M3 GMC Half-track in DAK service

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

romsitsa

RE: M3 GMC Half-track in DAK service

Post by romsitsa »

Három dolog lemaradt, bocs.
A makett alakul, a minta nekem kicsit művészi. Lehet késő, de a kerekeit nem tudod lecserélni valami szebbre? A német lőszert azért sem tüzelhettel, mert az amerikai lövegben mechanikus elsütőszerkezet volt a németben meg elektromos, az átcsappantyúzás szerintem nehezn megoldható.

Üdv

Á

gszaszko

Post by gszaszko »

Köszönöm a konstruktív válaszokat, és persze a PDF-et is!
Mivel ez egy készülő cikk szeeplője, s mivel a lap főszerkesztője már azért is a fejemre koppintott, mert "sok" rezet használtam, így abból dolgozom ami van. Másik kerekem nincs, de nekem ez is tökéletesen megfelel, annó volot ilyen is.
A mintát az arhív fotók, színes grafikák és a csuklóm szülte. Ha művészinek hat is, ez már ilyen marad.
Hogy miért is gondoltam hogy csereszabatos? Mert elképzelni sem tudom, hogy zsákmányolt löveget pont addig használjanak a németek ameddig lőszer is van hozzá! Német kézen kicsivel több mint 1200 zsákmányolt T-34 es volt a háború folyamán. Számomra, mint tök tudatlan számára nem világos, hogy hogy a rákba ne használták volna, valamilyen német lőszerrel, ha egyszer orosz lőszer gyárakat nem foglaltak!
Pusztán logikai alapon mertem megkockáztatni, hogy ha fritz foglal magának nehéz izzadságos munkával egy ilyet, de nincs benne lőszer akkor hátrahagyja az útszélen. Ez valjuk be elég életszerűtlen, s látva hogy festés után is ugyan az a löveg maradt benne, a kis paraszti eszemmel, gondoltam, csak nem volt olyan hülye, hogy vontatós kocsinak használja.
Pusztán csak ezért mertem megkérdezni.

Grüne Teufel

Post by Grüne Teufel »

Az elfoglalt területeken voltak kisebb hadiipari üzemek, lehet, hogy néhány helyen ráálltak a zsákmány hadianyaghoz való lőszer gyártásra, végül is főként csak paramétereket kell hozzá beállítani egy gépsoron ( azt hiszem ), ha ismerik a lőszer méreteit és felépítését, a 120-as szovjet aknavetőt is így koppintották le.

m7priests

Post by m7priests »

Gergő!
Teljesen logikus amit mondasz, de ennek ellenére én azt mondom, hogy nem jó bele a német lőszer. Viszont a meglévőket nyugodtan festheted olyanra, amilyet az általam csatolt rajzon látsz. Várom a folytatást!!

Ádám!
Ezt meg honnan? Néha én is találok hasonlókat, de ennyire témába vágót sose sikerül pecáznom. Kösziköszikösziköszi........
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

romsitsa

Post by romsitsa »

Ha mozog, nem hagyja ott, használja, ahogy tudja. A németek csak elméletileg voltak "jól" gépesítve.

Üdv

Á
Off

Ó már nagyon sok mindent megtaláltam, csak azokat nem amiket keresek.

Üdv

Á
Last edited by romsitsa on 2015.01.22. 04:22, edited 1 time in total.

Corel

Post by Corel »

