Amerikai E10 1945/46 tele - Trumpeter 1:35

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

Don

Amerikai E10 1945/46 tele - Trumpeter 1:35

Post by Don »

1945. májusában, a németek legyőzésével az amerikai megkaparintották a német papír páncélosok terveit, köztük az E10-ét is. A Szovejtunió nem állt le a terjeszkedéssel, így Amerikának és az európai államoknak új ellenféllel kellett szembenéznie.
Tervei alapján az E10 tökéletesen megfelelt a szovjetek elleni harchoz, de mivel az európai üzemek romokban hevertek, a gyártást az államokba helyezték. A járművek egyes részeit azok az amerikai gyárak gyártották, amelyek a Shermanokat is, így kézenfekvő volt, hogy egyes alkatrészek cserére kerülnek és a gyorsabb gyárthatóság miatt az E10-eket is ezzel szerelik. A kész harckocsik a szabvány amerikai festést kapták (OD alapszín), szabvány amerikai jelzésekkel.
Aztán a fronton a kocsik sérültek, olykor talált német alkatrészeket is felhasználtak a leleményes amerikai harckocsizók.

Röviden ennyi ennek a makettemnek a háttértörténete.  8) Magát a makettet a Cobra klubos társaimtól kaptam tavaly születésnapomra, a gödöllői versenyen. Röpke egy hónap alatt össze is építettem, majd egy évet pihent a vitrinben. Pár hete újra előszedtem, és az építéshez hasonló lendülettel halad a festés is.
Nagyon tetszett ez a tank, de valami egyedit akartam belőle csinálni, így jött az ötlet, hogy legyen amerikai. A következőket használtam fel az otthoni maradékaimból:

- 76 mm-es Sherman lövegcső
- Sherman periszkópok
- új kipufogó M4A2-ről
- amerikai lámpák + lámpavédő vasak
- amerikai antenna.
- amerikai öntödei jelzések (Archer)
- ,30-as géppuska

Az összes szerszámot eltávolítottam, és elkészítettem a hegesztéseket. Szerencsére a beépített alkatrészekkel nem volt sok gond, tökéletesen be tudtam őket építeni.

A festés OD alap lett szürke terepmintával. A matricák a Tamiya M8 készletből vannak, minden stimmelt. A jármű neve C betűvel fog kezdődni, lévén hogy a C századba tartozik.  ;) Lehet találgatni  O :)

A festésnél igyekeztem modulálni, ködölni, gyakoroltam a pisztollyal, próbálgattam a színeket a Hatvani vegyes M4A1-hez. AZ OD picit sötét lett, a szürke kicsit világos, de ezen a járművön jó, a Shermanon már korrigálni fogom.

Az egyik hátsó köténylemezre direkt egy what if mintát festettem (erről még nincs kép), a többi köténylemezre fehér téli meszelés jön majd, hajlakkos technikával.

A lánctalpak egy régi StuG III-ról leszedett szemnkénti láncok lesznek, pont illeszkednek a futóműre.

Nagyon élveztem az építést, élvezem a festést. Hamarosan jön a sár és az olajozás.  :pilóta:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Üdv,

Bujdosó Antal - Don
Image[url=http://www.cobramodell.blogspot.com/]Image

McFrost

Re:Amerikai E10 1945/46 tele - Trumpeter 1:35

Post by McFrost »

Gratulálok, hatalmas ötlet és frankó kivitelezés!  :great: :great:

Nekem is van egy tervem, csak E 25.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

barnaky

Post by barnaky »

Én azt olvastam, hogy a sok "E" betűs dolog káros az egészségre...  ;)

Egyébként, így lefestve tökéletesen passzolna egy M8 Greyhoundhoz - alig üt el az amerikai járgányok fofrmavilágától.
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Image

McFrost

Post by McFrost »

von barnaky link wrote: Én azt olvastam, hogy a sok "E" betűs dolog káros az egészségre...  ;)
;D ;D
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Speckie

Post by Speckie »

Ez az, tessék csak festeni. Eddig nagyon jól alakul!  :great: :great: :great: (Csak ne kerüljön megint vissza egy évre az "elfekvőbe".)
A lánctalpat mondjuk nem teljesen értem - miért kell Stugról guberálni, amikor a készletben kétféle is van, illetve neked állítólag mintha lett volna még egy extra is?

Amúgy meg ha az "E-adalékok" tényleg annyira károsítanák az egészséget, már rég halott lennék. (Kb. majdnem az egész sorozat megvan/volt, egy E-50 már régóta készül, csak kéne hozzá pár kiegészítő.) :body: :barbar:

andorka

Post by andorka »

Ötletes!
Viszont a hengerelt lemezeken mit keres öntvény jel?

Don

Post by Don »

Köszkösz Mindenki!  :great:

- Von B. Egymás mellé raktam az M-8-cal, tényleg jók együtt!

- Speckie. nem fog, a buktatók ellenére haladok. Lánctalp: 4 féle volt a készletben (2 vinyl, 2 szemenkénti, de egyik sem tetszett, illetve korábban rendeltem rá működő trumpit, de attól elment a kedvem gyorsan, és amilyen időigényes, soha nem készült volna el. Ez a projekt meg nem arról szól.  ;) Egy régi StuG-on meg pont vlt egy ilyen lánc.

- Andorka. Jogos a kérdés, ezek valóbannem öntött felületek, de akkor jött meg az Archer ív, és ki kellet próbálni.  ;D Kicsit feldobja.  :P

Amúgy tegnap téliesítettem az oldalkötényeket, de bejött amitől féltem, a vallejo alapozó nem volt jó választás, feljött az egész alap, így mind a négy kötényt lemostam, és kezdem újra  a festést. Szóval most inkább visszafelé haladok, de haladok.

És azt már nem is mondom, hogy tegnap az M4A1 orrót is lebontottam, és az egészet újraépítettem.....  :pilóta:
Üdv,

Bujdosó Antal - Don

Don

Post by Don »

Na pár kép is, hogy jelenleg mi a helyzet.

- Oldalkötények tehát lemosva, lecsiszolva, azóta alapozva.
- Greyhound + E10 - tényleg jól mutatnak együtt
- egy What if maketten láttam ezt a mintát az oldalkötényre, lehet, hogy a fire red szín kicist erős lett rá, bár "vedöring" után tompulni fog. remélem....  :-\
Attachments
IMG_8451 (Másolás).JPG
IMG_8450 (Másolás).JPG
IMG_8447 (Másolás).JPG
Üdv,

Bujdosó Antal - Don

Hickory

Post by Hickory »

Baró! :great:
Jó látni,hogy újra űzöd az ipart  ;D
Havril István

Speckie

Post by Speckie »

Don link wrote: - egy What if maketten láttam ezt a mintát az oldalkötényre, lehet, hogy a fire red szín kicist erős lett rá, bár "vedöring" után tompulni fog. remélem....  :-\
Alapvetően nagyon szépen alakul, de nekem a piros minta nem annyira jön be - kicsit olyan, mintha rúzsos puszikat kapott volna. ;D > :D
Amúgy mindegy, mert itt minden tényleg ízlés dolga! Szeretem én is ezeket az éles kontúros mintákat.

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”