M3 GMC Half-track in DAK service

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

m7priests

RE: M3A1 Half-track in DAK service

Post by m7priests »

Szia Gergő!
Szép tiszta építés és festés, gratulálok! A sárga egy kicsit világosabb és nagyobb felületet fed be szerintem a kelleténél, de az árnyalaton gondolom még változtatnak a filterek és bemosók. A másik gondolatom az, hogy szerintem a háború korai szakaszában(bármennyire is adja magát a sivatagi környezet) nem használtak az amcsik kamót. Azt csak a szicíliai megszállás előtt vezették be. A harctéren kosszal/porral vagy üzemanyaggal kevert homokkal próbáltak álcafestést imitálni. A blogodon kitett zsákmány halftracken szerintem csak rengeteg sivatagi por van, az tűnik sárga színnek. Persze ennek majd este utána nézek a könyveimben, ha gondolod.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

gszaszko

Post by gszaszko »

Szia István!

Természetesen az utána járást köszönöm, de ez biztosan átfújva nem lesz. Én a következő képekből indultam ki:

Image

Image

Image

Image

A németek nem festették át a zsákmány járművet, kivéve, ha a parancsnokság azt beute besorolásban beosztotta egységekhez. Az utolsó kép pl ilyen, bár sztem ezen sem német sárga látható! Inkább az első kép a mérvadó. Amennyire én tudom az amik is maguknak festegettek a fronton, ezek nem "gyári" álcaszínek, de az biztos, hogy ők is álcáztak. Az ominózus youtube videón tisztán kivehető amikor Rommel kocsija mellől filmezik az amerikai féllánctalpason elvonulókat, hogy amerikai álcázó színek vannak felfestve, mert a felségjeleket egy német "afrika" sárgával kenék le ecsettel! Az egyébként az enyémen is meg lesz jelenítve.

Image

m7priests

Post by m7priests »

Szia Gergő!
Azt nem vitatom, hogy harctéri átfestés történt-e, mert az bármikor előfordulhatott. Főleg, hogy sima OD színben érkeztek meg a járművek a sivatagba, mondanom sem kell, hogy mennyire álcázta ez őket....tehát tenni kellett valamit a rejtőzködés érdekében. Erre szolgált a mesterséges koszolás és az átfestés, amennyiben jutott nekik festék. A hivatalos része a dolognak az amit írtam, de mondom, ezt még megnézem, ne vedd 100%-nak. A német rendelkezésekben, szokásokban teljesen vak és süket vagyok, nem értek hozzá, ezt biztosan jobban tudod nálam. A képeiden: az elsőn úgy tűnik, hogy csak a hátulja van világos színre fújva vagy csak por. A második festett kamónak látszik, valóban, bár engem zavar a futómű feletti sötét színű sáv...füst/korom lerakódás kilövés következtében? A harmadik képen egy T48 avagy SU-57 látható, amit az amcsik nem használtak, viszont átadtak az oroszoknak egy bizonyos mennyiséget. Ez egy ilyen példány, amit a németek zsákmányoltak átfestettek és a ruszkik meg kilőtték valahol a sztyeppén. Az utolsó kép a Te asztalod, ahhoz nem tudok hozzátenni semmit.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Forintos

Post by Forintos »

Ahova ezek a járművek érkeztek (Tunisz), nem azonos azzal a sivataggal (Líbia), amit általában annak gondolunk. Különösen, ha az évszakot is figyelembe vesszük, akkor több volt a zöld, mint a sárga. Még a Tigrisek is kaptak egy zöldes árnyalatot. Elég a napjainkban lezajlott autóversenyt ebből a szempontból is figyelni.
Kálmán
Image

m7priests

Post by m7priests »

Ez is igaz Kálmán bátyám, bár konkrétan a Kasserine hágó inkább köves, sziklás növényzetmentes világos, mondhatni sárgás színű környezet, de nem homokos sivatagi sárga, ebben igazad van.

