BT-5 Zvezda 1:35

Kész harcjármű makettek polca

Moderator: Rumcajsz

Marci7

Re:BT-5 Zvezda 1:35

Post by Marci7 »

Helló!

Gratulálok, szép munka! :great: Két észrevételem lenne, ha megengeded:

- mivel a teknő oldalán odaszáradt sarat jelenítettél meg, a lefolyásokat - legyen szó bármilyen anyagról - a valóságban jobban felszívná a föld/por, jelenleg szerintem túl kontúrosak, "direktek". (ráadásul egyik-másik mintha nem is teljesen függőleges irányú lenne, ha tényleg így van, erre figyelj!)

- a rozsdás kipufogódobot a helyedben én még átdolgoznám, hogy kissé barnásabb, vörösesebb árnyalat (is) legyen benne. (pl. ha van égetett umbra, vagy valami hasonló színű olajfestéked, azzal átmoshatnád)

(Még valami: igaz, ez stílus kérdése is, de a modulációnál szerintem figyelj rá, hogy hogyan épülnek fel logikusan a rétegek ebben a technikában. Itt arra gondolok, hogy ahogy elnézem, Te kb. két árnyalatot használtál; egy sötétebb, "alap" zöldet, meg egy "highlight"-ot. Nekem konkrétan az nem tetszik, hogy a test felső része ugyanolyan zöld, mint a sötétebb részek, pedig az a rész végül is jobban meg van világítva, mint a hk. oldala, így oda egy még erősebben világosított árnyalat is kerülhetett volna.)

Csak így tovább!
Gergely Marcell

Image

roli97

Post by roli97 »

Marci7 link wrote: Helló!

Gratulálok, szép munka! :great: Két észrevételem lenne, ha megengeded:

- mivel a teknő oldalán odaszáradt sarat jelenítettél meg, a lefolyásokat - legyen szó bármilyen anyagról - a valóságban jobban felszívná a föld/por, jelenleg szerintem túl kontúrosak, "direktek". (ráadásul egyik-másik mintha nem is teljesen függőleges irányú lenne, ha tényleg így van, erre figyelj!)

- a rozsdás kipufogódobot a helyedben én még átdolgoznám, hogy kissé barnásabb, vörösesebb árnyalat (is) legyen benne. (pl. ha van égetett umbra, vagy valami hasonló színű olajfestéked, azzal átmoshatnád)

(Még valami: igaz, ez stílus kérdése is, de a modulációnál szerintem figyelj rá, hogy hogyan épülnek fel logikusan a rétegek ebben a technikában. Itt arra gondolok, hogy ahogy elnézem, Te kb. két árnyalatot használtál; egy sötétebb, "alap" zöldet, meg egy "highlight"-ot. Nekem konkrétan az nem tetszik, hogy a test felső része ugyanolyan zöld, mint a sötétebb részek, pedig az a rész végül is jobban meg van világítva, mint a hk. oldala, így oda egy még erősebben világosított árnyalat is kerülhetett volna.)

Csak így tovább!
Szia!

- a lefolyásokat azért festettem, mert nélkülük szerintem túl egyhangú lett volna a felület, viszont lehet hogy kicsit túl kontúrosak lettek, esetleg máskor majd más színt is beleviszek a sarazásba, hogy változatosabb legyen (egyébként McFrost-nak meg ez tetszik, most kire hallgassak?  ???  ;D )

- elképzelhető, hogy akkor pigmenteket még viszek fel  ;) olajfestéket nem szívesen használnék, mert jelenleg a legfelső réteg pigmentekből áll (fixáló nélkül, simán felhordva), szóval az olajtól - szerintem - eltűnne az eddig felhordott pigment hatása, sötétebb lenne az egész  :-X

- igen, tényleg kb. 2 zöldet sikerült kikevernem, pedig próbálkoztam többel is  ???  :)   az általad említett részt azért festettem sötétebbre, mert részben takarja a torony, a másik felén meg a szellőzőnyílások vannak, ott meg olaj, esetleg füst, stb.
de ahogy írtad, ez stílus kérdése is  :)

Forintos

Post by Forintos »

Üdv!
Szerintem nagyon jó így, ahogy készítetted, a többi egyéni ízlés dolga. Ha ninden véleményt figyelembeveszel, elvész az egyéniséged! Egy ilyen őszinte kivitelezés sokkal értékesebb, mint egy "izzadságszagú", többször ide-oda módosított megoldás.
Kálmán
Image

gumball

Post by gumball »

klasz kis jármü,nekem tetszik a szine meg a koszolás is

Post Reply

Return to “Galéria - Harcjárművek”