gszaszko wrote: Köszönöm a konstruktív válaszokat, és persze a PDF-et is!
Mivel ez egy készülő cikk szeeplője, s mivel a lap főszerkesztője már azért is a fejemre koppintott, mert "sok" rezet használtam, így abból dolgozom ami van. Másik kerekem nincs, de nekem ez is tökéletesen megfelel, annó volot ilyen is.
A mintát az arhív fotók, színes grafikák és a csuklóm szülte. Ha művészinek hat is, ez már ilyen marad.
Hogy miért is gondoltam hogy csereszabatos? Mert elképzelni sem tudom, hogy zsákmányolt löveget pont addig használjanak a németek ameddig lőszer is van hozzá! Német kézen kicsivel több mint 1200 zsákmányolt T-34 es volt a háború folyamán. Számomra, mint tök tudatlan számára nem világos, hogy hogy a rákba ne használták volna, valamilyen német lőszerrel, ha egyszer orosz lőszer gyárakat nem foglaltak!
Pusztán logikai alapon mertem megkockáztatni, hogy ha fritz foglal magának nehéz izzadságos munkával egy ilyet, de nincs benne lőszer akkor hátrahagyja az útszélen. Ez valjuk be elég életszerűtlen, s látva hogy festés után is ugyan az a löveg maradt benne, a kis paraszti eszemmel, gondoltam, csak nem volt olyan hülye, hogy vontatós kocsinak használja.
Pusztán csak ezért mertem megkérdezni.

Ebben a gondolatmenetben csak annyi a hiba, hogy ha megnézed a német lőszert, és az angolszászt, akkor látod, hogy a lőszer formája nem passzol. Annak meg bele kell pontosan passzolni a lövegbe. A sütés kérdése is érdekes, mondjuk én nem tudtam ezt az elektromos sütést, de azt a legegyszerűbb kicserélni.

Az elképzelhető viszont, hogy magát a löveg csövet cserélték ki, vagy ahogy az előbb is mondták, valamelyest átalakították. Ez kicsi olyan, mint amikor az 5.5-ös Slavia légpuskából, csinálnak 0.22-es puskát. :D Elvileg bármelyik jól képzett fegyvermester meg tudja csinálni, gyakorlatilag illegális. Ugyan ezt a metódust követhették a fegyverzetisek is.
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Forintos

Post by Forintos »

Nem kellett a csövet cserélni, elég volt a töltényüreget átmunkálni. Hasonlóan, mint amikor csőszájféket szereltek a zsákmányolt lövegekre.
Image

romsitsa

Post by romsitsa »

Nem értek annyira témához, de feltételezem a nagyobb kezdősebesség miatt a röppálya is változott, így új irányzóberendezés vagy kalibrálás is kellett volna.

Üdv

Á

andorka

Post by andorka »

gszaszko wrote:
andorka wrote:
gszaszko wrote: Köszönöm, a második kép nekem is megvan, igazából a színekre lettem volna kíváncsi. Azonban akkor volna még egy kérdésem, mivel ez is 75 mm és a Panzer IV is 75 mm es illetve a németeknek is volt 75 ös páncéltörőjük, a kérdésem az, hogy akkor a zsákmányolt GMC-t akár fel is málházhatták német lőszerrel?
Szerinted ha az űrméret stimmel, akkor csereszabatos két lőszer? :huh:
Szerinted, ha így fórumozol azzal nem ugyan azt éred el mint ha leköpnél?
Bocs, nem szántam támadásnak. Csak azt hittem, hogy egy mesterlveles makettező (te ugye az vagy, jól emlékszem?) nem kérdez ennyire triviálisat. A többiek már megválaszolták, hogy a német és az amcsi 75mm-es lőszer nem csereszabatos. (hüvely alakja, elsütés módja, csak a két legkézenfekvőbb eltérés)
Peace on you!
Last edited by andorka on 2015.01.25. 08:21, edited 1 time in total.

gszaszko

Post by gszaszko »

Nincsen semmi gond, csak egy picit "offensive" nek éreztem. Valóban mester okleveles vagyok, azonban ezt makettezésből szereztem, nem lőszer, fegyver ismeretből. Sajnos nem lehettem annó katona, bármennyire is szerettem volna, így ezeket a "triviális" dolgokat magam kell megtanuljam. Aki nem mer kérdezni, soha nem fog tanulni! Most sem szégyenlem a kérdésem, ha kelllene, most is ugyan úgy megkérdezném! Még egyszer mondom nincs harag! :cool:

Üdv
Gergő

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”