Ez már 2015

Moderátor: Rumcajsz

Sanya

Re: Ez már 2015

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2016.04.26. 20:25

Én mindenképpen szeretnék egy ilyen járművet! A Toldi után (közepesen feljavítottam) vállalhatónak mondom ezt a makettet is. Én örülök neki, hogy van! :heart:
Jut eszembe! Lehet már kapni valahol? :exclamation:

somogyi lászló

Hozzászólás Szerző: somogyi lászló » 2016.04.28. 08:07

Ez a fikafesztivál duma ez , sziven ütött! Itt szidva lettek az általad emlitett modellek?Szerintem közel sem.
Nem mindeggy, hogy milyenek ?
A világban makettezök 99.9%nak ez a toldi a tas a csaba stb stsb ...... HUNGARIKUM.

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.04.28. 09:00

somogyi lászló írta:Ez a fikafesztivál duma ez , sziven ütött! Itt szidva lettek az általad emlitett modellek?Szerintem közel sem.
Nem mindeggy, hogy milyenek ?
A világban makettezök 99.9%nak ez a toldi a tas a csaba stb stsb ...... HUNGARIKUM.
Hát, nézd meg a Toldiról írt dobozbontásom kommentjeit. Akinek nem inge, az, természetesen ne vegye magára, (úgy látom, te pl korrekten szóltál hozzá), de volt, akit ki kellett moderálni, azért ez elég kemény egy alapvetően nem rossz makettnél. Vagy a Zrínyi II dobozbontását. Vagy olvasd el Forintos Kálmán Zrínyiről írt cikkét a ProModellben. Mintha nem is arról a makettről készült volna, amit most én is építek!

Szomorúvá meg ott válik a dolog, mikor a legnagyobb makettversenyen van 1 Toldi, 0 Zrínyi, 0 Nimród, 1 Tas, miközben kettő is van a prágai felkeléses Hetzerből, a csatát sose látott, 12 példányban épült Skoda nyomorékságból meg 3.

somogyi lászló

Hozzászólás Szerző: somogyi lászló » 2016.04.28. 12:02

Egyébként , gondold végig az egészet, mármint ezt a cseh vonalat .Az a rengeteg harc amitt megvivtak :rolleyes: Ezt persze majd egyszer privátban egy jó korsó cseh :P sör mellett. A takom teknösre gondolsz??
Multkor beszéltem valakivel , a makett eladások 100%ra vetitve , kitt és build kategoriában. 90% fricc , és a többi minden más.
a fricc is persze, tigrispanther és a többi. És papirpanzer is .Ugy néz ki jobban, sokkal jobban megéri ezt csinálni , mint pl egy botondot vagy egy kv40, persze ettöl még a szerelem ez marad.
A toldinak négy méretben csináltam meg a mesterét pl.Tudom mekorra az érdektelenség ezen a vonalon is , ugy cuzámen.
Ehhez képest , mekkora kapacitása lehett a Kinai gyártoknak ,hogy ilyenekbe belenyultak. Ez is megmutatja ,hogy a vérükben van az üzlet , most egy kis szivet kénne bele tenniük.
mondjuk azt nem értem ha kapnak anyagot, miért rontják le az összbenyomást .Föleg ma, amikor tiz perc alatt több anyagot guglizhatnak össze mint én annak idején én évek alatt szedtem össze.Nemértem miért lett a Nimrod tornya meg a belseje olyan amilyen, de obb meg simán elmegy.
SZerintem is szép a Zrinyi, filigrán, mint a toldi lánc , a hb hoz képest a fém láncok bumfordiak ,( legfeljebb a súlyuk miatt szép a belógásuk, meg jól feketithetöek).Véletlenül se se érdemes eggyieket se se a részleteiket fotóhoz vagy netán műszakirajzhoz hasonlitani.Persze azért ha van jó feljavitó készlet valamihez azt érdemes használni , az SBS solothurn csöve pl be.....s jó

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2016.04.28. 18:08

somogyi lászló írta:Egyébként , gondold végig az egészet, mármint ezt a cseh vonalat .Az a rengeteg harc amitt megvivtak :rolleyes: Ezt persze majd egyszer privátban egy jó korsó cseh :P sör mellett.
Persze, tisztán világít, hogy nem csinálhatnak ,,Kollaboránsok voltunk, de mégis győztesnek tartanak"-felirattal német Pz-38-at építő gyári munkást, vagy ,,Csapataink harcban állnak" felirattal üres utcát ábrázoló diorámát. :P :D
A takom teknösre gondolsz??
Igen, arra. És az sincs régóta a piacon, tehát nem arról van szó, hogy egy kiforrott, körbejárt makett, amit mindenkinek volt már ideje megépíteni.
Multkor beszéltem valakivel , a makett eladások 100%ra vetitve , kitt és build kategoriában. 90% fricc , és a többi minden más.
a fricc is persze, tigrispanther és a többi. És papirpanzer is .Ugy néz ki jobban, sokkal jobban megéri ezt csinálni , mint pl egy botondot vagy egy kv40, persze ettöl még a szerelem ez marad.
A toldinak négy méretben csináltam meg a mesterét pl.Tudom mekorra az érdektelenség ezen a vonalon is , ugy cuzámen.
Ehhez képest , mekkora kapacitása lehett a Kinai gyártoknak ,hogy ilyenekbe belenyultak. Ez is megmutatja ,hogy a vérükben van az üzlet , most egy kis szivet kénne bele tenniük.

Szerintem szinte mindenki némettel kezdi a gyűjtést- én is azzal kezdtem, de velem ellentétben a legtöbben úgy maradnak, a nagy gyűjteménynek már van egyfajta tehetetlensége, akinek már van 10-20 járműve, az nem akar újba kezdeni. A magyar téma abból a szempontból jó ötlet, hogy elég jól köthető a németekhez, és ráadásul a háromszínű magyar festés kifejezetten érdekes, és jól is mutat a sok szürke meg sárga között.
A legnagyobb nihil egyébként az 1945 utáni magyar témákban van, pedig most már ott is rengeteget lehet építeni: kiadták a sok hidegháborús szovjet járművet, akinek meg az nem tetszik, építhet MRAP-ot, vagy Hummert is. Ehhez képest Móváron semmi nem volt.
mondjuk azt nem értem ha kapnak anyagot, miért rontják le az összbenyomást .Föleg ma, amikor tiz perc alatt több anyagot guglizhatnak össze mint én annak idején én évek alatt szedtem össze.Nemértem miért lett a Nimrod tornya meg a belseje olyan amilyen, de obb meg simán elmegy.
Azért nem olyan egyszerű guglival összeszedni ezeket a dolgokat, pláne, ha nem értesz magyarul, nem vagy benne a magyar makettezőéletben. De a fő baj nem is ez, hanem, hogy ők nem úgy dolgoznak, mint te, hanem van egy időpont, addig legyen kész minden, és ami belefér, belefér, ami nem, azt meg úgy eszi a fene.

Válasz küldése

Vissza: “Hobby Boss”