Szia Palkó, Chieftain Mk.5 (Takom, némi házi feljavítás)

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

Oddball

Re: Szia Palkó, Chieftain Mk.5 (Takom, némi házi feljavítás)

Post by Oddball »

Szia!

Esetleg ez segítség lehet:
http://s53.photobucket.com/user/onelime ... t=3&page=1 (159 kép)
ill.
http://www.warrelics.eu/forum/usa-great ... aq-225116/ (3. 4. kép belső tér)

m7priests

Post by m7priests »

somogyi lászló wrote:http://nevsepic.com.ua/armiya/20586-fot ... -foto.html
http://svsm.org/gallery/chieftain-family
NEM HIÁBA, GUGLI A BARÁTUNK :P
AVAGY MITTENNEAZADOTTSZITÚÁCIOBANSTEVEJOB? szerintem :rolleyes: lézervágásügyben is a guglin kutakodj, vagy itt a forumon keresd meg akinek a kérdésedet felteheted(kacsintos szmájli)
, és halkan kérdezem, a festés alatt nem mindeggy ,hogy a kivágott alkattrész miből van ha le van festve , van olyan papir ami zappal áttitva majdnem réz keménységű,

AZ elsö link egy orosz fotómegosztó oldal, 153 kép egy Latruni kitünő állapotban megörzött mk6 -ról , a nagy képeken jol látszik meddig megy meg hol van antislipping coating, vagy mi, nem olyan durva összevissza mint a merkavákon , vagy decensen sarkos mint a leokon, gondolom ez is csak olyan lasssan köttö gyanta amibe korundot szortak.
Az első képen az előtérben az egy Sherman alváz a futóművel, lánccal és a motortér egy részével. Talán M4A3 kései...Ez itt tudom érdektelen, de az ott egy Sherman, a sivatagban hejjjjjjj....
Bocs, Bence... :D
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

Koszi István, igen igen de a mögötte levő az egy Chief gondolom azért kaptam a képet. :)
Mindenkinek a köszönöm a jóóóóó kis album linkeket. :cool: :D

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

Kis haladás.

A felfüggesztések.
Image

Amúgy elegem van abból, hogy a Kicker oldja a műanyagot és ez a pillragacs amit használtam oldja a műanyagot. :dodgy: :cry:

Asszem vissza térek az 50 forintos tesco ragasztóhóz. Abban még nem csalódtam.

somogyi lászló

Post by somogyi lászló »

Nem akartam offolni a topikot!
https://www.youtube.com/watch?v=k_9_HYqC8kA
Amikor a képet feltöltöm csak bélyegnyinek látom,azért ezt sem láttam pontosan .Ez egy sorozat része ahol minden más szétvágni való jármű van,
most a csefi motorbay miatt érdekes,fura ez a nagy leyland diesel középen, olyan,olyan angol. Érdekes!!!

Nem értek hozzá de szerintem ez ,ezek nem shermanok hanem valami Pc vadász m10 m36 izék, mokás amerikai pc expertek ,szevasztok!
Haza is vittek egypárat az ex iraki c33-kal együtt............mint tölünk KT alvázat.
Fent van a netten pdf-ben az mk6. manual book.
Attachments
pg1IeDC.jpg
pg1IeDC.jpg (38.79 KiB) Viewed 1109 times
m362.jpg
m362.jpg (100.11 KiB) Viewed 1109 times

ltom74

Post by ltom74 »

Minőségileg milyen a makett kb meng? vagy trumpi? vagy tamiya szintű?
Köszi és hajrá!

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

No off. Minden erdekességet köszönök László. :)

Meg amúgy is a hátsó rom az egy Chief.

A homok színá cucc alváza tuti Sherman de, hogy a torony mi azt nem tudom. Szeretnek legózni evvel a tankkal. :)

Köszönöm a videót ez nagyon pöpec. Körűl járhatott volna egy Mk5-öt vagy hatos is így de nem gond van hasznosítható tartalma a vidinek.

A Service manualt keresem de még nem akar gugli a barátom lenni. :)

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

ltom74 wrote:Minőségileg milyen a makett kb meng? vagy trumpi? vagy tamiya szintű?
Köszi és hajrá!

Hát tudom, hogy ez így nem mond semmit de olyan Takomos. :)

A Trumpinál sokkal élesebbek és tisztábbak a részletek, ebben inkább olyan Tamiyás érzet. A műanyagja kicsit rideg de tök jól lehet vele dolgozni.

Nagyon részletes de mégis valahogy olyan tisztának részlet szegénynek tűnik amikor az öntőkereten vannak a cuccok de ez csak érzet nem részletszegény.
A nagyon apró részletek kicsit elnagyoltak, pl. csattok de melyiknél nem. :) Vannak minimális alakhibák de melyiknél nem. :)
Illeszkedések amivel eddig volt dolgom azok jók, öntési sorja van de megoldható.
Abból a szempontból is kicsit Tamiyás, hogy bár egyáltalán nem kevés alkatrész de még sincs agyon bontva mint némely Trumpi cucc, viszont a motortér ajtókat adhatták volna külön mert gyakorlatilag kiműthetetlen sérülés nélkül ha valaki nyitogatni szeretne.
Szóval nekem összhatásban erre a tankra meg a C2 Leókra alapozva ez az egyik új kedvenc gyártóm.

Ja és nekem sajna hiányzott a dobozból a két vinil gyűrű ami a löveg forgatását teszi lehetővé de emiatt nem sírtam tele papírzsepiket.

Ja és a csomagolás, tálalás az itt is nagyon étvágygerjesztő mint a Mengnél.

ltom74

Post by ltom74 »

Köszi a részletes elemzést! Én még nem mertem takom-ot venni de lehet beszerzek egy ilyet :)

m7priests

Post by m7priests »

Mountainjudge wrote:Koszi István, igen igen de a mögötte levő az egy Chief gondolom azért kaptam a képet. :)
Mindenkinek a köszönöm a jóóóóó kis album linkeket. :cool: :D
Csak pusztán magánjellegű örömködésileg jegyeztem meg a Sherman alvázat. Bocsesz!!! :P Gondoltam, hogy a mögötte lévő roncs az, ami számodra érdekes, Bence.
somogyi lászló wrote: Nem értek hozzá de szerintem ez ,ezek nem shermanok hanem valami Pc vadász m10 m36 izék, mokás amerikai pc expertek
Az utána linkelt első képen egy M36B2 van, jól mondod. Ez egy M4A3 Sherman testre ültetett M36 páncélvadász torony. Mögötte pedig egy M36 pácélvadász.

...és, hogy ne csak OFF-ot írjak: Jók lettek a futóműzsámolyok! A pillanatragasztód oldja a műanyagot? Na, olyannal még nem találkoztam, de akkor jó lesz odafigyelni.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”