Jagdpanzer IV L/70 (V), 1/35, Dragon 6397

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

gabig21

Re: Jagdpanzer IV L/70 (V), 1/35, Dragon 6397

Post by gabig21 »

Teljes mértékben felnőttél a feladathoz. :-) Tetszetős lett. Kíváncsi leszek milyen lesz a diorámával együtt. Egy biztos,külön is megérdemli a 10/10-et.

McFrost

Post by McFrost »

gabig21 wrote:Teljes mértékben felnőttél a feladathoz. :-) Tetszetős lett. Kíváncsi leszek milyen lesz a diorámával együtt. Egy biztos,külön is megérdemli a 10/10-et.
Köszi, de még nincs kész :)
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

McFrost

Post by McFrost »

Hátsó lámpa, hátsó fényvisszaverő, vontató kötél és a lefolyások:
Image
Image
Image
Image

komatyi

Post by komatyi »

Szia Pistám!

Szépen alakul!

Egy aprócska kérdés, vagy megjegyzés.

A köténylemezek, mikor szakadtak le, vagy ferdültek el. A megfolyások iránya miatt kérdezem. Szerintem ott is függőlegesen kellene megfesteni a folyásokat. Nekem úgy életszerűbb lenne. Persze bele lehet magyarázni, hogy a megfolyások keletkezése után mozdultak el a lemezek.

Nem tudom a jó megoldást, csak kérdezem.

Üdv! komatyi

McFrost

Post by McFrost »

komatyi wrote:Szia Pistám!

Szépen alakul!

Egy aprócska kérdés, vagy megjegyzés.

A köténylemezek, mikor szakadtak le, vagy ferdültek el. A megfolyások iránya miatt kérdezem. Szerintem ott is függőlegesen kellene megfesteni a folyásokat. Nekem úgy életszerűbb lenne. Persze bele lehet magyarázni, hogy a megfolyások keletkezése után mozdultak el a lemezek.

Nem tudom a jó megoldást, csak kérdezem.

Üdv! komatyi
Köszönöm!
Ezek még nem a végleges állapotot mutatják, mert ma vissza töröltem őket, mert tegnap még nem száradt meg eléggé.
Teljesen jó a gondolat, a gond ott van, hogy még nincs fixálva, addig meg nem akartam ezzel mellé lőni!

Rumcajsz

Post by Rumcajsz »

Ha ennyire lógott azt hamar elhagyta így nem lenne jó variálni a kötényen a megfolyási iránnyal.

McFrost

Post by McFrost »

Rumcajsz wrote:Ha ennyire lógott azt hamar elhagyta így nem lenne jó variálni a kötényen a megfolyási iránnyal.
Erre is gondoltam, meglátjuk....

m7priests

Post by m7priests »

Szép ez, druszám!
A mikorfolytmeg kérdése valós felvetés, majd eldöntöd és akkor eldől... :P Viszont szerintem túl hangsúlyosak, direktek a megfolyások. Nem akarsz rajtuk tompítani, kicsit elmaszatolni? Bár nekem a karcok is erősek voltak, talán a világos kiemelés miatt, de azok az átmosás miatt szépen tompultak.

Sokolka

Post by Sokolka »

Nagyon szép munka!

Viszont van néhány olyan tematikai gikszer ami miatt a koszolás ezútal tényleg több tervezést ígényel szerintem.
Az egyik a pajzs kérdésköre (mozgákor a nedveség fátyolként elterül - nedves vastag ecset éle oldal irányba zakk-olva mozgatva - mert rezzeg a cucc ugye...)
A másik probléma a kenés megjelenítése: így végígnézve a gépet nem lesz egyszerű móka elkészíteni - sajnos a sötétebb alapszínek miatt csak híg csaknem átlátszó olaj és zsír "layerekből" építkezhetsz. A MiG féle dzsuvázás sárga alapon jól mutat, de itt már a majom és a köszörűkő esete volna.
Pont ez a festésminta az, amitől a legszebben elkészített gép látványa is száraz mint a nápolyi. Trükközni kellene hogy izgalmasabb legyen a felület egy kicsit.

A megfolyások nagyon egyformák jelenleg, inkább emlékeztett halszálka mintára mint tényleges eső/olvadékvíz/kondenz. pára nyomaira. Ilyen sötét színben max egy kiadós kormolódás, vagy egy tölgy és éger erdőben eltöltött huzamosabb leállás után hihető szerintem. Több, eltérő árnyalattal, sokkal lágyabban elkészítve szebb volna.

Képzeld el, hogy mozgásnál mely felületei milyen hatásoknak van kitéve és próbáld koptatni inkább. Az kicsit megmozgatná az egyébként nagyon szépen kivitelezett festést.

McFrost

Post by McFrost »

m7priests wrote:Szép ez, druszám!
A mikorfolytmeg kérdése valós felvetés, majd eldöntöd és akkor eldől... :P Viszont szerintem túl hangsúlyosak, direktek a megfolyások. Nem akarsz rajtuk tompítani, kicsit elmaszatolni? Bár nekem a karcok is erősek voltak, talán a világos kiemelés miatt, de azok az átmosás miatt szépen tompultak.
Javítva, képek ma!

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”