M984 (Italeri, Hobby Fan, Pro Art Model, DEF, Edu)

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

komatyi

Re: M984 (Italeri, Hobby Fan, Pro Art Model, DEF, Edu)

Post by komatyi »

Eddig jó!

Nagyon figyelek! ;) Halad a LEO is?

Üdv! komatyi

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

komatyi wrote:Eddig jó!

Nagyon figyelek! ;) Halad a LEO is?

Üdv! komatyi
Kösziiiii de ez még igen kevés.
Kevés nap van amikor időm vagy kedvem van építeni ez a cumóka ez viszont meg már nagyon kívánta, hogy történjen vele valami. Ez most meg sem fog állni addig amíg az alváz egyben nem lesz aztán az itt-ott fékkábelezésre pihenek egyet. Akkor folytatódik a Leo. Amúgy azért már az is lábra állt, az összes futóművel kapcsolatos cucc fel van szerelve. :)

Meg a kishajónak az alja is tömítődik csak ezek nem annyira fénykép specifikus dolgok. :)

humveefan

Post by humveefan »

Kezed alatt arany születik a sz@rból is :))))

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

humveefan wrote:Kezed alatt arany születik a sz@rból is :))))
Legyen igazad. :)
Épp most vertem le és csak úgy rá volt illesztve a kis plató és persze, hogy az azóta már megragasztott faszán reparált sarkára esett ami valahova végtelenbe és tovább pattant el. :@ :huh: :dodgy: :arrow:

Szóval majd ha megnyugszom leereszkedem a kupiba hátha megtalálom ha meg nem akkor szkreccs. :) ---- Jippppiii megtaláltam :D :P

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

Brrrr, jujjjjujjjj de kis szopókás építés ez. :blush:

Na mindegy nem hátrálok meg.

A hátsó kihajtás kardántengelye ugye hosszabb mint kéne mert megrövidítettük az alvázat.Image

Értem én hogy ez logikus, hogy rövidíteni kell de azért lehetett volna erről valami abban a csoda Hobbyfan összerakásiban.
Mindegy, kivágtam a felesleges darabot értelem szerűen a kardán leghosszabb részéből.
Image

És szerencsére passzolt is beragasztás után.
Image

Felfüggesztések a helyükön. Durung alkatrészek, kvázi pontosság de mindegy azért csak összeállt valahogy.
Image

Image

No aztán rájöttem, hogy a részletesebb vége ennek a fékrásegítőnek a másik vége. Nem mondom mennyi időbe került kilogikázni, hogy ezek a vackok, hogyan és hova kerülnek. A bal oldalán levő két kis csonkot a fotó készítése után levágtam mert csak a belső oldalára kell de HF nem vette a fáradságot kétfajta alkatrész gyártásával. Evvel nincs is baj csak miért nem jelölték, hogy ami kívülre kerül azt le kell vágni.
Image

És, az összeállítási ezen alkatrészekre vonatkozó információ dömpingje. :@ :huh: :cry: :arrow: :cool:
Ennyivel kell gazdálkodni. :D
Image

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

Pfff, pffff jaj nem tudom végig így fogok köpködni ?

Raktam volna fel a többi fékrásegítőt. Van nekik ilyen kis konzoljuk amit eleve egy külön rejtvény volt megfejteni, hogy hogyan kell használni.
Két fajta van belőlük 47 és 48-as. Azt hittem azért mert van jobbos meg balos.
Háááááát nem. Az egyik lefele állítja be a fékrásegítőt a másik meg felfele. Annyi igazság van a dologban, hogy ezen a járművön lefele állnak de pl. a nyerges vontatón felfele. Annak nem sok értelmét látom, hogy mondjuk a hátsó kereké felfele az előre eső hátsó kerekeké meg felfele álljon. Nem is így van rajzolva a nagyszerű összeállítási rajban.
Image

Nem volt mit tenni szét kellett szedni a felfele álló konzolt és jó pozícióban rögzíteni. Ebben nagy segítségemre volt a nagyon pöpec kis 0,125mm fejszélességű japán vésőcském.
Image

És a másik javított alkatrész amin még nincs rajta a fékrásegítő. Azért erősen kell imádkoznom a makettezők védőszentjéhez, hogy ezek a falatnyi kis ragasztási felületek kitartsanak. :)
Image

Elfáradtam ebben. Most nagyon bedobnék egy sört ha nem kéne ma még vezetnem. Pfúúúúúú.

komatyi

Post by komatyi »

Ez jó kis operáció Bence!

Kitartást hozzá!

Üdv! komatyi

humveefan

Post by humveefan »

Hmmm, söröket majd pótolom :)
Gondolom ez a kép megvan?
Dsc06407.jpg
Dsc06407.jpg (1007.34 KiB) Viewed 946 times

McFrost

Post by McFrost »

Direkt választasz ilyen sz@p@s maketteket? Szereted ha fáj? :D :D :D
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Mountainjudge

Post by Mountainjudge »

humveefan wrote:Hmmm, söröket majd pótolom :)
Gondolom ez a kép megvan?
Dsc06407.jpg
Ja ja. Többek között. Innen tudom, hogy ennél a tipusnal lefele állnak ezek a cuccok. :)
Köszi de nem kell mert ugye nem fogyott. Csak elméletben innám. :)
McFrost wrote:Direkt választasz ilyen sz@p@s maketteket? Szereted ha fáj? :D :D :D
Úgy nézki igen. :) Pedig nem akarooooook. Azt gondoltam, hogy egy ilyen arany árban mért készlet jobb lesz. Meg el vagyok kényeztetve mert az egy LEGEND Memugan átalakítótól eltekintve ami műgyanta cumóm van, pl. A DEF M1 ABV tok jók ehhez képest. :)

Meg teccik ez a cucc nagyon..Remélem egyre feljebb haladva majd jobb lesz kicsit.

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”