PUMA - Ardennek - Pz.Aufkl. Abt 2 - KG von Böhm 1/35

Készülő harcjárműmakettek.

Moderátor: Rumcajsz

Vrbovszki Áron

Re:PUMA - Ardennek - Pz.Aufkl. Abt 2 - KG von Böhm 1/35

Hozzászólás Szerző: Vrbovszki Áron » 2013.09.08. 06:09

Elkészültek a maratott kannaleszorító pántok. Nos azt hiszem voyager maratást nem veszek máskor ha csak lehet.

Maga a jármű a 2. páncélos felderitő hadosztály részét képező KG von Böhm alá tartozott. (ahogy a cimben is irtam) Nagyvonalakban a 2. páncélos felderitő hadosztály és ezen belül is a KG von Böhm képezte támadóéket. December 20-án bevették a belgiumi Marche városkát ahol üzemanyaghiány miatt megtorpantak. 2 napot várniuk kellett mire megérkezett az utánpótlás és ujra feltölthették járműveiket. A következő cél Dinant lett volna mivel ott egy elég massziv hid volt, amit meg kellett volna szerezni. Ám a városba ekkorra már (a 2 napos késlekedés miatt) erősités érkezett, szóval visszafordultak Celles irányába. A KG von Böhm végül december 24-én harcba keveredett Foy de Notre Dame faluban ami Dinant és Celles közt található. Az itt állomásozó angol csapatok szétverték a harccsoportot, ami üzemanyaghiány miatt végleg megsemmisült.

A fent leírtak csak zanzásitott adatok, részletesebben most nem akartam belemenni. Amiről viszont nem találtam adatot hogy ebben a körzetben milyen gyalogos német egységek voltak. Egy diorámához, milyen figurák lennének történelmileg helytállóak. Whermacht páncélgránátosok, vagy Fallschirmjagerek, netán SS?

üdv
Áron
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vrbovszki Áron 2013.09.08. 19:13-kor.
Kép
Мой адресс не дом и не улица, мой адресс советский союз!

Czefi

Hozzászólás Szerző: Czefi » 2013.09.08. 06:35

Hali!

Vannak képek? Ha igen, én nem látom őket  :)

voyager téma : én a flak 38(t)-hez vettem voyager kitet annó, griffon után olyan volt, mintha elfelejtettem volna makettezni. Minden eltört, nem passzolt, bonyolult volt. Soha többé.

Érdekes beszámoló a KG történetéről, van sztori érdekes diorámához, jó munkát a maketthez !

Czefi

Mortyi

Hozzászólás Szerző: Mortyi » 2013.09.08. 06:38

Szia!

Képeket kérünk!!!!!
;D
Mortyi

Számvéber Norbert

Hozzászólás Szerző: Számvéber Norbert » 2013.09.08. 07:26

Vrbovszki Áron link írta: Elkészültek a maratott kannaleszorító pántok. Nos azt hiszem voyager maratást nem veszek máskor ha csak lehet.

Maga a jármű a 2. páncélos felderitő hadosztály részét képező KG von Böhm alá tartozott. (ahogy a cimben is irtam) Nagyvonalakban a 2. páncélos felderitő hadosztály és ezen belül is a KG von Böhm képezte támadóéket. December 20-án bevették a belgiumi Marche városkát ahol üzemanyaghiány miatt megtorpantak. 2 napot várniuk kellett mire megérkezett az utánpótlás és ujra feltölthették járműveiket. A következő cél Dinant lett volna mivel ott egy elég massziv hid volt, amit meg kellett volna szerezni. Ám a városba ekkorra már (a 2 napos késlekedés miatt) erősités érkezett, szóval visszafordultak Celles irányába. A KG von Böhm végül december 24-én harcba keveredett Foy de Notre Dame faluban ami Dinant és Celles közt található. Az itt állomásozó angol csapatok szétverték a harccsoportot, ami üzemanyaghiány miatt végleg megsemmisült.

A fent leírtak csak zanzásitott adatok, részletesebben most nem akartam belemenni. Amiről viszont nem találtam adatot hogy ebben a körzetben milyen gyalogos német egységek voltak. Egy diorámához, milyen figurák lennének történelmileg helytállóak. Whermacht páncélgránátosok, vagy Fallschirmjagerek, netán SS?

üdv
Áron
Mi az, hogy páncélos felderítő hadosztály?  :o  :o  :o Volt ugyebár a német 2. páncéloshadosztály és annak 2. páncélos-felderítőosztálya.  ;)

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2013.09.08. 07:26

Bocsika! Csak a pontosítás végett: a 2. páncéloshadosztály 2. páncélos-felderítőosztályáról van szó, igaz?

Felderítő hadosztálynem létezett/létezik.

Tárgytalan...

:pilóta:
bp
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Kép

pepe
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: pepe » 2013.09.08. 07:47

:headbang: :headbang: :headbang:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pepe 2013.09.08. 07:54-kor.
"Az irígységért meg kell dolgozni, a szánalom az ingyen van."

http://i619.photobucket.com/albums/tt27 ... pek_12.jpg

Vrbovszki Áron

Hozzászólás Szerző: Vrbovszki Áron » 2013.09.08. 11:50

Igen 2. Pancelos hadosztaly 2. Pancelos felderito osztaly (az abteilung-ot csak le kellett volna forditanom) csak magam is belekavarodtam az elnevezesbe. Koszonom a kiigazitast :P
Kép

Vrbovszki Áron

Hozzászólás Szerző: Vrbovszki Áron » 2013.09.08. 18:57

Képek lesznek ha teljesen kész az építés, aztán megfűzöm Laca barátomat, hogy készítsünk nála pár normális képet ;)
Kép

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2013.09.09. 01:40

Bár nem különösebben tartozik az érdeklődési körömbe az ardennes-i támadás, de felettébb valószínűnek tartom, hogy a 2. páncélos-felderítőosztály Sd.Kfz234/2-e mellé simán odaállíthatsz pár mezei katonát, aki az alakulathoz tartoztak. Ők pediglen egy az egyben olyan felszereléssel és ruházattal bírtak, mint a "mezei" páncélgránátosok, csak a váll-lapjuk szegélye volt más színű (sárga).
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Kép

Vrbovszki Áron

Hozzászólás Szerző: Vrbovszki Áron » 2013.09.09. 03:55

Rendben, Köszi!  :great:
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Harcjárművek ”