G3M3 Nell - Hasegawa 1/72

Építés alatt álló makettek fóruma
tekee

G3M3 Nell - Hasegawa 1/72

Hozzászólás Szerző: tekee »

Sziasztok!

Nagyjából két hete vágtam bele a Type 96 Rikko építésébe. A makett szerintem nagyon szép, bár ahogy a Hasegawa kiteknél lenni szokott, a belső tér elbír némi feljavítást (nem is keveset). Itt próbálok a később is látható részekre koncentrálni, hogy előbb-utóbb el is készüljek vele.
A külső felület nagyon szép, itt csak a motorburkolaton tervezem pótolni a nagyobb szegecseket (gyorszárakat?).
Az építéshez beszereztem az Eduard maratását, amit kb. fele részben tudok felhasználni, de néhány szkreccselt alkatrésszel is muszáj feldobni a kabint. Sajnos használható referencia alig van a géphez, így nem biztos, hogy minden részlet megfelel a valóságnak. Főleg a futóaknákkal vagyok gondban...
A felső-hátsó torony "éke" a Miniworld Type 99-es gépágyúja lesz.
Mégis a leghasznosabb kiegészítő az Eduard maszkja, enélkül azt hiszem még kevesebb hajam maradt volna...

Egy torpedóval felszerelt gépet tervezek építeni, ami részt vett a HMS Prince of Wales és Repulse elleni támadásban.

Boldog Új Évet Mindenkinek!
Csatolmányok
P1020509.JPG
P1020506.JPG
P1020502.JPG
P1020491.JPG
P1020481.JPG
P1020511.JPG
Tóth Gábor

Re:G3M3 Nell - Hasegawa 1/72

Hozzászólás Szerző: Tóth Gábor »

Drága Barátom!

Miért nem a Japán GB-be raktad a topicot? Ott tán még nincs is bombálógép (legalábbis van, aki nem építi... : :) )
Eddig nagyon szépek a részletek, a fegyver tényleg gyönyörű darab, főleg ebben a méretben...

Üdv,
T.G.
Michalkó

Hozzászólás Szerző: Michalkó »

Nagyon-nagyon ritka madár itt nálunk! :o Gratulálok a választáshoz és az eddigi munkához! Festése? Doboztető?
Kép Kép Kép Kép
ssanyi

Hozzászólás Szerző: ssanyi »

Óóóóó, ez nagyon nagyon szép!
A témaválasztás telitalálat!
Sisák Sándor
makettező kisinas és banán importőr
Kép
Momi

Hozzászólás Szerző: Momi »

Szia!

figyelmedbe ajánlom: Bunrin Do könyvecske Famous Airplanes #96: IJN 96 Bomber

Nagyon jó fotó anyaga van.

A másik könyv:  IJN/IJA Bomber/Attack aircraft 1930-1945

egy link http://ww2db.com/photo.php?source=all&c ... ype_id=126

Sok sikert az építéshez. Banzai!!
Üdvözlettel Momi
A világ összes FW-190-esét nem lehet megépíteni, de törekedni kell rá!
Kép
"A legfontosabb az ,hogy saját munkánk boldoggá tegyen, ugyanakkor tiszteljük másokét" (M.Jimenez)
Qui desiderat pacem, praeparat bellum!
Lorco

Hozzászólás Szerző: Lorco »

Szép lesz nagyon, még nem is találkoztam ezzel a tipussal :o
Figyelek nagyon!!!
Lorco
tekee

Hozzászólás Szerző: tekee »

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sokaknak tetszik majd a téma, most aztán felköthetem a gatyámat :o
Ha más topicba jobban passzolna, nyugodtan pakoljátok át.

A festés a doboztetőn látható, de a Genzan kokutai egy másik gépe 1941 decemberéből. A Hasegawa festési útmutatójától el fogok térni, az alsó felület világosszürke helyett fémszínű lesz. Igazából az egész gépet fémre fogom fújni, hogy a felső kamuflázst majd jól meg lehessen koptatni.
A Momi által ajánlott FAOW könyvben néhány fotón jól látható, ahogy kopott a tábori körülmények között felvitt Kumogata kamó. Viszont kabinfotót elvétve, a futóról közelit meg abszolút nem találtam. Még azon is dilemmázok, hogy volt-e a főfutón valami fékvezeték szerűség. A kevés használható képen úgy tűnik, mintha nem lenne ilyen. Lehetséges ez?
Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka »

Bizony gyönyörű szép  :) !

A torpedókat viszont nézd át! Itt biztos, hogy a kisebb kormányfelületű változatot használták, mert nem volt olyan sekély a víz, és a hadihajók fedélzet alatti kazamatái és merevítői páncélozva voltak, szóval biztos, hogy nagyobb távolságból, és a torpedók működésének lehető legnagyobb mélységében vetették a legtöbbet a kormányszerveket és a köztartályokat/hajtómű blokkokat célozva. 

Belül fut a vezeték, illetve a 25-ösökön van egy plusz vezeték, ami nem tudom, hogy milyen célt szolgált az a munkahenger jobb oldalán megy. Elvileg nem kell vezetékezned, csak a szárny/kormányfelületeket, a futószárakat javítsd még fel picit, ja meg az antennákat!
Az antennákhoz stb. ha jól emlékszem a Model Art Magazin 2011 évi hatodik számában találsz egy cikket, ahol mintha ezt a készletet javítgatnák minimálisan fel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sokolka 2013.01.01. 11:30-kor.
VO101_Papi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: VO101_Papi »

He he, én pont tegnap kezdtem el a G3M1-est építeni ebből a 1966-os kiadású készletből :P : http://www.scalemates.com/products/prod ... ?id=161755
http://www.pumaszallas.hu/
Kép KépKép
Frankó, Szentiványi, Papi
Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Repülő”