M3 GMC Half-track in DAK service

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

gszaszko

RE: M3 GMC Half-track in DAK service

Post by gszaszko »

Igen igen, rájöttem, hogy a T19 és a GMC nem ugyan az, de ezeket még csak tanulgatom :D
Abban viszont segítséget kérnék, ha már így összefutottunk, hogy hogyan is néz ki egy ilyen GMC 75mm-sének a lőszere? Van valami színes fotód , rajzod, akármid róla?

m7priests

Post by m7priests »

Tessék parancsolni..... :cool:
...és ha nem tudsz vagy nem akarsz faragni
Last edited by m7priests on 2015.01.20. 23:54, edited 1 time in total.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

gszaszko

Post by gszaszko »

Köszönöm, a második kép nekem is megvan, igazából a színekre lettem volna kíváncsi. Azonban akkor volna még egy kérdésem, mivel ez is 75 mm és a Panzer IV is 75 mm es illetve a németeknek is volt 75 ös páncéltörőjük, a kérdésem az, hogy akkor a zsákmányolt GMC-t akár fel is málházhatták német lőszerrel?

m7priests

Post by m7priests »

Otthon még körülnézek, hátha van színes fotóm/rajzom. 
Időközben csatoltam egy harmadik képet is.
Szerintem nem kompatibilisek a lőszerek, de ezt egy vegyes érdeklődésű egyén jobban meg tudja mondani neked. Én csak OD-ben mozgok otthonosan...már amennyire
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

andorka

Post by andorka »

gszaszko wrote: Köszönöm, a második kép nekem is megvan, igazából a színekre lettem volna kíváncsi. Azonban akkor volna még egy kérdésem, mivel ez is 75 mm és a Panzer IV is 75 mm es illetve a németeknek is volt 75 ös páncéltörőjük, a kérdésem az, hogy akkor a zsákmányolt GMC-t akár fel is málházhatták német lőszerrel?
Szerinted ha az űrméret stimmel, akkor csereszabatos két lőszer? :huh:

m7priests

Post by m7priests »

Háááááát igen, én is erre céloztam, az űrméret még nem minden.
Az alábbi képem van a lőszerekről, amelyek ugyan harckocsi lőszerek, de a jelzésrendszer ugyanaz. Ha mégsem, akkor cáfolja meg valaki és esetleg jelezze, hogy miben térnek el. Köszi! (A rajz feliratait én magyarítottam)
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

gszaszko

Post by gszaszko »

andorka wrote:
gszaszko wrote: Köszönöm, a második kép nekem is megvan, igazából a színekre lettem volna kíváncsi. Azonban akkor volna még egy kérdésem, mivel ez is 75 mm és a Panzer IV is 75 mm es illetve a németeknek is volt 75 ös páncéltörőjük, a kérdésem az, hogy akkor a zsákmányolt GMC-t akár fel is málházhatták német lőszerrel?
Szerinted ha az űrméret stimmel, akkor csereszabatos két lőszer? :huh:
Szerinted, ha így fórumozol azzal nem ugyan azt éred el mint ha leköpnél?

romsitsa

Post by romsitsa »

Xarka

Post by Xarka »

Bár a mag űrmérete 75mm mindkét esetben, de a hüvely nem csereszabatos. Tehát nem lehetne betölteni.

Corel

Post by Corel »

m7priests wrote: Háááááát igen, én is erre céloztam, az űrméret még nem minden.
Az alábbi képem van a lőszerekről, amelyek ugyan harckocsi lőszerek, de a jelzésrendszer ugyanaz. Ha mégsem, akkor cáfolja meg valaki és esetleg jelezze, hogy miben térnek el. Köszi! (A rajz feliratait én magyarítottam)
A fileban látható hüvelyek standard hüvelyek .... A robbanó fejek változnak, feladattól, hatástól függően. Elvileg bármelyiket be lehet tölteni bármely szövetséges 75 mm-es lövegbe. Ugyanis, hogy mi van "felül", az édes-mindegy addig amíg a hüvelynyak pontos, és a lövedék átmérője nem nagyobb a hüvelynyak átmérőjétől. A füstgránáton a felirat azt jelenti, hogy gyengített (redukált) töltet van benne, ugyanis a füstgránát jellemzően agy alumínium konténer, azt nem kell messzire lövöldözni. :)

De ugyanígy árulkodik a lövedék színe is. Egyszeri IQ ninja GI JOE is meg tudta őket különböztetni, ha a kiképzésen jól belevésik. Márpedig az esetek többségében jól belevésték! :angel:

Ez olyan mint a mostani NATO, vagy ANNO a varsói szerződés egységesítése. A magyar AMMSZ-ből is ki lehet lőni a román páncéltörő gyújtó lövedéket, orosz tárból. :D  

tehát az eltérés a német és szövetséges lőszerek között, a hüvelynyaknál lehet, a talp peremnél, a gyutacs helyénél. Ha ezek közül csak egy nem egyezett, akkor nem tudták betölteni.
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”