U-Boot Wolf Pack 1:72 Revell

atu
Kapcsolat:

RE: U-Boot Wolf Pack 1:72 Revell

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.03.25. 22:10

McFrost írta: Csak a lendület!
az meg ne torjon  :)
Kép

Tóth Gábor

Hozzászólás Szerző: Tóth Gábor » 2015.03.26. 03:09

Szia Atu,

Nagyon tetszik a munkád, bár hajókkal nem foglalkozom. (Tudom ez se az :)  )
A bordák nagyon szakszerűek, a kérdésem, hogy milyen technikát használtál a megfelelő -értsd a törzsbe belülről illeszkedő- forma kivágására?

üdv.

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.03.27. 19:30

Tóth Gábor írta: Szia Atu,

Nagyon tetszik a munkád, bár hajókkal nem foglalkozom. (Tudom ez se az :)  )
A bordák nagyon szakszerűek, a kérdésem, hogy milyen technikát használtál a megfelelő -értsd a törzsbe belülről illeszkedő- forma kivágására?

üdv.
Hali,

A ketto gyàrit vettem alapul mert azok jol illeszkednek a testhez,egy papirlapra felrajzoltam a konturt és aprolékosan mindig vàgtam le bellole addig amig nem volt megfelelo az alak.Csak egy oldalt készitettem el mert abbol a màsik màr adja magàt,de a lapra elsoként feljeloltem a vertikàlis és horizontàlis irànyt és ezt alkalmaztam elsoként akkor is mikor àtjeloltem a muanyagra is.
Igen lassu és husszu munka mert maga a minta megfelelo kivàgàsa sem egyszeru,minden képpen kartonpapirt kellett alkalmazni mert annak van tartàsa és nyeklik-botlik minden felé.Mikor àtmàsoltam kovetkezet a muanyag befaragàsa,itt  ràhagyàssal vàgtam ki hogy lehessen még igazita és csiszolni-mert a tobbol lehet ugye elvenni  :) ,tehàt igy készitettem el a tarto és mervito bordàkat.Sajnos igy is volt olyan mikor a borda nem igazàn lett jo és ment a sullyesztobe és kezdhettem egy màsikat,evergreen 1 mm-es lapokat alkalmaztam.
Tovàbbà még kaptak oldalso megtàmasztàst, és a szemben lévo végek egymàst fedve illeszkednek erre azért van szukség hogy biztosan és pontosan talàlkozzon a ketto fél,  a takaràsokat àtfurtam én csapott illesztettem bele ( evergreen 1,5 mm) ,ezàltam mondhatni 100%-ban kizàrtam a bàrmilyen jellegu elmozdulàst,persze ehhez még az is kell a tovàbbi épités soràn hogy nem alkalmazom oldoszeres ragasztott mert az a muanyag deformàcio alapja foképpen olyan ezetekben mint nàla lesz ahol jelentos mennyiségu kivàgàs és csoszolàs fog még jonni.
Remélem értheto voltam  :)

Jo makettezést.
Kép

Tóth Gábor

Hozzászólás Szerző: Tóth Gábor » 2015.04.04. 07:09

Nekem is kb ez a megoldás volt a fejemben.

De van egy célszerszám, amit belső ívek mintavételére lehet használni. (Bár ekkora méretben lehet, nincs ilyen). Nem jut eszembe sem a neve, sem a gyártó aki csinálja, igaz csak egyszer láttam egy hasonló szkreccselős topicban, évekkel ezelőtt.
Apró lemezekből áll, amiket be lehet nyomni a belső ívbe, majd a szorítókat meghúzva egy lapra fektetve meg lehet rajzolni az ívet.

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.04.05. 06:17

Tóth Gábor írta: Nekem is kb ez a megoldás volt a fejemben.

De van egy célszerszám, amit belső ívek mintavételére lehet használni. (Bár ekkora méretben lehet, nincs ilyen). Nem jut eszembe sem a neve, sem a gyártó aki csinálja, igaz csak egyszer láttam egy hasonló szkreccselős topicban, évekkel ezelőtt.
Apró lemezekből áll, amiket be lehet nyomni a belső ívbe, majd a szorítókat meghúzva egy lapra fektetve meg lehet rajzolni az ívet.
Igen hallotam rola és làttam is valahol egy fotot,de ugy tudom hogy 60eu. korul moccan az àra (nagyàbbol).
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.04.06. 05:47

Az elulso és kozépso drenàzsnyilàsok a helyukon vannak- a torpedoveto nyilàs szintén és a horgonyfészek is.Még hàtra van a hàtso drenàzsok és a szintek beépitése a vetonyilàsban ami nem lesz egyszeru és lehet hogy csak a ketto test osszeragasztàsa utàn lesz megcsinàlva de ezt még meglàtom ugyan is elotte mindenképpen pontos helyre kell tenni a vetocso falàt ami nélkul nem lehet oket pontosan fixàlni -meglàtjuk.Most szeretném a Gerza féle maratàsok beépitését befejezni elsoként.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.05.01. 03:42

Elbasztam az also drenàzsnyilàsokat  :huh: :huh: :huh: :huh: ,ki kell bontanom és àthelyeznem a jo helyre -asszem lesz vele melom.Viszont ilyenkor jo hogy zap ragasztot hasznàlok mert van hozzà oldoszer és ez igen meg konnyiti a munkàt,az àltalànos pill.ragasztonàl lehetne ulyra rendelni a maratàst ami igen korulményes és anyagias.
A tomités nem lesz gond mert konnyen eltàvolithato,fotok hamarosan.
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.05.01. 05:18

Gyozelem  :D ,a debonder szépen dolgozott és a maratàs tokéletesen elvàlt a testtol,most màr a tokéletes hely ki jelolése és a beill. kovetkezik,de sajnos ezen a hétvégén màr nem megy mert ketto verseny is lesz a ketto napon.
Kép

mokush

Re: U-Boot Wolf Pack 1:72 Revell

Hozzászólás Szerző: mokush » 2015.05.01. 20:59

Szia!
Nem csak Zap-hoz van oldószer. Z63 debondere eddig minden féle pillanatragasztóval elboldogult. :)

Sent by Tapatalk

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2015.05.01. 22:32

Már régóta szeretném megkérdezni, hogy mivel ragasztod össze ezt a marha nagy törzset és hogyan?
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Hajó”