Tamiya 1:35 Matilda

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

Zoli_78

Re: Tamiya 1:35 Matilda

Post by Zoli_78 »

Köszi az infókat, már éppen kezdtem vakarózni, hogy milyen színű a ködvető patronja :-) Gyorsan pótlom a huzalozását is..
Sokolka wrote:Első és hátsó vontatószem megoldás a hosszabb, univerzális sodronynál ilyen, - a sivatagban gyakran használták.
Ezt még nem fényképeztem be, de a végére a Mk II-re jellemző pótkanna-tárolót szánom, a MR modellbau készletében volt is ilyen. Egy kisebb ponyvadarabot azért majd elbír :-)

Előre beakasztok egy vonószemet, de a sodronyt szerintem lespórolom.

üdv
Z

Sokolka

Post by Sokolka »

A dobozka általában alul a zárólapnál csak ki van maratva és ott mennek be a kábelek, - de van aminél alul a box alján, egy vastagabb, kábel-egyesítő csövön keresztül.
ez a gyakoribb:
Image
Image
Image

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

1000 köszi Sokolka!

Az alsó fotó király! Azt gondoltam h a kábelek az alsódobozba mennek, de h mechanikusan az elsütőbillentyűhöz vannak berhelve...

(nem csoda h szigeten tartják őket)

Holnap várhatóan otthon bébiszittelek, szóval várható némi haladás!

üdv
Z

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Sziasztok!

Kezd osszeallni a makett. Vegervenyesen rogzitettem az oldalso elemeket, elotte persze felkentem nemi olajfolyast a visszafutogorgokhoh). Lakkoztam es mefestettem a prizmakat, foncsorokat. Potoltam a kodveto kabelezeset es csinaltam ponyvat a hatulso kannatarto-rekeszre.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Es a hatso kanna-tarto igy nezett ki:
Image

Az mr gyanta krealmanya, nem volt az igazi, de magam nem tudtam volna megszkreccselni az eredetit sztirolbol, szoval maradt. Egyreszt pocit gorbe, es a kannak fuleit is maratottra kellett volna cserelni, ezert inkabb ponyvaval fedtem le. Kotellel lesz rogzitve es egy vodor log majd a jobboldali vonoszemen.

Ami meg hatra van (a teljesseg igenye nelkul)
Ponyvafestes/ uzemenyagtarto rogzitese
Uzemanyagfolyas - oldalt/hatul
Lanctalp femes kopasanak megjelenitese
Gepzsirnyomok a toronykoszoru korul

Szoval van meg teendo.

Udv
Z

Sokolka

Post by Sokolka »

Az a ponyva sajnos nem az igazi :blush: lerontja a remek összképet. Ha mindenképpen oda akarsz valami hasonlót rakni tegyél még alá merev cuccot. Széttaposott sand mating channelt vagy valami hasonlót. Péternek van 1:35-ös maratott Marston szőnyege, ami pontos, de csak 1943-tól használható fel angol témánál. https://sites.google.com/site/tinyland/ ... arston-mat

Viszont nem nagy kunszt offset lemezből, vagy sztirol lapból fúrni angol mintájút ami 1940-től volt alkalmazva. A harckocsizók is használták szerelésnél/üzemanyag töltésnél, mert erre pakolták a nehéz dolgokat, meg a hordókat ezen gurították - a talaj egyébként nem engedte volna (jerrycan meg ugye még nem volt gyártásban :P )

Image

http://mapleleafup.net/forums/showthread.php?t=12576

http://blog.eastmanleather.com/view-post/the-lrdg

liverpool

Post by liverpool »

Már eddig is nagyon szép!!

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Sokolka wrote:Az a ponyva sajnos nem az igazi lerontja a remek összképet. Ha mindenképpen oda akarsz valami hasonlót rakni tegyél még alá merev cuccot. Széttaposott sand mating channelt vagy valami hasonlót.
Hmmm...

Körülnézek otthon, asszem van trepnim valahol.. Megnézem hogy áll rajta, max a trepni alá gyűrök ponyvát..

köszi
Z

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Beugrott hogy az edu regi lrdg maratasa tartalmaz 2 ilyet

Image

Csak meg kell talani a jo helyet (nem ez lesz az):

Image

Udv
Zoli

m7priests

Post by m7priests »

Ha a kannákra teszed, azokat teljesen kitakarja, nem? Én maradnék a ponyvánál, de tényleg jót tenne a látványnak, ha valami szögletes dolog alatta lenne. Egy lőszeres láda vagy más brit doboz esetleg egy tölcsér és arra/azokra egy vékonyabb ponyva. Ha épp nincs ilyesmid, akkor az alábbiakból tudok adni egy-két darabot. A taposó lemezeket meg feldobnám a motortér tetőre kis kötéldarabokkal rögzítve a kipufogóhoz például. És hatásvadász módon még arra is ejtenék egy kis darab rongyot vagy ilyesmit, meg minden ilyen extra cucc más-más színnel festve, a taposó lemez jó rozsdásan. Csak ötletelek... ;) :P
Attachments
Blackdog 35021.jpg
Blackdog 35021.jpg (53.58 KiB) Viewed 1661 times
afv-club-35258-by-afv-club.jpg
afv-club-35258-by-afv-club.jpg (414.24 KiB) Viewed 1661 times
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Sokolka

Post by Sokolka »

1943-őszétől rendszeresített gránátos ládát inkább ne tegyél a kipufogóra szerintem, főleg, hogy ez a bordás lemez épp az ocsó, ruszkiknak/ dél-afrikaiaknak meg lengyeleknek átadott változat :blush:

Ugyan olyan mese, mint a két gallonosok ott hátul. Nem azt mondom, hogy soha nem fordulhatott elő, hogy felpakoltak néhányat, de legyünk őszinték - nem akartak bent égni ilyen ostoba módon!
A vicc, hogy nem két gallonosokkal tankolták a nagyobb étvágyú vasakat (kizárólag Mark V/Bren csotrikon, Honey-n és Valentine-on láttam eddig), hanem a dupla akkora flimsie/flimsy kanákkal minimum vagy fuel lorrie-ról, vagy egyszerűen hordóból pumpával !

Image
Image

Itt van két kötelező olvasmány:
A Hanson-ét mindenképpen olvastok el!

http://ftr.wot-news.com/2013/08/05/medi ... war-tanks/

http://www.exploringoverland.com/overla ... limsy.html

https://www.safarious.com/en/posts/2242

kézzel hordóból:
Image

Tartályossal:
Image

4 gallonos flimsy - ott ülnek rajta: