Pz.Kpfw. IV Ausf. F., DA.K.

Készülő harcjárműmakettek.

Moderator: Rumcajsz

Czefi

Pz.Kpfw. IV Ausf. F., DA.K.

Post by Czefi »

Sziasztok!

A T-55 projekt mellett szükség volt egy kis kikapcsolódásra, úgyhogy pihenésképp gondoltam összedobok egy kis tanulmánymakettet. Igazi karanténos darab, mivel eldöntöttem, hogy teljesen dobozból építem, semmilyen kiegészítőt, feljavítót nem használok hozzá 8na jó, a lánctalpat lecseréltem...).
A "tanulmánymakett" státuszt azzal érdemelte ki, hogy kíváncsi voltam, hogy a fotómaratott kiegészítők nélkül mennyire tudok élethű sérüléseket, használatból eredő károsodásokat megjeleníteni. A kocsi a 21. Pz. Div. 5. ezredének kocsija lesz, valamikor 1942 őszén.

Image
(a hátsó, kis keret megvalósítását még érlelem...)

Image

Image

Nem konkrét járművet építek, de törekedtem rá, hogy az alakulatra jellemző kisebb, front körülmények között elvégzett módosításokat megjelenítsem.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Imageűű

Ja, és terepet/ figurákat is fogok mellé készíteni, a szokottól eltérően.

Image

Folytatása következik!

Sokolka

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. F., DA.K.

Post by Sokolka »

Szép :D !

Kérlek a megmaradt első sárvédő bolzenjét cseréld le drótra ha van rá lehetőség. furcsa, hogy nem egy egyenes rúd megy keresztül.
Image

egyébként ezek a PzIV készletek simán elvékonyíthatók és részletezhetők házilag. Bármikor vállalható versenyen is.

Czefi

Post by Czefi »

Köszi, jogos a tipp, valahogy kimaradt, pótlom! Jó volt vele dolgozni, bár már nem mai készlet, a miniart a takom és a többi újabb gyártó mellett is tökéletes a makett.

Oddball

Post by Oddball »

Gratulálok, irtó jól néz ki.
A hegesztési varratokat, mely putty-val készültek?

Czefi

Post by Czefi »

Köszi :)

A varratokat Milliputból szoktam csinálni, ez persze kinek-mi alapon megy, nekem abból áll rá a kezem. Mindenesetre nagyon szépek a dragon varratok, a legtöbbször csak tömíteni kell mellettük, ebből a szempontból is nagyon jó kiindulás a készlet !

Oddball

Post by Oddball »

Köszönöm

Krafter

Post by Krafter »

Irigylem az ilyen szép, tiszta építéseket, különösen tetszik hátul a kipufogó elkészítése! A horpadások miként készültek rajta?
Van a szekrényemben egy Dragon Pz IV H (72-ben), kedvet is kaptam hozzá...
Jó a terv az alapnak is.
Várom a folytatást!

m7priests

Post by m7priests »

Szép munka!
Az a sok réz cucc gyárilag volt hozzá?
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Czefi

Post by Czefi »

Örülök hogy tetszik :)

A kipufogót kör és íves keresztmetszetű reszelőkkel dolgoztam meg (nagyon vastag az anyaga gyárilag, bőven van mit elcsiszolni), a kis kivezető csövet felfúrtam. Mikor megvolt a kellő forma ( a horpadásokhoz érdemes ref. fotókat nézni) , megcsiszoltam 2500-as csp-vel, hogy eltűnjön a reszelés mintája, aztán középre 2rtg. tamiya maszkolót ragasztottam, közöttük nagyon pici réssel. Ebbe kentem bele a maszkolók vastagságában a revell putty-t, és frissében lehúztam a kétoldali szalagot, így alakult ki a varrat imitáció.

Réz semmi nem volt hozzá, ami látható, az csak az, amit itthon,a maratásos dobozban találtam. A lánctalp szép, de azt azért lecseréltem, illetve vártam egy fém lövegcsőre, de a vírus miatt későn jött meg, így a gyárit használtam, ami szintén nagyon szép darab.

Azt hiszem a fenti képen látható hátsó keretet még összedobom rá, aztán jöhet a festés. Bár látni F1-et még teljes szürke színben a sivatagban, ennél a szériánál már kezdett terjedni a későbbi ( gyakran keleti frontra irányított kocsikon is látható ) RAL8000/RAL7008 álcafestés.

Az enyém is ilyen lesz, kb. az alábbi képek szerint, azaz alul még ki fog látszani a szürke alapszín, amire a terepszínek kerültek:

Image

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Harcjárművek ”