USMC - M4A3 (1/35, Italeri) - Iwo Jima 1945

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

m7priests

Re: USMC - M4A3 (1/35, Italeri) - Iwo Jima 1945

Post by m7priests »

Szeva Andor!
Örülök, hogy aktivizálod magad!
Dorishoz a véleményem:
1. Szerintem csak 3 szín van a tankon. A most betett archív képen úgy tűnik nem, de szerintem először is, túl van világosítva a kép, másodszor pedig a többi képen nem látszik ilyen nagy eltérés a sávok között. Én a könyveimben nézegettem meg a képeket és ott egyértelműen, csak 3 színt tudok megkülönböztetni, 4 fotó alapján. Ezek pedig szerintem: OD/earth yellow/earth red.
2. Ha azt veszem alapul, hogy a 4. tank zászlóalj járművein mindenféle színkombináció előfordult Iwo Jimán, akkor olyanra fested, amilyenre csak akarod. Volt ott sima OD, OD/earth yellow, OD/earth yellow/earth red, OD/earth red és végül OD/earth yellow/earth red/black. Ezeket úgyis kombinálták, hogy csak a palánkok kaptak foltozást, a többi rész maradt OD vagy a torony és az oldalpalánkok foltosak, a vízszintes felületek maradtak OD színben.
3. Mindezekhez hozzá jön a koszolódás, fakulás, kopás szentháromság jótékony hatása. Az egyik vörösbarna folt jobban fakult, mert ráfolyt az üzemanyag, mondjuk. A 40cm-rel odébb lévő vörösbarna foltra meg sok sár kenődött, például. És így tovább, és így tovább....

Konklúzió: a látvány kedvéért lehet 4 színt használnék, erősebb öregítés mellett. Főként, ha rács és homokzsákmentes Doris-t építesz, mert az lehetett a fotók előtti állapot.

Ja és szerintem a legsötétebb részek az OD-k.

Hajrá tovább!!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Sokolka

Post by Sokolka »

nagy levegővétel, és kezdésnek ezt:
http://g503.com/forums/viewtopic.php?f=4&t=189059

aztán itt megnézni az eredeti darabokon:
http://jeepdraw.com/PART_COLOURS.html

majd végül rájönni, hogy USMC javító(!) század - vagyis Hilo a barna is:
Image

:D

a legtöbbön ugyan az a négy szín van. Ezen a képen látszik, hogy csak a homokbarna eltérő felhordása miatt tér el az árnyalat: Ott az eredeti zöld hátul a málházott pót-görgő alatt.
Image

andorka

Post by andorka »

Vettem MENG-féle csavarfej készletet, és ahogy elnézem az eredeti fotókat kicsit túltoltam...
Na mindegy. :P
A festés ilyen lett:
Image
Image

m7priests

Post by m7priests »

A csavarfejek tényleg nagyok, a foltok elhelyezkedése és árnyalata jónak tűnik. Színes képet is kapunk??
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”