Panther Ausf.A LSSAH 1/35 Dragon

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

Post Reply
kriszbacsi

Panther Ausf.A LSSAH 1/35 Dragon

Post by kriszbacsi »

Üdv mindenkinek.

Kb 5 éves kihagyás után újra kezdtem makettezni, egy Tiger I megépítése után döntöttem úgy, hogy a régi nagy kedvencemet a Panthert is megépítem. Választásom a Liebstandarte hadosztály egy elég különleges R02 jelzésű Ausf. A,  parancsnoki verziójára esett. A tornyon ugró fekete párduc, valamint LSSAH felirat a zimmeritben. A jelzéseket az archer elvileg gyártja 1/35 ben, amit még be kell szerezzek.

Image

A munkát az alvázzal kezdtem hogy kigyakoroljam a Zimmeritezést, mivel a Tigeren tömítőpaszta/zimmeritfésű eljárást próbáltam meg, itt is ezzel kezdtem próbalapon , de gyorsan rá kellett jönnöm, hogy a négyzetrácsosan "nyesett" zimmerit miatt ez az eljárás nem ad szép eredményt. Így a milliput/zimmeritroller módszert próbáltam begyakorolni. Az alvázzal kb 90% ban elkészültem a végső sarazást majd akkor kapja meg ha kész minden egyéb, most jön a neheze a felső rész. Akinek észrevétele fotója festési sémája lenne ehhez a példányhoz, mindent nagyon szívesen fogadok.

Köszönöm.

Jelenleg itt tartok vele:
Image
Image
Image

gabig21

RE: Panther Ausf.A LSSAH 1/35 Dragon

Post by gabig21 »

Helló. Eddig jól alakul. Egy észrevétel. Ha a görgőket gumiperemesnek festetted miért koptattat fényesre mintha fémperemes lenne?
Herner Gábor ( Panzer IV J early +figurák +dioráma építés alatt)

kriszbacsi

Post by kriszbacsi »

Szia

A belső görgőket a lánctalp vezetőfülei így felfényesítették oldalt.
Ezen a képen nagyon szépen látszik az utca túloldalán álló 102 oldalszámú Panther belső görgői fényesek pont emiatt.
Image
Last edited by kriszbacsi on 2015.03.19. 19:37, edited 1 time in total.

Veteranus

Post by Veteranus »

Szerintem pazar. Gábor, nem értem mire gondolsz.

gabes

Post by gabes »

Nagyon szép lett eddig, kíváncsi vagyok a folytatásra! ;) A görgők nagyon jól sikerültek, sztem. Gabi benézte a belsők fém keretét. :D
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)

Forintos

Post by Forintos »

gabes wrote: Nagyon szép lett eddig, kíváncsi vagyok a folytatásra!   ;)  A görgők nagyon jól sikerültek, sztem. Gabi benézte a belsők fém keretét.   :D
Üdv!
Jobb már nem is lehetne.
Kálmán
Image

gabig21

Post by gabig21 »

Helló. Druszám jól mondja. Ezt benéztem. A panther témában nem vagyok elég jártas. A lánctalp kapaszkodó körmeit később koptatod?
Last edited by gabig21 on 2015.04.08. 08:14, edited 1 time in total.
Herner Gábor ( Panzer IV J early +figurák +dioráma építés alatt)

barnaky

Post by barnaky »

Szia!

Ezt az R02-es Befehlspanzert már megvitattuk itt az orgon, valamelyik topikban (bár ott inkább arról ment a vita, hogy valóban az 1. "LSSAH" SS-páncéloshadosztályé volt-e vagy sem).

Nagyon szép lett a zimmerit, le a kalappal. Nem tudom, azt észre vetted-e, hogy az eredeti harckocsi jobb oldalán az utolsó három futógörgő korai változat volt, amelyek eredetileg 16 csavarral készültek, majd ezek számát megduplázva megerősítették őket.

A képek alapján:

- az emelő a farpáncélsn függőleges helyzetben van
- még nincsenek hűtőcsövek a bal oldali kipufogócső mellett
- nekem úgy tűnik, mintha korai lánctalp lenne rajta (de ez betudható a fénykéek minőségének is)
- és persze a görgők

Az első két tétel alapján ez a harckocsi valamikor 1944 január-március között készült. 

bp
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Image

kriszbacsi

Post by kriszbacsi »

Szia

Nagyon szépen köszönöm a képeket.
A futógörgőkön azt hiszem már esélytelen változtatni az építésnek ebben a szakaszában.

Arra lennék kíváncsi, hogy vajon az első sárvédők zimmeritezettek voltak e vagy sem, az oldalról készült kép alapján nekem úgy tűnik nem voltak azok, mert nem látok semmilyen egyenetlenséget a peremeken, ami a felkent zimmeritre utalna.
És szemből nem hinném hogy van kép róla, vagyis én sehol sem találtam.

[attachment=40752]
Viszont ez alapján a kép alapján meg simán lehetett zimmerites is.
[attachment=40753]

Ahogy nézem csak a sárvédők közepét kenték be a szélek tiszták voltak. Most ezek alapján viszont inkább azt mondom hogy zimmerites lehetett ezen a Pantheren is. Jó lenne róla találni egy képet elölről de erre nem sok esélyt látok.
Last edited by kriszbacsi on 2015.03.19. 23:29, edited 1 time in total.

romsitsa

Post by romsitsa »

Hello,

eddig szép, kíváncsi leszek a Zimmeritbe faragott szöveg kivitelezésére. Szerintem az Archer készletben az R02 nagyon nem úgy néz ki, mint ahogyan kellene, lehet kézzel kifestve egyszerűbben megúsznád.

Üdv

Á

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”