csak az éppen majd aktuális zsűri is kapjon
hasonló dokumentumokat, mert esetleg a " futómű és lánctalp beállítás" pontozásánál lehet,
hogy nem lesz ilyen megértő.

Üdv Imre

Mivel ezek munkagépek és nem harcjárművek, mások a szabályok rájuk! Ezt egy adott zsűrinek (főleg mesterben) illik tudni!
Szerintem! O :) :great:

MIKE

Hozzászólás Szerző: MIKE » 2013.07.22. 07:39

Kovács Imre link írta: Szia Mike

1. A topic neve: Munkaasztal-Harcjárművek. :o
2. A munka harcjármű kategóriában lesz indítva. : :)
3. Egyébként egy lánctalpas munkagépnél nem lehet követelmény a lánctalp helyes összerakása? 
    ( ha van ilyen kategória )
4. A 2011-es móvári versenyen a pici buldózered is harcjármű kategóriában versenyzett! :(

Üdv Imre

Szia Imi!

1.
2. Teljesen igazad van, nem volt vitatva!
3. A pontozólapon van futómű beállítás és hasonlók, igen!
4. Igen ott versenyzett! :D

kiegészítve:

3. A lánctalpas munkagépeknél mások az alapvető fizikai tulajdonságok! Ugyanis a legtöbb, (ha nem mind!) munkagépnek a lánctalpa középen hajtott, a harcjárművek kétoldali hajtásával szemben! A hajtott szót is a fogaskerék és a lánctagok találkozása alatt értem!!
A harcjárműveknél 1-2 kivétellel középen helyezkedik el vezető taraj, míg a munkagépeken ilyen nincs, mert ott az illesztések közötti részben hajtódik meg a lánc és a görgők között vezetődik! A görgők nem fekszenek fel a teljes felületen mint a harcjárműveknél ezért állhatnak csálén, ferdén!

4. A dózerem alapvetően munkagép és másodsorban katonai eszköz, mint minden hasonló társa! Az még nem azt jelenti, hogy az is!
  Az izraeli haderő egyik járgányát képezi, ezért a nevezése is harcjárműben történt! Ha civil Caterpillar dózert építettem volna, akkor nem oda nevezem, DE UGYANAZOK a fizikai tulajdonságok jeleníthetőek meg mindkettőn, tehát a lánctagok beállítása törvényszerűnek mondható, ha katonai változat, ha nem!  :D

Erre írtam én, hogy ezt illik tudni, főleg mesterben!  8)

Üdv:

Mike

Speckie

Hozzászólás Szerző: Speckie » 2013.07.22. 21:52

No,  azért próbáljunk közben témánál maradni! ^-^
Valóban, ezeknek a lánctípusoknak mások a jellemzőik. (Érdekesség, hogy az I. vh.-s harcjárművek láncai is még ezt a megoldást követték.)
Egyébként én is követtem a topikot, és nagyon tetszetős a járgány! Sokaknak megtetszett külföldön is ez a Trumpi makett, a migproductions-ön volt is ilyen GB. Én örömmel látok újabb és újabb kész példányokat, annál is inkább, mert a nyitott fülkésből nálam is lapul egy. ;)

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2013.07.23. 00:07

A személyeskedő hozzászólásokat töröltem. Amennyiben a veszekedés folytatódik, figyelmeztetések kiosztására kerül sor!
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Harcjárművek ”