M984 (Italeri, Hobby Fan, Pro Art Model, DEF, Edu)

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

Mountainjudge

Re: M984 (Italeri, Hobby Fan, Pro Art Model, DEF, Edu)

Post by Mountainjudge »

humveefan wrote:Mester, amennyi látszik semmi több :)
A mestert majd akkor ha kész leszek. :) :) De m;g akkor se nagyon mert, ugyan ugyan. :) :) A hozzáállást meg köszönöm, valahogy én is emígy gondoltam. :)
HUJBI wrote:a ProArt honlapján ha megnyitod a külső feljavító összerakási útmutatóját (.pdf), meg tudod nézni a fékkábeleket.
Kösziii HUJBI de ez a "pdf" rendelkezésemre áll itt a kezemben mert nem ám másolt cuccokal operálunk itt. :)

Egy olyan rajznak azért jobban örültem volna ami azt mutatja mi merre megy vagy, hogy hova dugjuk el ezeket a kábeleket amik a fékrásegítőkből vagy mikből kijönnek. De majd megoldom. :)

Amúgy elővettem a cuccot hétvégén és elkezdtem foglalkozni a létra vázzal. Még jó hogy nagyon nem merültem bele mert kiderült, hogy a vége harmadát le kell vágni és műgyantára cserélni. Jó mulatság lesz összenézni, hogy miből mit kell használni.
Az Italeri itt is hozta a szar műanyag formáját. Az egyik hosszú alváz elem levágás után elkezdett elhajolni (a kereten tök egyenes volt). Gondoltam kicsit meghajlítgatom amit általában ezek a műanyagok szoktak bírni. Háááát ez nem. A leheltnél egy kicsit erősebb mozdulatra nyíl egyenes tőrés mentén elpattant. Még az a szerencse, hogy majdnem ott ahol úgy is el kell vágni. Lesz küzdelem evvel a cuccal bőven :) de nem adjuk fel.

Sajna a hetem elég melós lesz de ha fogok makettozni akkor ezt fogom csinálni. Lefekvések előtt meg memorizálom a négy összeállításit, hogy tudjam miből mit használjak. :)

m7priests

Post by m7priests »

Mountainjudge wrote: Lefekvések előtt meg memorizálom a négy összeállításit, hogy tudjam miből mit használjak. :)
Én amikor többféle készletből próbálok meg egy normálisat építeni, úgy járok el, hogy az eredeti képek alapján végigveszem az összerakásikat és amelyikre esik a választás, azt bekarikázom magamnak. Később már csak ránézek és tudom, hogy melyikből melyik alkatrész használjam fel. Az M8 HMC-nél volt a Tamiya alap, a Verlinden kiegészítő és az Edu maratás. Ezeket kombináltam össze és még szkreccselni is kellett kicsit. Ha nem jelölgetem be előre, lehet elvesztem a fonalat közben, de mindenképpen lassabban haladtam volna.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

No itt az idő, hogy haladjunk evvel a makettal is kicsit. :) ... és egyben evvel kívánunk boldog szülinapot a gazdájának. :)

Úgy döntöttem először az alváznak kell összeállnia mert ugye aztán minden arra jön rá modulárisan... legalább is remélem. Én nem annyira szeretek mindent egyben festeni.

A csodás Italeri minőség.
Bár ebből valószínüleg semmi nem fog látszani ezért nem is nagy műgonddal de eltávolítottam a kilökő tüske nyomokat.
Itt már a megadott 170 mm-re vannak vágva a váz hosszú elemei.
Image

Itt látszik mennyivel rövidebb a műszaki mentő mint a teherautó. És a Hobby Fan műgyanta alvázvég.Image

Ezeken a képeken meg az látszik milyen baba vetemedett. :huh: :@
Image

Image

Image

Mindegy, szerencsére már kezd a kezembe bele menni ennek a javítási metódusa. Tűz forró vízbe merítem pár másodpercre, pik-pak megpuhul, egyengetem és ha sikerül úgy ahogy beállítottam be is mártom a hideg vízbe. Azért találtam ki ezt a hűtést mert így nekem úgy tűnik, hogy később sem mászik vissza az alkatrész míg a magától lehűléstől már előfordult. Persze lehet ez másnak evidens de én azért megveregettem a vállamat. :)Image

