SD-100 Kuba, 1961- 1:35

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

Oddball

Re: SD-100 Kuba, 1961- 1:35

Post by Oddball »

Czefi

Post by Czefi »

Sziasztok!

Köszönöm a képeket, dicséretet! A felmászásból eredő kopásokat direkt elhagytam, amíg nem tudtam hol megy fel a személyzet, ez most már megoldódott. Oldalról annyira nem, inkább elölről és hátulról másztak rá főleg, ezek már felkerültek, azóta főleg az alvázzal és a lánccal meg a kerekekkel foglalkoztam. A felépítményre akkor térek vissza, ha az is haladt, hogy lássam az összképet.

Kubában sok a csapadék a tárgyalt tavaszi időszakban, viszont alább látni, hogy nagy port vernek a járművek, ezért nem is akarom túlsarazni. A vízszintes, személyzet által nem érintett felületeken, mélyedésekben lesz por, illetve némi felfröcskölődés a láncok környékén.

https://youtu.be/rGIRYa0eyfc?t=1880

Képek folyamatban.

Czefi

Post by Czefi »

Esőnyomok, javítások, apróságok, kerekeken próbálgatom a finom por dolgot is...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

komatyi

Post by komatyi »

Gratulálok!

Nagyon szép ízléses festés!
Nincsenek túlzások! Finom munka!

Csak így tovább!

Forintos

Post by Forintos »

Üdv!
Valóban, munkád legnagyobb értéke a jó érzékkel végzett visszafogottság, a mellett, hogy nagyon élethű!
Talán a dugó lánca érdemelne egy sötét befolyatást, hogy plasztikusabb legyen.

Czefi

Post by Czefi »

Köszönöm a dicsérteket !

Igen, mivel nem túlságosan használt a gép, visszafogottnak kell lenni hogy megmaradjon az életszerűség.
Ha már életszerűség, utánanéztem pár képen, és látható, hogy Kubában egészen, már már bántóan vöröses a talaj. Bár a tárgyalt időszakban kimondottan sok az eső az egyébként is csapadékos szigeten, a rövid használat miatt nem tervezem agyonsarazni, de a meglévő sárfoltokon, felfröcskölődéseken ez vissza fog köszönni. Úgy tervezem, hogy az összkép kedvéért kicsit tompítok a hatáson, hogy ne üssön majd el az alváz a felépítményre kerülő, bevetés alatt lerakódó tengerparti homoktól.

Image

Image

Image

Image

HUJBI

Post by HUJBI »

csak ámulok és bámulok.

a talajhoz annyit, hogy Vietnam témában (hasonló a képeken a föld színe) az égvilágon mindent kipróbáltam, de a vörös elvitte az ember szemét, akármit helyeztem utána rá.

végül a vallejo acrylic earth texture 26.219 brown earth-nél kötöttem ki, ami még vörös, de nem annyira, hogy senki nem foglalkozzon a makettel, amibe egy csomó munkát belefeccöltem.

Sokolka

Post by Sokolka »

https://www.gettyimages.com/videos/bay- ... ostpopular

videok között van olyan amin a színek is jól látszanak

Czefi

Post by Czefi »

Igen, a vöröses föld dologgal én is így vagyok, ezért akarom tompítani a hatását a jól látható felületeken. A terv:

- az alvázon és a kerekek belső oldalán lesz a tompított vörösesebb, a korábbi gyakorlatok nyomán maradt némi megszáradt sár ( nehezebben hozzáférhető-takarítható, és kevésbé látható )
- a kerekek külső oldalán ebből már csak egy kevés lesz megjelenítve, főleg a görgő negatív sarkában és főleg homokos jellegű poros hatás a görgők felületén
a felépítményen pedig már csak a homokos por jelenik meg, főleg a vízszintes felületeken, és hátul, a negatív sarkokban, és ahol a személyzet nem "fogdossa le" a port. Elnézve a képeken hogy mennyire porzott az út, ebből azért lesz rajta rendesen, de nem akarom egységesen beporolni, mert megölné az egészet.

Így lesz átmenet is lesz a kétféle árnyalat között és a vörös sem kerül túlsúlyba.

Köszönöm a képanyagot nagyjából ismertem, de a filmhíradókban voltak újdonságok. Érdekesség, hogy az egyik híradóban lévő elhagyott SD-100 cseh dobozának sérülése pont olyan, mint a Fidel-kocsié, de a lövegblende erősítésének hiánya miatt azonban látható, hogy ez egy másik jármű:

Híradó ( azért itt látható, hogy a görgőkön kívül alig van sár, sőt inkább nincs, csupán megült por látszik) :

Image

Image

Image

Fidel kocsi a látványosan hasonló sérüléssel, ámde az előbbi képekről hiányzó lövegblende erősítéssel:

Image

Még egyszer köszi a videókat, a munka következő fázisa miatt, meg amúgy is hasznos volt !

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”