King Tiger Henschel - Tamiya 1:35

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

roli97

King Tiger Henschel - Tamiya 1:35

Post by roli97 »

Sziasztok!

Egy új makettbe kezdtem bele, a Tamiya Királytigrisébe, Eduard maratással (alap készlet + köténylemez) feljavítva. Eddigi terveim szerint egy elhagyatott, a tornyán találatot kapott és ezért kiégett tornyú példányt készítek el. A lánctalpban még nem vagyok biztos, hogy felkerül-e mivel a készletben található régi gumi láncot inkább nem használnám fel, ezért lehet, hogy marad az a sztori, hogy a legénység(?) valamivel a jármű kilövése után "kimentette" a még működőképes lánctalpat. 

Az építésről eddig nem igazán tudok mit mondani, minden látszik a képeken  :)  csak annyi, hogy a szerszámok rögzítőhelyeit tömítettem a maratások miatt. 

Üdv Roland

Image

Image

Image

Image

Image

roli97

RE: King Tiger Henschel - Tamiya 1:35

Post by roli97 »

Időközben tovább haladtam a makettel, az építés nagyja kész. Az Eduard maratások mellé még vettem egy ABER első/ hátsó sárhányó maratást ( az Edu-val enyhén szólva nem voltam megelégedve).  
A következő lépés a tervek szerint a tornyon lévő találat-nyom megjelenítése lesz.

Üdv Roland

Image

Image

Image

Image

Image

Image

RobinHood

Post by RobinHood »

Szia Roland.

A kedvenc nagymacskám. Én is építtetem csak az Dragon gyártmány volt.
Ha megengedsz egy észrevételt. A parancsnoki kupolán félkörívben lévő "lemez" vastagsága nem igazán jó. Szerintem ami a készletben van az jobb lenne.
Szép aprólékos munka.

http://oi46.tinypic.com/or3qxt.jpg

tolvajok fejedelme
"Hittel tedd meg az első lépést! Nem kell hozzá látnod az egész lépcsőt, csak az első lépcsőfokot."

Martin Luther King

Veteranus

Post by Veteranus »

Bizony, szép építés, de alapvető hiba, hogy az élethű műanyagokat cserélted le a fotómaratás kedvéért.

roli97

Post by roli97 »

A parancsnoki kupolán lévő lemezt először nem terveztem maratásra cserélni, viszont a keretről levágásnál pont sikerült kettétörni a műanyag alkatrészt.. Végül így lett belőle maratás.

RobinHood

Post by RobinHood »

Szia Roland.

Ha csak ketté tört akkor pillanatragasztóval próbáld meg összeragasztani. És egy nap száradás után óvatosan megcsiszolni vagy pengével megkapargatni hogy ne lehessen látni a ragasztást. 
Ha több darabra ment szét és van sztirol lapod akkor abból könnyen meg tudod csinálni. Méretre vágod és gömbölyű felületen meg tudod hajlítani. Ha nincs akkor valami műanyag lapot keress pl konyhában a csomagolások közt.

tolvajok fejedelme
Last edited by RobinHood on 2015.06.11. 03:57, edited 1 time in total.
"Hittel tedd meg az első lépést! Nem kell hozzá látnod az egész lépcsőt, csak az első lépcsőfokot."

Martin Luther King

RobinHood

Post by RobinHood »

A készleté jobb mint a maratás.

tolvajok fejedelme
Attachments
9340689953_4174571f6c_b.jpg
DSC_0027_zpscufngvnm.jpg~original.jpg

Martin Luther King

Veteranus

Post by Veteranus »

Továbbá az emelőtartó is ide tartozhat.

RobinHood

Post by RobinHood »

Hopppp  azt én is maratásból csináltam meg. 

tolvajok feledelme

Martin Luther King

roli97

Post by roli97 »

Köszi a válaszokat! A parancsnoki kupolánál lévő lemezt visszacseréltem műanyagra, az emelő "fogantyúknál" is megpróbálom ugyanezt megcsinálni. Az emelő-tartó viszont egybe van öntve az egész emelővel, így azt elég problémás lenne kifaragni :S

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”