Ferdinand tankvadász 1944 (Dragon 1/35)

Kész harcjármű makettek polca

Moderator: Rumcajsz

Post Reply
Fanna

Ferdinand tankvadász 1944 (Dragon 1/35)

Post by Fanna »

Megmutatom ezt is, bár ezen én is tudok pár hibát, a lánctalp nagyon rossz lett, mert egyben ragasztóztam, majd sokat vártam vele, és már nem lehetett alakítani, így semmi formája nincs, ezt nem is kell említeni már. Illetve néhol túl sok, vagy nem reális lett a rozsdásítás, illetve esetleg nem pont így kezdett el rozsdásodni egyes helyeken, inkább a széleken kellett volna, ahogy a Stugnál mondátok, de ez még a T-55 előtt készült. De mindenféleképpen egy nagyon használtat akartam megjeleníteni a keleti fronton.
Bár nem feltétlen csak a széleken kezdenek el a fém felületek rozsdásodni, hogy éljek ennyi kifogással. :)
Egy példa hozzá:
http://img03.deviantart.net/3668/i/2015 ... 2p6lho.jpg

Illetve ez volt az első makett, amit már festékszóróval csináltam.
Attachments
HPIM5528.JPG
HPIM5527.JPG
HPIM5525.JPG
HPIM5524.JPG
HPIM5523.JPG
HPIM5522.JPG
HPIM5521.JPG
HPIM5520.JPG
HPIM5519.JPG

gabig21

RE: Ferdinand tankvadász 1944 (Dragon 1/35)

Post by gabig21 »

Szia Fanna. Szép kis rozsdakupac lett.
Herner Gábor ( Panzer IV J early +figurák +dioráma építés alatt)

Fanna

Post by Fanna »

[quote="gabig21"]
Szia Fanna. Szép kis rozsdakupac lett.

gabig21

Post by gabig21 »

A bal felső sarokban az a két luk a kapaszkodó rögzítő lyukacskája. Ott is volt kapaszkodó aminek az elhelyezkedése egyes járműveken változó lehetett. A kapaszkodó feletti két kis téglalapot le kellett volna csiszolni mert oda elméletben pótlánctagok kerültek volna.
Last edited by gabig21 on 2015.06.04. 06:03, edited 1 time in total.

Fanna

Post by Fanna »

gabig21 wrote: A bal felső sarokban az a két luk a kapaszkodó rögzítő lyukacskája. Ott is volt kapaszkodó aminek az elhelyezkedése egyes járműveken változó lehetett. A kapaszkodó feletti kétbkis  téglalapot lekellet volna csiszolni mert oda elméletben pótlámctagok kerültek volna.
Tényleg látom már, ezért is jó, ha megmutatom másnak, nekem fel se tűnt. :D A képen nem tűnt fel, de megnézem a maketten, és jól látszik a két kis lyuk. Viszont akkor majd utána nézek, hogy az benne maradt-e a dobozban és felteszem, mert nem direkt maradt le, vagy nem volt az építési mutatóban, vagy egyszerűen átsiklottam felette.

gabig21

Post by gabig21 »

Az illesztésekre is jobban figyelj legközelebb. A test alsó és felső része közt a hátsó résznél végig hézag maradt. A nagyított képen jól látszik.

McFrost

Post by McFrost »

Jó lett.
A megfolyásokon lehetne még finomítani, érdekes, hogy pl. a hátulján fele elvékonyodik lefelé, fele pedig szélesedik. Aztán a tetején nem kellene ott lennie, mert az egy nagy vízszintes rész, tán enyhén dől előre felé, de az oldalára sem festettél olyan erős lefolyást, mint oda.
Tovább!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Forintos

Post by Forintos »

