Tamiya 1:35 Matilda

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

Sokolka

Re: Tamiya 1:35 Matilda

Post by Sokolka »

Profin sikerült lemásolni a fényképeken látható kopásokat :) !

Nem túlzás 4-5 féle porszín (főleg hogy mindenki elfejeti, hogy a sivatagban nem ül el valami könnyen pl. a kipuffogott szötyi sem, így egy világos szürkésbarna -enyhe, nagyon finom szerkezetű- fátyol is megjelenik a kpf. rendszer környékén.)
A kenések a nagy hőingadozás miatt kiolvadnak, folynak - letörölni az ilyen folyásokat egy ronggyal nem lehet nyom nélkül, mindig marad maszat vagy fényes zsíros/olajos folt utána.

McFrost

Post by McFrost »

Igazán nagyon tetszik!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Koszonom! A hetvegen felfujom ra az elso porreteget, aztan olaj..

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Gondolkodtam az arnyalaton, es mivel 3 alapszinhez kellene passzolnia, egy vilagosabbat kevertem ki. Nem akarom tultolni, jelenleg igy fest:

Image
Image
Image
Image

Folyt kov.

Udv
Zoli

Sokolka

Post by Sokolka »

Illik hozzá, és a fényképekhez is passzol. Viszont következetesen vannak pontok, ahol nem tud nagyon megtapadni a por, mert az első szél lefújja. ( az angolok nem szerettek kempingezni, legtöbbször hazamentek aludni a körleteikbe és nem a dűnék között sátoroztak a géppel) máshol pont, hogy ottmarad felrétegződve retek az óriási hőingadozás miatt kilépő kondenzációs csapadékok/párák miatt, - legyen az víz/üzemanyag/olaj.

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Sziasztok!

Lassan de biztosan haladok. Nagyjabol sikerult beporozni a cuccost. Kulon kihivas volt, hogy jo arnyalatot hasznaljak - es az harmonikusnak tunjon a 3 arnyalattal is.

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Es a kepek :-)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Meg picit nezegetem, hogy mindenhol teccik-e, aztan jonnek az uzemeltetesi nyomok (olaj, uzemanyag es zsir megfolyasok.

Illetve idokozben leesett ez-az, letort ez-az szoval meg a vegen kell toldozgatni...

Udv
Zoli

Sokolka

Post by Sokolka »

Pazar! Irigylésre méltóan porozol.
Nem fested meg a prizmákat/"periszkópokat"/ködcsöveket/foncsorokat/lövegtorkot stb. most? Csak hogy lásd mik lesznek a legsötétebbek, mielőtt olajozol.

Zoli_78

Post by Zoli_78 »

Sokolka wrote:Pazar! Irigylésre méltóan porozol.
Nem fested meg a prizmákat/"periszkópokat"/ködcsöveket/foncsorokat/lövegtorkot stb. most? Csak hogy lásd mik lesznek a legsötétebbek, mielőtt olajozol.
Koszonom!
A fenyes cuccokat rendszerint a vegen festem ha mar belottem a makett "fenyet". A tobbi meg olyan aprosag, amit mindig halogatok ...

Udv
Z

Sokolka

Post by Sokolka »

SMLE Mk III (!!) nem a drága saját, hanem az anzac-nak szánt olcsóbb - az egyik linken megtalálható a zártömbös/patronos változat is ami pl. az izareli kiállított példányon is van ;)
http://www.mapleleafup.net/forums/showt ... hp?t=25019
http://www.mapleleafup.net/forums/showt ... hp?t=14407

Image

Image

Image

http://www.mheaust.com.au/Aust/Research ... %20WW2.htm
Image
Image

Első és hátsó vontatószem megoldás a hosszabb, univerzális sodronynál ilyen, - a sivatagban gyakran használták.

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”