35M Ansaldo és harckocsizó, vegyes 1:35

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

i.csab

35M Ansaldo és harckocsizó, vegyes 1:35

Post by i.csab »

Üdv!

Egy rapid projektről szeretnék beszámolni!
A napokban készült a "trash-modelling" jegyében megmaradt/kallódó alkatrészekből a címben szereplő kisharckocsi. A cél a gyors haladás és befejezés volt.
Szerettem volna én is megépíteni a halálfejes vegyicsapatok zöld-zöld-barna festésű gépét. Ehhez pont kapóra jött az alkatrészes dobozban kallódó félbevágott műgyanta darab.
A végleges megjelenéshez a szépen felrajzolt koponya egyelőre várat magára - bár bizonytalan vagyok, hogy szabad kézzel meg tudom-e pingálni...

Egy bőrruhás figura készül hozzá - a rendezői bal oldalra -, ami mindenféle összevariált testrészekből állt össze. Jelenleg egy fekete alapozást kapott és szárad.
A környezeten egy-két apróságot szeretnék még elkészíteni (növényzet).

Image
Image
Image

Köszönöm, hogy benéztetek.
Üdv.

romsitsa

Re: 35M Ansaldo és harckocsizó, vegyes 1:35

Post by romsitsa »

Jó ötlet, szép a vágás is. A feszítővas kengyelét és a lámpát/foglalatát még fel kellene rakni.

Üdv

Á

i.csab

Post by i.csab »

Szervusz ad!

Köszönöm!
A feszítővas tartója könnyen pótolható. A lámpa már melósabb, mert azt hiszem nincs hozzá semmi, így oda szkreccselni kell valamit.

No és akkor a figura így néz ki jelenleg. A koncepció ez.
A festés teljesen friss, a fejet ne nézzétek csak az összkép miatt raktam össze.

Image
Image
Image

Üdv.

Gróf Almásy

Post by Gróf Almásy »

Annyit jegyeznék meg, hogy a magyar terepszín barnája nagyon nem ilyen volt. Ez a világos vörösesbarna nagyon elviszi az egész színvilágot...

i.csab

Post by i.csab »

Szervusz!

Esetleg bővebben ki tudnád fejteni, hogy szerinted milyen árnyalat lenne jobb?
Annyit én is megjegyeznék, hogy ebben az esetben nem feltétlenül a megszokott színárnyalatokat kell keresni, hiszen egy zöld-zöld-barna festésű Ansaldóról van szó.

Tudomásom szerint a beszerzett harceszközök esetében a parancs szerint ki kellett keverni különböző alapszínekből a megfelelő árnyalatokat. A festést pedig nem gyári körülmények között végezték, hanem műhelyekben (vagy akár autó javító cégeknél). Emellett pedig nem volt egységes festék-gyártás, -ellátás; gyakran kevergették ki csak úgy a színeket. Így - hiszen nem volt egységes háttér - igen sokféle árnyalat létezett.
Ezeken túl ráadásul itt valamiért nem is a zöld-sárga-barna színek kerültek fel, amelynek okára további kérdések merülnek fel.

Üdv.

i.csab

Post by i.csab »

A színek miatt összehozva az eredetivel:
Image

i.csab

Post by i.csab »

A talapzatra tervezem:
Image

McFrost

Post by McFrost »

Jól néz ki minden rajta!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

i.csab

Post by i.csab »

Szervusz Pista!

Köszönöm a figyelmet. ;)

romsitsa

Post by romsitsa »

A fekete-fehér fotók alapján látok esélyt arra, hogy ezt a másik színkombinációval festették, a világosabb zöld alap, arra jött a piszkos sárga és a gesztenye barna (a színeket fejből írom). Érdekes lenne.
A harckocsizó nadrágján érdemes lenne behúzni a térd varrásait, megbontaná az "unalmas" felületet.
Üdv

Á

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”