Tanya a keleti fronton

atyitibi

Re:Tanya a keleti fronton

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.08.31. 04:27

Ez a makkból kosár jó ötlet  :great:,mindig van valami amit el lehet tanulni tőled úgy mint a köménymagos paprikát csak valahogy rá kel vezetni a témát hogy szóba kerüljön . A kannát is teamécses lemezéből csináltam amit háztartási sósavban maradtam kicsit hogy ilyen jó színű legyen ,így olyan jó bádog hatású .

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2014.08.31. 19:55

Előbb-utóbb csak sorra kerül a légypiszok megjelenítése is....
Jók a gyümölcsök!! :great:
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.09.01. 06:13

Azok túl aprók ,de tehénszarral talán már lehetne valamit kezdeni  ;)   Köszi !

Lorco

Hozzászólás Szerző: Lorco » 2014.09.01. 06:36

Tibi!

Nem kellenek ide már a különböző xarok...ez a tanya így is kész bexarás  :D :D :D

Üdv
Lorco

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2014.09.01. 09:11

atyitibi link írta: de tehénszarral talán már lehetne valamit kezdeni
Például a háttérben, vicces kedvű SS katonák dobálóznak vele...vagy megpróbálnak belőle várat építeni...
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

atyitibi

RE: Tanya a keleti fronton

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2015.04.05. 04:30

Üdvözletem !

Gondoltam egy nagyot és megpróbálkozok egy saját figura készlettel .Azon belül is egy kis hiány pótlással mert azt tapasztalom hogy nem nagyon vagyunk elengedve civil figurákkal, leszámítva azt a néhányat amit fel lehet lelni  fröccsöntött formában . Ezekkel nekem csak az a bajom hogy minden ötödik diorámán vissza köszönnek ahol az utca népét is meg szeretné mutatni a makettező . Na meg vannak még a műgyanta figurák melyek szintén kis számban felelhetők és árban nem éppen olcsó darabok ,de legalább kínálnak némi lehetőséget ha nem akar az ember tucat figurákból alkotni .
Ezért is éreztem úgy hogy itt talán lenne keresni valója ez én kis családomnak is és ezt a kis vidéki csapatot lökném piacra kis szériában limitált példányban .
Néhány kép amilyenek tőlem ,mármint a gépemtől telik ,és szívesen fogadnék néhány gondolatot,észrevételt a témával kapcsolatban is .

Forintos

Hozzászólás Szerző: Forintos » 2015.04.06. 05:50

Üdv!
A plasztika egészen kiváló, az arcok különösen! Ehhez komoly tehetség kell!
Az öltözékek színeit viszont túl élénknek és tarkának találom, ismereteim szerint. A korabeli ruhák (az itthoniak is, nemcsak a Szú.-ban)inkább a szürkék, drappok, barnák, feketék,esetleg tompa kékek színvilága volt. Lehet, hogy valaki most feltesz egy piros fejkendős képet, de az is talán a fiatal lányok fején és nyáron volt látható. Lehet, hogy a fotók színei jelentkeznek így, de én itt így látom. Persze - gondolom - nem festve árulnád műveidet, akkor meg a festés a felhasználó gondja.
Sok sikert kívánok :Kálmán
Kép

Lorco

Hozzászólás Szerző: Lorco » 2015.04.06. 07:02

atyitibi írta:  Üdvözletem !

Gondoltam egy nagyot és megpróbálkozok egy saját figura készlettel .Azon belül is egy kis hiány pótlással mert azt tapasztalom hogy nem nagyon vagyunk elengedve civil figurákkal, leszámítva azt a néhányat amit fel lehet lelni  fröccsöntött formában . Ezekkel nekem csak az a bajom hogy minden ötödik diorámán vissza köszönnek ahol az utca népét is meg szeretné mutatni a makettező . Na meg vannak még a műgyanta figurák melyek szintén kis számban felelhetők és árban nem éppen olcsó darabok ,de legalább kínálnak némi lehetőséget ha nem akar az ember tucat figurákból alkotni .
Ezért is éreztem úgy hogy itt talán lenne keresni valója ez én kis családomnak is és ezt a kis vidéki csapatot lökném piacra kis szériában limitált példányban .
Néhány kép amilyenek tőlem ,mármint a gépemtől telik ,és szívesen fogadnék néhány gondolatot,észrevételt a témával kapcsolatban is .
Kiváló ötlet, és azt tanácsolom, ne állj meg ennyinél! Van benned "kraft"  :)  

Üdv
Lorco

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2015.04.06. 07:08

Köszönöm Kálmán bátyám ! Természetesen natúrba lehetne őket megvenni a műgyanta színében . Viszont ami a ruha színeket illeti megfontolhatóak az instrukcióid . Az hogy csak ennyi kritika fogalmazódott meg benned ismerve téged pozitívnak értékelem :P . Természetesen  bizonytalan vagyok a sikert illetően és kel is a visszajelzés mert én másképp látom mint mások a sajátomat . Nem gondolom hogy könnyű volna a kezdet de egy próbát meg ér és remélem hogy azért néhány dion viszont láthatom majd őket . Végül is nem történt több mint hogy begumiztam a következő diom figuráit és befektettem némi műgyantába és szilikonba . Sajnos a fotózás nem megy nekem és nem igazán tudok szép képeket készíteni,pedig nagyon kéne mert azok tudnák eladni őket . A nyers fehér műgyantát meg egyszerűen nem is tudom úgy megörökíteni hogy egy kicsit is hasonlítson a valósághoz , de még próbálkozom .
"Kiváló ötlet, és azt tanácsolom, ne állj meg ennyinél! Van benned "kraft"  Kép "

Köszi szépen remélem lesz sikere és nem lombozódok le ez leső kör után :huh: :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára atyitibi 2015.04.06. 07:11-kor.

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2015.04.06. 20:42

Tibikém!
Kiváló faragás, jók az arányok! Nyugodtan sokszorosíthatod, szerintem, de azért ne várj nagy kapást, mert manapság kissé lassabban fut fel egy-egy új dolog, de ne legyen igazam. Ezzel csak arra célzok, hogy ne lombozzon le, ha pár hét alatt nem adsz el belőle tetemesebb mennyiséget.
Szolnokon volt szerencsém látni a műveidet, ha lehet mondani, a fotók nem adják vissza, mennyire élettelik a diorámáid. Sokkal tetszetősebbek voltak így testközelből és sajnáltam, hogy vasárnap már nem voltak ott, mert akkor jobban odafértem volna a közelükbe, hogy szépen minden egyes kis részletet jól megnézhessek. Gratula még egyszer mindegyik diódhoz!!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Válasz küldése

Vissza: “Dioráma építés”