USMC - M4A3 (1/35, Italeri) - Iwo Jima 1945

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

m7priests

Re: USMC - M4A3 (1/35, Italeri) - Iwo Jima

Post by m7priests »

Én látom itt a fórumra rakott képeket.
A dudor kell a toronyra, akinek fontos, az fogja látni, hogy megcsináltad, ezért nem fölösleges munka volt.
A pótlánctagok, ne okozzanak gondot, ha kérsz, adok. Van egy marék T62-es és a pöttyöket le lehet vágni róla és akkor máris T54E1 lesz vagy fordítva ragasztod fel. Lehet még, hogy Friulból is maradt pár db T54E1......
A jelzésekhez egy gondolat: a Dorison lévő nagy 53-as színe fehér a matricalap szerint és a legtöbb rajzon is, de szerintem nem egyértelmű. Az általad elsőként betett képen látszik leginkább, hogy kicsit sötétebb, mint a Doris felirat, ergo lehet sárga is vagy csak koszos.... :huh:
A homokzsákok alatti rácsot én megcsinálnám, mert szebb lesz úgy és ezzel adsz egyet a látványnak is.
Toljad neki és Semper Fi!

metakarl

Post by metakarl »

Nagyon mutatósnak ígérkezik!
Csak így tovább!

andorka

Post by andorka »

A tornyon tovább dolgoztam, elég gyorsan ment (hiába, két high bustle torony zsinórban, benne van a kezemben a mozdulat :D )
Ezúttal ecsetes makettragasztóban feloldott Neoflex-szel dolgoztam, az öntőforma illesztési nyomait szokásos módon húzott szállal alakítottam ki.
Jobb oldal:
Image
Bal odal:
Image
Szemből, ahol látszik a vezetőtér tetőlemeze is (ez mennyivel gagyibb mint a Dragon...):
Image
Ez meg a váltóház, ahol csak híg Humbrol ragasztóba mártogatott ecsettel stuffoltam a felületet:
Image
Még pillanatragasztóval tervezek tócsákat kialakítani itt-ott, illetve ahol szükséges, ott 500-as Surfacer-rel tovább pontosítani a felületet.

m7priests

Post by m7priests »

Azt hogy érted, hogy tócsákat?

andorka

Post by andorka »

m7priests wrote:Azt hogy érted, hogy tócsákat?
A tócsákkal az a célom, hogy hasonló hatást érjek el, mint ami a képen a torony hátulján, illetve az emelő szem alatt látható:
Image
Az öntött felület nem egyformán rücskös (a homokforma miatt), hanem vannak rajta szabálytalan foltok.

m7priests

Post by m7priests »

Ja, persze ezt értem, csak a megnevezést (tócsa) nem tudtam értelmezni.

andorka

Post by andorka »

Hétvégi haladás, az öntött felületeket finomítgattam, beépítettem a löveget, áthoztam ezt-azt a Dragon maradékokból és elkezdtem az Eduard maratást is felhasználni végre:
Image
Image
Image
Image
Image
A lövegpajzs (gun mantlet) sajnos alakhibás volt, az Italeri az M34 típust adja, holott ezek a gépek már a szélesített M34A1 verzióval voltak szerelve. A lövegpajzs mozgó része talán takar valamit, de azért rátoldottam ezt a másfél milliméter anyagot a hibás kialakításúra.A fém lövegcső meglepetésre jól passzolt a helyére.
Last edited by andorka on 2015.10.18. 20:20, edited 1 time in total.

metakarl

Post by metakarl »

Nagyon tetszik a öntött felület kialakítása!
Csak így tovább!

Üdv
metakarl

andorka

Re: USMC - M4A3 (1/35, Italeri) - Iwo Jima 1945

Post by andorka »

Az elmúlt rész óta történt:
-a tornyon tovább dolgoztam az öntési textúrán
-felkerült a töltőkezelő búvónyílása, kis Eduard maratással és saját készítésű tekercsrugóval
- a 0,50-es géppuska tartója is (fröccsöntött, Dragon) átkerült ide (ugyan az Edu is adja ezt maratásból, de ez is elegendően plasztikus, szerintem)
- parancsnoki kupolát is felraktam, a prizmákat hátulról átlátszó zölddel már egy rétegben át is húztam.
Image
Image

A testre felraktam a motorházfedél ütközőit (ezt az Italeri elfelejtette, pedig a 'large hatch' M4A3-okon ez jellemző volt. Szerencsére a Dragon maradékok között ott voltak ezek is).
A test hátuljára (egyelőre még csak a bal oldalra) felkerült a pótlánctalp tartó (Edu maratásból, sokkal szebb mint a gagyi Italeri és az erős közepes Dragon verziók)
Image

A frontlemezen csak picit dolgoztam, a két periszkóp előtt lévő kései (rövid) golyóvető készült el (sztirol csíkból), valamint a visszapillantó tükör csonkállványán fúrtam ki a furatokat (nem látszik a mostani fotókon)

Illetve a "lélegeztőgép" csonkja is készülget. Az eredeti Italeri készlet alkatrészéből indultam ki. Mondani sem kell, hogy azt arra találták ki az olaszok, hogy a 'pipát' tartsa, ezért az egy lezárt tetejű valami. Az én makettemen ez már nem lesz fent, ezért ki kellett vágnom a tetejét és elvékonyítanom a falait. Vágtam bele egy rácsot is (Italeri ad egy műanyag szúnyogháló-szerű darabkát, abból), meg tejfölös pohárból egy középső merevítőt. Még nem ragasztottam a helyére, csak odaraktam a fotózás kedvéért. Festeni is könnyebb lesz külön.
Image

A 4. zászlóalj járműveire jellemző volt, hogy egy víztartály is volt a kocsi hátuljára szerelve, azt is megcsináltam (nem fotóztam le) az Italeri készletből, feltuningolva az Edu maratás tartókkal és egy Academy készletből kivett marmon-kanna kupakkal.
Last edited by andorka on 2015.11.01. 07:51, edited 1 time in total.

metakarl

Re: USMC - M4A3 (1/35, Italeri) - Iwo Jima 1945

Post by metakarl »

Szépen alakul!

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”