USMC - M4A3 (1/35, Italeri) - Iwo Jima 1945

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

m7priests

Re: USMC - M4A3 (1/35, Italeri) - Iwo Jima 1945

Post by m7priests »

Szép lett az öntött felület és a rugók!! Tetszik!
A segédirányzó elülső része picit ferde (előre dől) majd állíts rajta. A füstgránát kivető nyílása csak ideiglenesen van eltömítve? Elvileg ezen a típusú tornyon volt ilyen.
Hajrá tovább!!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

andorka

Post by andorka »

m7priests wrote:A segédirányzó elülső része picit ferde (előre dől) majd állíts rajta.
Ezen akkor még feszegetek kicsit. Természetesen már ragasztva van. :shy:
m7priests wrote:A füstgránát kivető nyílása csak ideiglenesen van eltömítve? Elvileg ezen a típusú tornyon volt ilyen.
USMC-nél ezeket rendre ledugózták, mert féltek a japán gyalogságtól, hogy ott (is) behajít valamit. Én egy 2mm-es sztirol rúddal dugóztam le, pont mint az M4A2-nél is tettem.

m7priests

Post by m7priests »

andorka wrote:
m7priests wrote:A segédirányzó elülső része picit ferde (előre dől) majd állíts rajta.
Ezen akkor még feszegetek kicsit. Természetesen már ragasztva van. :shy:
m7priests wrote:A füstgránát kivető nyílása csak ideiglenesen van eltömítve? Elvileg ezen a típusú tornyon volt ilyen.
USMC-nél ezeket rendre ledugózták, mert féltek a japán gyalogságtól, hogy ott (is) behajít valamit. Én egy 2mm-es sztirol rúddal dugóztam le, pont mint az M4A2-nél is tettem.
Óvatosan feszegesd, nehogy lejöjjön. Épp csak egy picit kéne a függőlegeshez. Tarts rá a vízszintes részére valamivel.

Jaaaaaaaaa, hogy harctéri átalakítás, az más, bocsesz!! Annyira felületesnek tűnt a ledugózás, hogy azt hittem ideiglenesen tömted be, hogy ne menjen bele a híg anyag, amivel az öntött felületet készítetted. Így már OK, éjtem én, kéjemszépen... :P
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

andorka

Post by andorka »

Elkezdtem a kocsi oldalán a "fapáncélt" építeni. Szétnéztem itthon, de csak 1.5-ös balsa lemezt találtam, ezért a múltkor vennem kellett 1-es lemezt. Ennél vékonyabb nincs, pedig 0,7-es talán jobb lett volna.
Ezek után kiszerkesztettem a méreteket és kis fűrésszel kivágtam a megfelelő alakot. Biztos nem kell leírnom, de hátha valakinek ez új: azért nem szikével vágtam, mert az szálkásan vágja a balsa lapot, a fűrészes pengelap meg nem, így kevesebb az utómunka.
Találtam még egy oldalnézeti képet a járműről, így szike hátlapjával bekarcoltam az osztásokat:
Image
Szikével óvatosan ráerősítettem a fa erezetére, majd lekentem Surfacer-rel az egészet, hogy megnézzem milyen lett. Ilyen:
Image
Image
A Surfacer-től azt várom, hogy eltömi a fa pórusait, és ha rámegyek majd makettfestékkel, akkor nem szívja magába azt egyből, és nem fogja torzítani emiatt a színét. Meg talán erre könnyebb lesz a rögzítő csavarok kilógó végeit felraknom.

m7priests

Post by m7priests »

Húúúúúúú, fából a fa alkatrészeket. Ez a jó!!! Sokszor beleesünk abba a hibába, hogy valami mással próbáljuk meg imitálni az anyagokat, ahelyett, hogy saját magával "imitálnánk". Jó lesz ez, Andorka!! Festés után pedig a kopásokat a valóságnak megfelelően karcolással, esetleg smirglivel tudod elkövetni, mert a festék alól a fa természetes színe fog előbukkanni, ahogy a valóságban.
Nekem így a fotókról nem tűnik vastagnak az az 1-es lemez, jó lesz az!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

andorka

Post by andorka »

Haladgatok, de a legkritikusabb mélyponthoz értem, a futóműhöz. Tök idegesít ez a sok görgő meg kis bizbasz...Mennyivel jobb lenne egy Párduc futómű ehelyett.
Fotó nincs, képzeljétek el bármelyik Italeri Sherman alkatrészeit ide.

m7priests

Post by m7priests »

andorka wrote:Haladgatok, de a legkritikusabb mélyponthoz értem, a futóműhöz. Tök idegesít ez a sok görgő meg kis bizbasz...Mennyivel jobb lenne egy Párduc futómű ehelyett.
Fotó nincs, képzeljétek el bármelyik Italeri Sherman alkatrészeit ide.
Csak fényképes bizonyítékokat fogadunk el!! :P :D :D
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

andorka

Post by andorka »

Ide is csak hullaszagot jár az ember szagolni :blush:
Kisebb kihagyás ('alkotói válság') után ismét elővettem a Doris-t.
Alapozásként kapott egy fekete+OD keveréket (Tamiya illetve GSI Creos akrilokból) fújva.
Aztán nyomtam rá Tamiya OD-t, illetve color modulation-ként az OD-hez adagolt világosszürkét. Én az alap olive drab-et nem zöldnek élem meg, hanem inkább barnának, és ezúttal úgy döntöttem, hogy nem zöld és sárga felé fogom elvinni az élfényeket, hanem inkább a szürke felé. (Aki vett már a kezébe Vallejo Olive drab color modulation készletet, az észreveheti, hogy az élfényt ők is RLM02-ből adjók a készlethez)
Az extrém élfényeket és a kopásokat ezért én is módon német színekből kutyultam: Braunviolet-be (Valejo 093) kevertem szürkét (Panzer Aces 335, német egyenruha szürke)
Telefonos képek:
Image
Image
Image
Image
A macskaszőrt majd leszedem a löveg tartóról :)
Hátra van még a többi álcaszín felhordása (Nemrég kijött az AK-interactive egy US Army/USMC álcaszettel ugyan, de inkább megnézem mi van itthon.)
A kopásokat is csak éppenhogy elkezdtem az alap OD-re, hogy megnézzem a kontrasztot az alapréteghez képest.
A kibúvoknál adós vagyok a periszkópokkal és a védőrácsokkal.
A palánkokra meg kell már tényleg vagy vennem hatlapfejű csavart, vagy csinálnom hozzá valami szegecset. (Most még nem zavar, hogy ez a rész sima, itt fogdosom a festés közben a kocsit)
Last edited by andorka on 2016.08.23. 08:21, edited 1 time in total.

McFrost

Post by McFrost »

Én nem látom a képeket :(
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Jimbobá

Post by Jimbobá »

Nem vagyok világháború expert, de a festés nekem nagyon tetszik! :)

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”