Lakkozás

varobee

Re:Lakkozás

Post by varobee »

Kaptam Vallejo Wash cuccot és ezzel szeretném a panelvonalakat, szegecssorokat befolyatni. Ha rövid szakaszokon használom egy fültisztító pálcikával szépen letörölhető a felesleg amíg nem szárad meg, utánna alkohollal tüntethető el. Ha valamelyik lakk jól viselné az alkoholt lehetne nagyobb felületen dolgozni vele és nem baj ha megszárad, ezáltal egy kicsit gyorsabb lenne a folyamat. Próbáltam több technikát több-kevesebb sikerrel, nekem a grafit jött be de az nagyon pepecs munka és kíváncsi vagyok ez módszer milyen eredményt hoz.

bandy

Re:Lakkozás

Post by bandy »

Sziasztok

Tamiya akril lakkot kb milyen arányban kell hígítani fújáshoz,és a deszt.víz jó e a hígításhoz?
Bandy

grabmaster

RE: Lakkozás

Post by grabmaster »

Most használtam először Vallejo matt lakkot. Saját, új formulás hígítóval fújtam. Szép matt felületet adott. 24 órát száradt, 8000-es micromesh-el enyhén políroztam. Ezek után a további koszoláskor azt tapasztaltam, hogy a White Spirit (Talens 089) leszedi.  :huh:

Kinek mi a tapasztalata ezzel a lakkal?

gabig21

Post by gabig21 »

Helló. A valejjo lakkja érdekes. Nem tudom mit kell másképp csinálni vele de én is jártam hasonló cipőben. 1:35 figurát festettem valejjo akrilokkal és a végén gondoltam nem fújom le gunze lakkal hanem kipróbálom a valejjó lakkját ecsettel deszt vízzel hígítva. Nem is volt gond addig mig nem száradt és kesztyűs kézzel meg nem fogtam. Ekkor jött a bibi. A festéket lakkal együtt simán ledörgölte.
Herner Gábor ( Panzer IV J early +figurák +dioráma építés alatt)

Kicsi

Post by Kicsi »

Sziasztok!

Ezt a Szu-27-est csinálom: http://www.makett.org/mybb/showthread.php?tid=79
és a lakkozással kapcsolatban lenne egy kérdésem:

A festés után, még a matricák alá Gunze Hobby Color fényes lakk került. Ezt utána 3 napon keresztül polírozhattam, olyan narancsos lett a felülete. Most már fenn vannak a matricák is és szeretnék föléjük végső rétegnek egy félfényes (selyemfényű) lakkot. Mit ajánlotok, ami nem lesz narancsos felületű és nem is "veszik össze" az alatta lévő Gunze (nem Mr., hanem Hobby Color) lakkal?
Kicsi - Bolyai Makett Klub
Малые - Бойяи Модель клуб
www.bolyaimk.hu

Image

Vadász

Post by Vadász »

Lakkozáshoz Gunzéból lehetőleg csak a Mr. Color-t használd. Az mehet a tetejére is, mármint a matt. Esetleg fényesnek a matrica alá a Tamiya akril
Image

liverpool

Post by liverpool »

Ami nekem maradéktalanul működik: Matrica alá, fölé Gunze GX100 fényes, végső lezárásként Lifecolor matt, Gunze zöld címkés hígítóval (Hobby color) hígítva. Matt létére kissé félfényes felületet ad. A GX100 a Gunze kék (Mr. Color) hígítóval hígítható.
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

ltom74

Post by ltom74 »

Nekem is nagy kedvencem a gx100, bar legutobb "megette" a matricat...moshattam le az egeszet:-( 

bercsi

Post by bercsi »

A GX100 nem az a tegezős fajta, de nagyon jó. Csak ezt használom ha nem polgári maketteket bütykölök. Mr.color matt lakkja is tökéletesen bevált nekem, mást nem vagyok hajlandó használni :)
Üdv: Berényi Tamás 
Image

Kicsi

Post by Kicsi »

Akkor már csak annyit mondjatok, hogy ha a Gunze hobby fényes lakkra ráfújom a Mr. Gunze lakkot, az nem fogja feloldani?
Ha van valakinek ilyen tapasztalata...
Kicsi - Bolyai Makett Klub
Малые - Бойяи Модель клуб
www.bolyaimk.hu

Image

Post Reply

Return to “Festés”