SD-100 Kuba, 1961- 1:35

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

romsitsa

Re: SD-100 Kuba, 1961- 1:35

Post by romsitsa »

Sárvédővel semmi sem látszik, de inkább a második verzió valószínű szvsz.

http://www.militaryvehicles.cz/index3.p ... 07&lang=cz

Üdv

Á
Last edited by romsitsa on 2017.05.31. 20:49, edited 1 time in total.

Czefi

Post by Czefi »

Hú ezt még nem ismertem, sok és közeli kép, köszi!
Néztem a kubai kocsit, sok tényleg nem látszik sárvédővel ebből a részletből. Ha nem kerül perdöntő dolog elő, szerintem maradok a szögbe tömítésnél, az megvalósítható, meg tényleg nem látható igazán a dolog...

Czefi

Post by Czefi »

Sziasztok!

Régen jelentkeztem frissítéssel, de most dobok fel pár képet, mert azért volt haladás a projekttel. Túl vagyok az alváz és a felépítmény összeállításán,és sok apróság felkerült a kocsi tetejére-elejére.

Image

Image

Elkészítettem a motortér hűtőrácsait. Igaz hogy az egyszerűbb verziót választottam ( a voyager lehetőséget az a pálcákból-lapokból történő összeállításra), de a bonyolult nagyon pepecselős lett volna, és ekkora méretben alig érzékelhető a különbség.

Image

Image

Felkerült a farlemez, a kipufogókat felfúrtam, a motortér fedő fogantyúján kívül egyenlőre mást nem javítottam fel. Ide jönnek még majd a füstképző rendszer tartópanelei, amik az eredeti kocsin is megtalálhatóak. A füst-rendszerhez vezető, testre öntött kábeleket kicsit megdolgoztam, hogy inkább tűnjenek kör km.-űeknek.

Image

Eltávolítottam a búvónyílások testre öntött rudazatait, majd réz szálra cseréltem őket. Ebből még a hátsó nyílás hátra van.

Image

Image

Image

Eltávolítottam a sárvédőket, hogy rézre cserélhessem őket, továbbá kifúrtam a nyitott állapotban elkészítendő közelharcnyílás "rését".

Image

Image

Most nem a szokott harcállásomon dolgozok, úgyhogy talán a képek gyengébb minőségűek, de talán a lényeg átjön. Messze a vége, de azért puhul talán a dolog...

Sokolka

Post by Sokolka »

Szépen alakul :) ! A műanyag málhakengyel füleket a végén cseréled le drótra a motortér oldalpáncéljáról?

Lorco

Post by Lorco »

Tetszetős darab, kíváncsian várom a folytatást!

Czefi

Post by Czefi »

Sziasztok!

Persze, azok műanyag fülek is lekerülnek, csak eddig valamiért nem szedtem le őket. Folytattam a munkát a sárvédőkkel, felkerült még pár apróság:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

A közelharcnyílás dugója nincs leragasztva, azért fityeg, az elülső páncéllemezek illesztésénél a tömítésen még dolgozni fogok, mert nem elég sarkos.

Kérdésem lenne, hogy melyik cég gyárt jó minőségű, ilyen típusú futógörgőket? A dragonon a csavarfejek szépek, de valami olyan lenne jó, amin látszik a gumi perem finom bordázata ?

Illetőleg harckocsizó figurák terén van értelme valamiből kiindulni? nagyon átalakítani nem szeretnék, ahogy elnézem, sok választási lehetőség nincs a fenti CMK figurákon kívül... Remélhetőleg hamarosan jelentkezek új képekkel !

Sanya

Post by Sanya »

Üdv!

Kerekek terén talán a legjobb, ami mostanában elérhető a Mini Art Su sorozatának kerekei. Véleményem szerint nem kell jobb.

Figurák szempontjából az Icm Soviet Motorized Infantry No: 35331 készletét lenne érdemes megnézned. Persze csak javaslat.

Sokolka

Post by Sokolka »

Az első sárvédő vasa valami lengyel t-34 esetében biztos pontos, de ebben az esetben láthatod, hogy rossz helyre kerül. Ha így is hagyod akkor is csiszold ki maróval azt a sarkot ami rálóg a zárósisakra.

Czefi

Post by Czefi »

Sziasztok!

Friss képek a projektről :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

A sárvédő rögzítése valóban hibás volt, átalakítottam a megfelelő pozícióra:

Image

A forrás kép is egy SD-100, szóval így már jó :

Image

A fődarabok összeillesztése után elkezdtem a részletekkel foglalkozni :

Image

Image

A benzines tartályok "kupakja" a cseh verziókon a tartály szélén van, nem a közepén, de ezzel nem különösebben tudok mit kezdeni, egyébként is voltak orosz kannáik, szóval úgy döntöttem hogy elfogadom a jelenlegi helyzetet. (Gondolkoztam hogy ráteszem a szélére, a lyukat pedig befelé fordítom, de valahonnan mindig lászik... ).

Image

Image

A JKF nagy tároló ládát megtaláltam a Voyager kínálatában, és a parancsnoki kupola mögötti dobozról is tudom hogy T-55 ről van, kérdésem lenne, hogy ezt meg lehet szerezni maratásban külön ?

Image

Folytatása következik, jön a lánctalp a görgők a dobozok és miegymás...

Sokolka

Post by Sokolka »

Minden elismerésem!
A tartályok miatt egy percig se fájjon a fejed, mert a ugyan a csehek egy SZM-2? (Ьт-2) orosz változat kópiáit is gyártották, de exportba alig küldtek belőle. Szóval baromi ritka, ha ilyet látsz arab, vagy kubai gépen. Valószínű, hogy a biztonsági szelep nélküli változatot adták inkább el, ha tehették.

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”