Szóval a hivatalos festési utasításra jól emlékeztem, nem rendelkezett más rejtőszínek alkalmazásáról. Az első rendesen felfestett foltozás amit találtam, az a marokkói Rabatban tartott július 4.-ei győzelmi felvonuláson résztvevő félhernyókon látható OD/earth yellow formációban (1. kép). A többi mind rögtönzött kamó sárral/porral akármivel (2. és 3. kép-ebből van még számtalan). Persze ettől még lehet festett sárga foltozás, hiszen ha hozzájutottak néminemű festékhez fel is használhatták azt (4. kép-ezen annyira szabályosak a foltok, hogy akár lehet fújt kamó is). Ha azt mondod, hogy a németek nem festették át, akkor csak ezt az utóbbit tudom elképzelni.
Csak lábjegyzetben említem meg, hogy én sem követem mindig a valóságot a festésekben/jelzésekben, ha a látvány szerintem jobb úgy, akkor eltérek attól.

.....és majd, ha valaki elárulja hogyan tudok képet csatolni url nélkül, akkor meg is mutatom a szkennelt fotókat
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

McFrost

Post by McFrost »

m7priests wrote: .....és majd, ha valaki elárulja hogyan tudok képet csatolni url nélkül, akkor meg is mutatom a szkennelt fotókat
Jobb felül-új válasz-megkeresed a beíró szövegdoboz fölött: insert an image, ha linkeled a képet, törlöd a http:// belőle és a full linket teszed be.
Ha saját gépről, akkor a beíró szövegdoboz alatt, a küld gomb fölött: Új csatolás: Fájl kiválasztása.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

m7priests

Post by m7priests »

McFrost wrote:
m7priests wrote: .....és majd, ha valaki elárulja hogyan tudok képet csatolni url nélkül, akkor meg is mutatom a szkennelt fotókat
Jobb felül-új válasz-megkeresed a beíró szövegdoboz fölött: insert an image, ha linkeled a képet, törlöd a http:// belőle és a full linket teszed be.
Ha saját gépről, akkor a beíró szövegdoboz alatt, a küld gomb fölött: Új csatolás: Fájl kiválasztása.
Köszönöm Pistám, saját gépről próbáltam, de valamiért nem csatolja, hiába választom ki, csatolom a kép nem jelenik meg. Lehet, hogy a hiba az én készülékemben van?
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

m7priests

Post by m7priests »

Hátha most sikerül.....

[attachment=39907]
[attachment=39908]
[attachment=39909]
[attachment=39910]
Yessssssssssssssssssssssssssssss!!!! :cool:
Last edited by m7priests on 2015.01.19. 11:26, edited 1 time in total.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

gszaszko

Post by gszaszko »

Köszönöm a képeket!  Pont erről beszéltem, az álcázások, nem a németek sajátjai! Ezek amerikai "field apply" azaz a kezelő személyzet álltal felfújt/felhordott álcák voltak. Az enyém ilyen lesz, mert akár ilyen is lehetett, lásd utolsó kép. Egyébként az utolsó kép szövege szerint pont T19-seket töltenek fel, ami az enyém egyik "elő" verziója!

m7priests

RE: M3 GMC Half-track in DAK service

Post by m7priests »

gszaszko wrote: Köszönöm a képeket!  Pont erről beszéltem, az álcázások, nem a németek sajátjai! Ezek amerikai "field apply" azaz a kezelő személyzet álltal felfújt/felhordott álcák voltak. Az enyém ilyen lesz, mert akár ilyen is lehetett, lásd utolsó kép. Egyébként az utolsó kép szövege szerint pont T19-seket töltenek fel, ami az enyém egyik "elő" verziója!
Én nem mondtam, hogy német festés, csak annak nagyobb a valószínűsége, mint az amcsi festésnek, de ettől még lehet az is. Bár én nem vagyok erről meggyőződve. Sem a festési utasítás, sem a harctéri fotók nem arra utalnak, hogy elterjedt volna a festett álcázószín, inkább a koszolásra voksolok. De ahogy lentebb említettem, én sem követem mindig a valósághoz legközelebb álló mintát, így szerintem nyugodtan maradhat olyan, amilyenre festetted.
Abban viszont tévedsz, hogy az általad épített szekér T19, az ugyanis egy 105mm-es tarackkal szerelt változat, a tiéd pedig egy 75mm páncéltörő löveggel ellátott. Hivatalos elnevezése M3 75mm GMC, a másikat pedig T19 105mm HMC-nek hívják.
Várom az öregítést és a továbbiakat!!!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”