Tamiya 1:35 Matilda

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

komatyi

Re: Tamiya 1:35 Matilda

Post by komatyi »

Pazar lesz!

Csak így tovább!

Üdv! komatyi

Sokolka

Post by Sokolka »

Szépen alakul :) !

A sisak viszont valahogy nem illik bele a képbe?
Biztos, hogy használták ilyen 1941-es OD? árnyalatban a az Mk1-Mk2 típusokat az angolok hadi céllal? Így most kicsit olyan, mintha egy postás, vagy amerikai tengerész hagyta volna ott. Eredeti minta szerint melyik árnyalatokban kerülhettek oda?

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Sokolka wrote:Szépen alakul :) !

A sisak viszont valahogy nem illik bele a képbe?
Biztos, hogy használták ilyen 1941-es OD? árnyalatban a az Mk1-Mk2 típusokat az angolok hadi céllal? Így most kicsit olyan, mintha egy postás, vagy amerikai tengerész hagyta volna ott. Eredeti minta szerint melyik árnyalatokban kerülhettek oda?
Sasszem mindent lat!

Az meg nem a vegleges arnyalat, egy szarazecset technikaval probalkozom ott! :D

Meg azon gondolkodom h fujjak-e egysegjelzest a lovegpajzs melle a torony 2 oldalara amig nem keso...

Udv
Z

Oddball

Post by Oddball »

Zoli_78 wrote:Ferdenek ferde (nincs beragasztva), de rovidnek biztos nem rovid :-)
nem a méret a lényeg :)

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Sziasztok!

Sok latvanyos dolog nem tortent, de volt munka boven. Lefestettem a gorgok futofeluletet (csak magam miatt, mert latszani nem latszik. Kapott egy kis filtert a kicsike, majd kulonbozo szinu festekpottyoket dolgoztam a makett feluletebe, hogy picit hasznaltabbnak tunjon. Befolyattam a paneleket, szegecseket, beszereltem a pk-i reflektort meg ilyenek. A malhatarton a sisak eseten strategiat valtottam es kapott regy rendesebb szint.

Meg van par aprosag, de lassan felfujom a por alapjat - aztan a lassu porozas jon.

Image
Image
Image
Image

Mivel a porozast olajjal csinalom - ami pedig lassu mulattsag, belefogok vmi mas festesbe is. Van vkinek infoja h ezeket a kicsiket milyen szinre (tamiya kodban) festettek? A dobozon levo sotetzold a netes infok alapjan nem tul hiteles.

Image

Udv
Zoli

Sokolka

Post by Sokolka »

Nagyon jól mutat, de azért volna néhány dolog még a porozás előtt ami nagyon hiányzik, ha nem guru, vagy yogi a teljes személyzet ?

"taposás"
Image
Image
Image
Image

piszkos kéznyomok szerelés/kenés után -
Image
Image

"függeszkedés"
Image
Image

McFrost

Post by McFrost »

Az oldalsó páncélokat tartja a gyurma?

Finom, mint mindig Tőled, semmi flanc.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Szia Miki!

Megvallom magam is fontolgattam pl egy hajlakkos visszakoptatást az eredeti bronze green alapszínre, de úgy ítéltem meg, hogy (bár a képek tanulsága szerint nem nélkülözne minden valóságot) nagyon elvinné a fókuszt a caunter-ről. Az én ízlésemnek az már sok lett volna.

A képeken a "kifényesedett" részeket megdolgozom még, de a használattól kidörzsölt részekre majd még ráerősítek a poros/nemporos részek megkülönböztetésével. remélem sikerül majd...

üdv
Z

m7priests

Post by m7priests »

Jajj, de jók az álca színek! A korábbi nagyon barnás árnyalatok most egészen más hatásúak. Tetszenek öléggé!!!
Szerintem kicsi lepattogzódás a karikázott helyeken nem bántaná a szépséges countert látványát, de közelítene a használtsághoz. A poros nem poros játékot támogatom, ezen felül.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Kicsit koptattam a cuccost...

Az elejevel meg nem vagyok kibekulve, de a tobbi mar nagyjabol elmegy..
Image
Image
Image
Image
Image
Image

A feny/fenykepezo/fenykepesz szokasosan vacak..

Mar porolhatnekom van!!

Udv
Z

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”