Messerschmitt BF109 G14 magyar festés

Horváth András

Re:Messerschmitt BF109 G14 magyar festés

Post by Horváth András »

A 32-est nem ismerem, de feltételezem, hogy az is G-10 lehet.
A fő külső különbség ott a képen, a nagyobb olajtartály miatt az olajtöltő nyílása feljebb volt a D motoros gépeken. A nyíllal jelölt kis kivágás, és a másképp vezetett cső belül van, az csukott motorburkolatnál nem látszik.

Lorco

Post by Lorco »

Köszi András, mielőtt belekezdek, úgyis áttanulmányozom a fellelhető irodalmat :)
Üdv
Lorco

alitta

Post by alitta »

Üdvözlök mindenkit!Magyar messzer témában kérném a segítségeteket!Pottyondy százados,fekete 1-es,g14-es gépét építem 1:72-ben.Megvan hozzá a H.A.D matricája,de nagyon örülnék ha lenne róla eredeti fotó.Kezdő makettező vagyok,de szeretném ha a megépített gépekhez tudnék arhív fotót mellékelni.Segítségeteket előre is köszönöm.Tisztelettel:Bodri Attila

pmheros

Post by pmheros »

Dénes link wrote: Pottyondy gepe nem G-14-es volt es a szam sem volt fekete. A tobbi stimmel.  ;D

Ha van turelmed Karacsony korul majd lathatsz rola jominosegu fotot, mellette pontos grafikaval. Remenyeim szerint ez lesz az egyik legmeglepobb profil...

Denes
Sajnálatos, hogy nem lehet megbízni egy olyan cég(H.A.D) anyagában, ami ezzel foglalkozik.  :(

Podva

Post by Podva »

Szia
Nem akarom védeni a HAD-ot, de igaz rá ami a legtöbb matricagyártóra: Azokkal a fotókkal információkkal dolgoznak ami épp akkor rendelkezésre áll. Lásd a  tipusmegjelölést: A Pottyondy gépről két fotó lett publikálva Becze Csaba Elfelejtett Hősök c. könyvében (szerintem még be tudod szerezni kis utánajárással olcsóbban mint gondolnád.) A fotó szerint Erla kabinos, (korábban az ilyen masinára kapásból rámondták, hogy G-14) azonban utóbb kiderült, hogy, nem ez a G-14 egyetlen ismérve, hanem például a jobb motorburkolat dudora alatt egy kissebb dudor, ami viszont nincs rajta... Valószínűleg alacsony svancú, a gyári számról a szerző azt írta hogy egy másik nem publikált fotó alapján 78-al kezdődik: Ez alapján regensburgi gyártású és festésű, azonban ebben a sorozatban G-14-ek és G-6-ok is voltak.
Ha építed figyelj arra, hogy a német felségjel kilóg a magyar alól...
Üdv VIktor 

alitta

Post by alitta »

Sziasztok.Köszönet a gyors és átfogó infókért.Igaz egy kicsit lesújtott hogy nehéz menet lesz,azt hittem már minden összeállt.Academy,H.A.D,de ha valóban alacsony svancú volt a madár, akkor nehéz lesz tipushűen megépíteni.A fotók a könyvön kívül hol lelhetők,mert a századosról találtam jópárat,de a gépeiről egyet sem.                  Attila

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

Lorco link wrote: Nem vagyok hozzáértő, csak érdeklődő, ezért a kérdés: van egy 1:32-es Hase készletem Bf109G-14/AS"JD300" megjelöléssel, és van egy rajzom, amiből arra következtetek, a készlet könnyen átalakítható G10-re...más infóm nincs ezzel kapcsolatban :(

Image

Ha a dobozban G10 lapul, az a legjobb :D :D :D
Üdv
Szia!

A jobb motordeklin ezen kívül máshol van a hidegindító szerelőnyílása a G-14/AS-en és a G-10-en. (De azt hiszem ezt pont egy oldallal előbb már írtam... :D )
ImageImageImage

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

pmheros link wrote: Sajnálatos, hogy nem lehet megbízni egy olyan cég(H.A.D) anyagában, ami ezzel foglalkozik.  :(
Nem akarlak elkeseríteni, de gyakorlatilag nincs olyan matricagyártó, amely kisebb-nagyobb bakikat ne követne el. Nem véletlenül becézik az Aero Master-t pl. "Error Master"-nek  ;) A H.A.D.-nál is vannak pontos darabok, és "benézett" dolgok .

Apró eltérések még a legpontosabb (alapos kutatást végző) cégeknél -Lifelike, EagleCals, Cutting Edge, Third Group, stb.- is előfordulnak. Ezért érdemes mindig fotót keresni arról a gépről, amelyet el szeretnénk készíteni, és nem egyből elhinni mindent, ami egy jobb-rosszabb grafikán szerepel.

Üdv,
ImageImageImage

Post Reply

Return to “Messerschmitt Me109”