Üdv!
Az említetteken kívül egy teljesen jó, elhanyagolt, kellően kopott járgányt készítettél! Makettben az ilyen kimondottam gyönyörű! Ismeretterjesztésként - ha nem tudnád - az antennatő alja gumiból volt, a belőle kiálló pöcök (erre tolták rá az antennarúd csöves végét) pedig sárgaréz bevonatú volt a jó elektromos érintkezés érdekében. Ezért nem szokták lefesteni. A másik: a lefolyások, ha más felülethez érnek, rendszerint irány változtatnak. Gondolok itt a hátsó, nagy kerek ajtóra, aminek réséhez érve a lefolyás - a gravitációnak is köszönhetően - igyekszik ott a legmélyebb pont felé folyni. Nem mindig sikerül elérnie, de egy szakaszon biztos odébb folytatja az útját. Nagyon tetszik ez a munkád, bár hasonlóért én már megkaptam, hogy "á, ez olyan, mintha most jönne a bányából, ilyen nem volt,", stb.
Kálmán
Image

Fanna

Post by Fanna »

Forintos wrote: Üdv!
Az említetteken kívül egy teljesen jó, elhanyagolt, kellően kopott járgányt készítettél! Makettben az ilyen kimondottam gyönyörű! Ismeretterjesztésként - ha nem tudnád - az antennatő alja gumiból volt, a belőle kiálló pöcök (erre tolták rá az antennarúd csöves végét) pedig sárgaréz bevonatú volt a jó elektromos érintkezés érdekében. Ezért nem szokták lefesteni. A másik: a lefolyások, ha más felülethez érnek, rendszerint irány változtatnak. Gondolok itt a hátsó, nagy kerek ajtóra, aminek réséhez érve a lefolyás - a gravitációnak is köszönhetően - igyekszik ott a legmélyebb pont felé folyni. Nem mindig sikerül elérnie, de egy szakaszon biztos odébb folytatja az útját. Nagyon tetszik ez a munkád, bár hasonlóért én már megkaptam, hogy  "á, ez olyan, mintha most jönne a bányából, ilyen nem volt,", stb.  
Kálmán
Köszönöm, a megfolyásokat is még gyakorolni kell, én is látom, hogy néhol túlzottan erős lett a csík stb, de gyakorlat teszi a mestert. :) Az említett részeknél meg tényleg nehezebb eltalálni, hogy hol mennyi szeretne lefolyni valójában is. Terveben van egy elhagyatott, rozsdafolyásokkal teli makett is, majd ott tovább csiszolom a technikát. :)

Forintos

Post by Forintos »

Fanna wrote:
Forintos wrote: Üdv!
Az említetteken kívül egy teljesen jó, elhanyagolt, kellően kopott járgányt készítettél! Makettben az ilyen kimondottam gyönyörű! Ismeretterjesztésként - ha nem tudnád - az antennatő alja gumiból volt, a belőle kiálló pöcök (erre tolták rá az antennarúd csöves végét) pedig sárgaréz bevonatú volt a jó elektromos érintkezés érdekében. Ezért nem szokták lefesteni. A másik: a lefolyások, ha más felülethez érnek, rendszerint irány változtatnak. Gondolok itt a hátsó, nagy kerek ajtóra, aminek réséhez érve a lefolyás - a gravitációnak is köszönhetően - igyekszik ott a legmélyebb pont felé folyni. Nem mindig sikerül elérnie, de egy szakaszon biztos odébb folytatja az útját. Nagyon tetszik ez a munkád, bár hasonlóért én már megkaptam, hogy  "á, ez olyan, mintha most jönne a bányából, ilyen nem volt,", stb.  
Kálmán
Köszönöm, a megfolyásokat is még gyakorolni kell, én is látom, hogy néhol túlzottan erős lett a csík stb, de gyakorlat teszi a mestert. :) Az említett részeknél meg tényleg nehezebb eltalálni, hogy hol mennyi szeretne lefolyni valójában is. Terveben van egy elhagyatott, rozsdafolyásokkal teli makett is, majd ott tovább csiszolom a technikát. :)
A technikáddal semmi baj. Neked  is csak azt ajánlom, hogy a mindennapi életben figyeld meg az ilyen jelenségeket. Ezek nem műszaki ismeretek, még a történelemmel sincsenek összefüggésben. Szimplán fizikai, kémiai, időjárási jelenségek. Ezeket nem tanítják, "csupán" érdeklődést, jó megfigyelést igényelnek. Aztán már "csak" ezeket kell leutánozni, nem más maketteket vagy grafikákat. Szerintem ez az élethű megjelenítés kulcsa.
Kálmán
Image

Post Reply

Return to “Galéria - Harcjárművek”