USMC - M4A3 (1/35, Italeri) - Iwo Jima 1945

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

andorka

USMC - M4A3 (1/35, Italeri) - Iwo Jima 1945

Post by andorka »

Befejeztem a dízelt, jöjjön végre a benzines Sherman...
Az Italeri kis kőbunkó makettjéből szeretnék egy bőrnyakú kocsit kifaragni, sok alkatrészt az elkészült Dragon makett felesleges motyói közül mentettem át (egészen pontosan a Dragont ezek miatt vettem meg! :dodgy: ):
-T54E1 lánctalp EEC (duckbill) toldattal
-kései parancsnoki kupola (átlátszó periszkópokkal)
-egyéb kis apróságok

Van hozzá továbbra is Eduard maratásom, egy Karaya vontatókábelem (amihez járt egy 0.30-as gp cső), valamint egy alumínium esztergált 75mm-es lövegem. (Ez utóbbit felhasználhattam volna a Dragon maketthez is, de végül annak az egy darabból fröccsöntött csöve is tetszett. Ezt egyébként még a 2010-es Bolyai makettversenyen [Stefánia] túrta ki PzMatyi a börzén - amiért most is hálás vagyok :cool: )
Közben szereztem egy fél Archer matrica szettet (Comet nevű járműhöz full dekor jár, és még pár apróság, ami hasznos lehet más USMC járművekhez) Valamint a korábban már használt Bison decal készletemből is tudok 2-3 Iwo-s gépet választani:
Image
Mindegyikben közös, hogy deszkázott az oldaluk, ami szerintem borzasztó látványos lehet, főleg, hogy mindet úgy 'kendácsolták' össze sebtiben, emiatt alig van két egyforma, ráadásul egyes századok még ráértek festeni is, és szép tarka járműveket dobtak partra.
Ez a kínálat:
-Davy Jones: többszínű kamó, futómű jelentős része eltakarva deszkákkal, tornyon körben pótlánctalp páncélzat, kibúvókon szegekből tüskék hegesztve. Csábít a futóművön a deszkázás: sokat takarna:) A tüskés védelem ami kicsit eltántorít, nem érzem az erőt magamban hozzá.
Image

-Doris: szintén többszínű kamó, ezen sisncs a frontlemezen pótlánctalp, csak a tornyon. Itt rácsból hegesztett védelemmel látták el a kibúvókat (ezt tartalmazza az EDU maratás) Ezen a gépen megvan a kipufogóra szerelt gázlókészlet csonkja, arról meg pont van jó szabásmintám :) ÉS ezen fent van a motortéren az ivóvíz tartály is. Erről a járműről találtam fotót mindkét oldaláról, ami nagyban segítene a pontos foltozásban
Image

-Comet: ez egyszínű jármű,csövén a frappáns 'Widow maker' felirattal. Érdekes módon ez egy lángszórós tank volt, az ágyúcsőbe szerelt lángszóróval pusztított. Ezt ki tudom dekorálni az archer vagy a Bison készletből is, mert mindkettő cég rárepült erre a témára. Kevésbé tetszik, hogy egyszínű. A polcon a Dízel mellett "tökegyformán" nézne ki
Image

-Cairo: ez nagyon hasonlítana a fentebbi Comet-hez, mert szerintem ez is sima egyszínű (nem tartom vonzónak)
Image
Köszi a figyelmet!
Last edited by andorka on 2015.10.28. 02:06, edited 4 times in total.

RobinHood

Re: USMC - M4A3 (1/35, Italeri) - Iwo Jima

Post by RobinHood »

Szia Andorka!

Melyik lesz megépítve?

tolvajok fejedelme
Last edited by RobinHood on 2015.10.11. 07:13, edited 1 time in total.

m7priests

Post by m7priests »

Mindenképpen többszínű kamót javaslok, már csak a látvány kedvéért. Szerintem a tüskéset is meg tudod oldani, de a rácsos se kutya! A magam részéről egy rácsozott, futóművön deszka, a páncéltesten elöl és oldalán meg a tornyon körbe lánctagokkal ellátott gépet építettem, pár évvel ez előtt. Igaz, hogy az Okinawa és nem Iwo Jima.
Ha a "Doris"-ról több oldali fotód van és dokumentált járművet akarsz, akkor egyértelműen a Doris-ra szavazok!

RobinHood

Post by RobinHood »

A tüskéket esetleg húzott szálból?

tolvajok fejedelme

andorka

Post by andorka »

Azt hiszem a Doris lesz, mert:
-van róla több oldalról készült fotóm
-van rajta gázlókészlet maradék. Legalább most sem kell kipufogót festenem, a készlethez adott M4A3-ra jellemző terelő meg tök béna, lemezből kellene hajtogatnom egyet, de ahhoz meg papírkutya vagyok.
- a frontpáncél üres, legalább nem kell az Italeri gumi lánctalpból szeletelnem rávalót, csak egy pótgörgő kell

Ezeket a fotókat használom referenciának:
Image
Image
Image

A harmadik képen láthatóak a homokzsákok a testen (alatta egy rács, ami tartotta őket), de ezt nem látom a másik két fotón. Talán ez később került fel a járműre.
A fotókat a Squadron Signal Tank Warfare on Iwo Jima könyvből ollóztam.

A maketten a Bolyai-s feltöltődés során el is kezdtem dolgozni, rögvest a toronnyal kezdtem, mert az sajnos alakhibás, hibázik róla a jobb oldalon a vastagítás.
Image
Image
Nem sok fog belőle látszani, és gyanúm szerint nem is sokan fogják firtatni...
Last edited by andorka on 2016.09.03. 07:17, edited 2 times in total.

McFrost

Post by McFrost »

Képeket, majd képeket ezerrel!
Ezek a palánkok mik az oldalán?
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

PanzerMatyi

Post by PanzerMatyi »

McFrost wrote: Ezek a palánkok mik az oldalán?
Frosty!

Mágneses aknák ellen vannak odatéve ;) Nem vették nagyon a hasznukat...

Andorka!

Képeket... :D :D :D

McFrost

Post by McFrost »

Értem! Akkor az amik nem kotyvasztottak zimmerithez hasonló dolgot, csak kifosztottak egy fűrész telepet :D

andorka

Post by andorka »

Képeket a scalemates-es fiókomból linkeltem, nem tudom hogy azok láthatóak-e ha nincs az ember belépve oda.
A makettről (torony) van két képem, felnyomtam azokat a google mappámba, nyilvános megosztással. A kettő megoldás közül valamelyik csak látható lesz...
Image
Image

Írjátok meg, hogy hova toljam a képeket, mert duplikálni nyilván nem akarom a fotókat...

McFrost

Post by McFrost »

Google-re tolom én nyílvánosan és onnét osztom szét többhelyre.

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”