Ha már meleg vizeztem, igazítottam a csörlős platón is mert az is egy szép görbült darab volt és bár már régebben kiegyengettem de még kellett rajta kicsit melózni. A képen látszik, hogy azért nem árt gyakorolni ezt a technikát mert a plató sarkát egy laza mozdulattal letörtem mert kicsit jobban kihűlt az anyag mint kellett volna. Bocs Feri, amikor majd ragasztom az alváz végét két komponensű erős cuccal akkor ezt is orvoslom nyom nélkül.
Image

Na így azért már barátságosabban fest az alváz műgyanta eleme.
Image

Itt úgy látszik, hogy a képen a távolabbi végének felső síkja befele dől. Ez így is van de ezt valamiért így sikerül megmintázni a készítőnek. Majd amikor egybe dolgozom a műanyaggal vagy csiszolva lesz vagy tömítve. Az viszont látszik, hogy amúgy az alkatrész eleje, vége már párhuzamos.
Image

Az alváz alkatrészei. Lesz mit sorjázni. Kéne nekem egy ügyes kezű sorjázó közmunkás. :) :)
Image

Különben elképesztően gyerekjáték szerű, elnagyolt készlet ez az új Trumpi cucchoz képest. Mindegy, ez az alja, a teteje viszont sokkal érdekesebb lesz mint egy sima nyerges vontatónak. Majd akkor verem a fejem a falba ha esetleg a Trumpi kiadja az M984-et is. :)
A Trumpi dobozbontása.
https://www.youtube.com/watch?v=usSlVr4gLbw

Mindkét feljavító készlet adja (az Italeriben ez teljesen hiányzik) a hátsó kereknél levő "fékrásegítőket" (ha nem ez a neve javítsatok ki léci). A fehér a Pro Art Modellé teljesen felejtős a Hobby Fané tetszetős ...
Image

Image

... no de egy képen sem láttam ilyen fedéllel mint amit a HF megmintázott. Mindegy jól néz ki, ez kerül rá. Ugye megbarátkozunk vele Feri? :)
Image

Folytatás ha össze állt a váz...

humveefan

Post by humveefan »

Köszönöm, tökéletes volt az időzítésed :)
Úgy látom ez Hobbyfan betegség, sokat szenvedtem az M911 HET készletük csavarodásaival én is :-/
A fékrásegítők ott is ugyanezek (bár nem csoda az is Oshkosh).

Mindennel megbékülök, ez ne tartson vissza! :D

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

humveefan wrote:Köszönöm, tökéletes volt az időzítésed :)
Úgy látom ez Hobbyfan betegség, sokat szenvedtem az M911 HET készletük csavarodásaival én is :-/
A fékrásegítők ott is ugyanezek (bár nem csoda az is Oshkosh).

Mindennel megbékülök, ez ne tartson vissza! :D
Te azt a nagy dögöt megépítetted? :) Hol lehetne látni róla képet. ? :)

humveefan

Post by humveefan »

Csak elkezdtem, áll egy jó ideje, mint sok minden más :(
20151215244.JPG
20151215244.JPG (897.62 KiB) Viewed 1129 times

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

humveefan wrote:Csak elkezdtem, áll egy jó ideje, mint sok minden más :([/attachment]
He he szep darab. :)

ha eseetleg voln nalad egy ilyen elfekvoben :) - Hobbyfan HF056 m58 mine cleaning line charger - arról nagyon szeretnék veled beszélgetni :) :)

Image

humveefan

Post by humveefan »

Erről nem tudsz velem beszélgetni :s

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

humveefan wrote:Erről nem tudsz velem beszélgetni :s

ÓÓÓÓ be kár. Akkor egyenenlőre úgy tűnik ilyenem nem lesz. :sick: :)

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

Elég sok csiszatolás, meló de amúgy kis haladás. Összeállt a létra váz.
Image

Image

Úgy néz ki mintha kicsit tekeredett lenne egy de ez még simán korrigálható mert valahogy annyira kakin van ez a makett megtervezve, hogy így ragasztva is ide oda tekergethető. Nem egy stabil struktúra. Remélem ez az állapot később majd javul amikor majd rákerül a sok etvasz.
Image

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”